Kadaň dostala od Šumperka opět 4 branky

Jindřich Poledna | 07.12.2011 | |

Kadaň zápas nerozehrála dobře, domácí vedli již po 61 sekundách. po další trefě Šumperka snižovbal v přesilovce Zdeněk Skořepa a na 2:2 vyrovnal v druhé třetině Martin Szakal. Jenže Kadaň opět doplatila na zbytečné vylučování a dostala branku na 2:3. Domácí své vítězství ještě potvrdili 8 minut před koncem. Kadaňští borci se tak vrací domů opět s prázdnou a potřetí dostali v letošním ročníku od Šumperka 4 branky.

30.kolo, středa 7.12.2011
Salith Šumperk - Sportovní klub Kadaň  4:2  (2:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Hulva (Brunec, Vrdlovec), 11. Holík (Sedlák, Plášek), 43. Cink (Meluzín, Holík), 53. Haas (Červenka, Mičulka) - 16. Skořepa (Révay, Diviš), 32. Novák (Kůs, Malinský). Rozhodčí: Wüntherle - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 36:41. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.
Salith Šumperk: Štůrala - Křetínský, Holík, Ondráček, Drtil, Novotný, Sedlák, Tesařík, Gewiese - Cink, Meluzín, Plášek - Brunec, Hulva, Vrdlovec - Haas, Velecký, Červenka - Vrána, Skoumal, Mičulka.
Sportovní klub Kadaň: Řehoř - Malínský, Révay, Schmidt, Szakal, Mazanec, Bombic, Tollinger, Tomeček - Chlouba, Charousek, Skořepa - Novák, Diviš, Kůs - Bursík, Mikšovic, Ton - Račuk, Polák, Mála.

Šumperští Draci vstupovali do zápasu s bilancí tří proher v řadě, oba týmy pak v posledním zápase prohrály shodně 2:7 venku! Draci v Chomutově, Kadaň dostala stejný příděl v Jihlavě. I proto byl vzájemný duel obou celků důležitý pro zlepšení psychického rozpoložení.

Lépe vyšel vstup do zápasu domácím borcům, když již po 61 vteřinách zápasu trefil za Milana Řehoře přesnou ránou Jakub Hulva, který pak zakončil souhru svých křídel z útoku, Tomáše Brunce a Daniela Vrdlovce. Draci naladěni vedením se hrnuli na Řehoře, na další úspěch museli čekat takřka přesně devět minut.

Po sérii šancí se v přesilovce dokázal prosadit ofenzivní zadák a kapitán domácích Aleš Holík, který zužitkoval dvojnásobnou početní výhodu. Další šanci měl i Křetínský, ale Řehoř tentokrát odolal. O pár chvil později se pro změnu hosté dostali k výhodě dvou mužů v poli, a také oni z ní vytěžili branku. Souhru Révaye s Divišem zakončil Skořepa. Hlavně Révayova utěšená přihrávka dala celé přesilovkové kombinaci punc gólu a také kadaňského návratu zpět do zápasu.

Ve 24. minutě domácí tým pohrdl obrovskou šancí po Řehořově kiksu, a tak pykali. Ve 32. minutě bekhendem Vladimír Novák srovnal a utkání začalo prakticky od nuly. Právě konec druhé třetiny pak mohl být pro osud celého zápasu klíčový. Kadaň totiž byla v té době lepším týmem a Ton měl na holi i vedení, jeho ránu však do lapačky efektním, a bohužel pro hosty i efektivním zákrokem schoval výtečný Štůrala. Začátek kadaňského konce pak přineslo vyloučení se sirénou, kdy dvě minuty dostal Karel Ton.

Právě úvod poslední třetiny nasměroval domácí tým za vítězstvím. Kadaň totiž nezvládla ani střídání, a protože se v oslabení ocitla na ledě v pěti lidech v poli, museli hosté dokonce do tří. Dvojnásobné oslabení sice Kadaň ještě ubránila, ale sotva se Ton dotkl ledu, tak Vladimír Cink velmi důležitou trefou vrátil domácím vedení.

Doma velmi přičinliví Draci pak utkání nepustili. Hosté naopak doplatili na další nedisciplinovanost, vyloučení Skořepy a Szakala sice domácí tým potrestat nedokázal, ale hostům utekly důležité a cenné minuty. Ve 48. minutě mohl domácí výhru pečetit Marek Haas, branku však minul. Přehlídku nevyužitých šancí na obou stranách pak v 53. minutě zakončili domácí hokejisté.

Marek Haas se totiž pár vteřin po svém neúspěšném zakončení do prázdné branky již trefil. Červenkova bomba sice do branky ještě neprošla, Haas však zametl kotouč do prázdné klece. Necelých osm minut před koncem třetiny stál před Kadaní náročný úkol.

Severočeši také zbraně nesložili, Diviš však pouze zaslal kotouč jen do Štůralovy náruče, podobně pak šumperský brankář vymazal i dalšího střele, Karla Tona. Solidní pozici na snížení skóre měl i Bursík, jenže na kotouč těsně nedosáhl. Zoufalá snaha hostů o vyrovnání přinesla obrovskou šanci Nováka, ten ale svou druhou trefu v zápase nepřidal, protože jej parádně vychytal Štůrala.

Šumperk si pak vedení v posledních minutách zkušeně ohlídal a po zásluze před svým publikem zvítězil 4:2. Hosté doplatili hlavně na zbytečná vyloučení, a také na roztěkanost v koncovce.

Jaroslav Svoboda

Radek Kučera, Salith Šumperk: Měli jsme skvělý vstup do zápasu, nabídla se nám nejedna přesilová hra, bohužel z těch šancí padly jen dva góly. Měli jsme v první třetině i více jak na dvě branky. Na rozdíl od první třetiny jsme se ve druhé nebyli schopni ani pomalu dostat na kotouč, nešly nám skoro vůbec přihrávky, Kadaň toho pochopitelně využila, snažila se nás co nejvíce zatlačit a vyvinout si tlak na bránu, poté po zásluze vyrovnali, takže druhá třetina z naší strany určitě nevěstila nic dobrého a příjemného.“
Mikuláš Antoník, SK Kadaň: Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře, domácí tým nás dostával často pod tlak, museli jsme se bránit. Draci však využili svůj nápor a dali do naší sítě dvě branky, měli o něco více ze hry, potom ale při jedné z našich přesilových jsme ještě v první třetině dokázali snížit a uklidnit tak celý průběh zápasu. Ve druhé třetině jsme na rozdíl od té první měli více ze hry my, když jsme se snažili co nejvíce vyvíjet tlak na branku soupeře, dokázali jsme vyrovnat, vypadalo to slibně, ale v třetině poslední se nám to vůbec nepovedlo.