Kadaň doma prohrála s posledním Mostem na samostatné nájezdy

Jindřich Poledna | 21.11.2011 | |

Domácí otevřeli skóre hned po 38 vteřinách a využili tím svou první přesilovou hru. Mosteckého brankáře překonal Richard Diviš. Hosté sice brzy šťastně vyrovnali, ale domácí Roman Chlouba využil další přesilovou hru a Kadaň tak vedla po první třetině 2:1. Druhá třetina skončila bez branek, avšak nástup do té třetí vyšel lépe Mostu, který nepohrdl nabízenou přesilovkou a srovnal na 2:2. Další branka již nepadla, nerozhodlo se ani v prodloužení, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější hosté a odvážejí si tak z Kadaně cenné 2 body.

25.kolo, pondělí 21.11.2011
Sportovní klub Kadaň - SK HC Baník Most  2:3sn  (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky:1. Diviš (Eiselt, Chlouba), 7. Chlouba (Eiselt, Schmidt) - 4. Látal (Rohan), 44. Vachovec (Vrtek), 65. Vachovec. Rozhodčí: Hejduk - Flegl, Zika. Vyloučení: . Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Sportovní klub Kadaň: Závorka - Malínský, Mazanec, Schmidt, Szakal, Zmeškal, Révay, Tollinger, Polák - Ton, Mikšovic, Boušek - Eiselt, Diviš, Chlouba - Skořepa, Charousek, Novák - Stoklasa, Kůs, Bursík.
SK HC Baník Most: Lusins - Saviels, Rohan, Kuncl, Prošek, Látal, Panuška, Martinec, Přindiš - Kotrla, Heinisch, Tvrdek - Klíma, Vachovec, Rohan - Tauš, Vrtek, Ondráček - Slavíček, Divíšek, Vaněk.

Hned po 25 vteřinách se nechal vyloučit mostecký Kotrla a domácí jeho vyloučení trestali hodně rychle! V čase 0:38 vedla Kadaň 1:0, Richard Diviš dorazil puk za ležícího Lusinse. Hned ve 3.minutě to mohlo být o dvě branky, hosté udělali velkou chybu v obraně, ale Lusins svůj tým podržel. Most vyrovnal ze své první větší šance, která nevypadala nebezpečně. Jan Látal se trefil přesně nad rameno domácího Závorky – 1:1. V 6.minutě hákoval mostecký Tvrdek, odešel na trestnou lavici a domácí tým opět ukázal, jak moc se mu vyplatilo trénovat přesilové hry. Po střele Václava Eiselta dorazil Roman Chlouba puk za bezmocného Lusinse a využil tak i druhou přesilovku Kadaně – 2:1.

Domácí měli I nadále více ze hry, ale dělal jim problém přechod do útočného pásma. Svůj tlak mohli přetavit ve třetí branku, Bursíkova střela z 12.minuty skončila jen na tyči nejistého Lusinse. Od 12.minuty začali hosté vystrkovat růžky, na domácím brankáři Závorkovi však postupně ztroskotali Divíšek, Tvrdek i Látal. Od 15.minuty měl Most svou první přesilovou hru, ale domácí tým pozorně bránil a jedinou šanci hostí s přehledem vyrazil Závorka. Ani druhá přesilová hra Mostu koncem třetiny větší šanci nepřinesla, domácí tým si vedení pohlídal.

Začátek druhé třetiny byl ve znamení svižného hokeje, šance si vytvořily oba týmy, ale vynikali především brankáři. Třetí přesilovka Kadaně byla od 25.minuty opět plně v režii domácích. Hosté jí ubránili jen se štěstím. Další branku na své hokejce měl domácí Boušek, ale trestuhodně jí zahodil. Ve 29.minutě se dostal do brejku kadaňský Kůs, ale svůj pokus úspěšně nezakončil. Tlak domácích řešil Most pouhým vyhazováním puků ze svého pásma.

Další domácí přesilovka Kadani vůbec nevyšla, domácí tým se snažil hodně kombinovat a chyběla mu lehkost a přímočarost v zakládání útoků ze začátku utkání. Celá druhá třetina byla ve znamení menších půtek, rozhodčí se jal vylučování na obou stranách, aby situaci uklidnil. Domácí dohrávali třetinu v početní výhodě, ale svého soupeře nedokázali ničím překvapit, a tak i po druhé třetině svítil na ukazateli stav 2:1.

Začátkem třetí třetiny usedl na trestnou lavici domácí Schmidt a i Most ukázal, že umí dobře sehrát přesilovou hru! Přesnou střelou pod víko vyrovnal skóre Michal Vachovec – 2:2. A začalo se tak hrát vlastně opět od nuly. Hosté se po vyrovnávací brance probrali, začali létat po ledě a najednou jich bylo všude plno. A měli více ze hry, Kadaň náhle měla podívat se s pukem do útočného pásma.

Obrat v utkání mohl dovršit hostující Heinisch, ale v 53.minutě jen promáchl před prázdnou domácí brankou. A tak se mohlo blýskat na druhé straně, od 53.minuty hráli domácí přesilovou hru, ale Most si dobře hlídal prostou před svou brankou a nedovolil Kadani získat dobré postavení v útočné třetině. Tři minuty před koncem obdržel 2 minuty za zdržování hry hostující gólman a domácí mohli opět rozhodnout. A opět selhali. Hra se tak přenesla za stavu 2:2 do prodloužení.

To začali lépe domácí, hned po 30ti vteřinách se řítili na hostujícího gólmana Mikšovic s Tonem, ale neuspěli. Následná bomba Skořepy byla sražena nad branku. Koncem 63.minuty však fauloval kadaňský Révay a dal tak Mostu velikou příležitost rozhodnout utkání. Hosté svůj příležitost za pačesy nechytili, Klíma promáchl před prázdnou domácí brankou, a tak došel zápas až do samostatných nájezdů.

Tam jedinou branku vstřelil Michal Vachovec a Most si tak z Kadaně odváží velmi cenné 2 body.

Jindřich Poledna

Mikuláš Antonik (SK Kadaň): Celé dvě třetiny utkání jsme byli lepším týmem, měli jsme převahu. Jenže soupeř využil přesilovku, srovnal na 2:2 a zvednul se. My pak již neměli na to rozhodnout v základní hrací době. Nájezdy jsme neproměnili ani jeden, soupeř se trefil a odvezl si 2 body.