Kadaň doma porazila také Most

Jindřich Poledna | 20.02.2012 | |

Ačkoliv byli od začátku zápasu mírně aktivnější hosté, první branku vstřelili domácí - Zdeněk Skořepa trefil škvíru mezi betony brankáře Bendy. Druhou branku si připsal Bronislav Andres, třetí zásah pak po krásné akci František Bombic. Čtvrtou branku přidal v poslední třetině Jan Stehlík. Most Sice jednou brankou korigoval výsledek, Kadaň si však své vedení již pohlídala a připsala si zasloužené 3 body.

51.kolo, pondělí 20.2.2012
Sportovní klub Kadaň - SK HC Baník Most  4:1  (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Skořepa (J.Charousek, Novák), 28. Andres (Révay, Kůs), 29. Bombic (J.Charousek, Novák), 41. Stehlík (Chlouba) - 43. Klíma (K.Charousek). Rozhodčí: Kubeš - Frodl, Gerát. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 390. Střely na branku: 49:39. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Sportovní klub Kadaň: Jarina - Bombic, Trefný, Szakal, Jeřábek, Révay, Malínský, Mazanec, Vojta - Skořepa, J. Charousek, Novák - Stoklasa, Stehlík, Chlouba - Andres, Kůs, Hofmeister - Ton, Mikšovic, Boušek.
SK HC Baník Most: Benda - Parýzek, K. Charousek, Rohan, Přindiš, Hanzl, Látal, Schusser - Ondráček, Přeučil, Heinisch - Tauš, Slavíček, Tvrdek - Rohan, Vachovec, Klíma - Nedrda, Vrtek, Vaněk.

Hosté z Mostu byli hned od počátku zápasu aktivnější. V 1.minutě se před Jarinu probíjel Heinisch. Ovšem v poslední chvíli jeho šanci překazil domácí obránce. Následovala šance Tvrdka, který neměl nakonec klid na zakončení. První zkouška hostujícího gólmana proběhla na konci 2.minuty, to Benda zalehl puk po Kůsově šanci na brankové čáře. V čase 3:53 přihrál Jiří Charousek Zdeňku Skořepovi, který trefil přesně skulinku mezi betony mosteckého brankáře – 1:0. Na led v tu chvíli začaly pršet plyšáci, protože domácí fanklub zorganizoval akci, jejíž účelem je darovat plyšové hračky postiženým dětem umístěným v kadaňském ústavu sociální péče.

V 7.minutě mohl vyrovnat Tauš, ale Jarina jeho pokus vytěsnil špičkou své lapačky. Oba týmy se začaly soustředit především na obranu a brankáři neměli moc práce. První přesilovou hru si zahráli domácí. Most však bránil poctivě a Kadaň si moc šancí nepřipravila. To druhá nabídnutá přesilová hra byla z domácího pohledu mnohem vydařenější. Charouska však vychytal Benda a Andres netrefil prázdnou branku. Poslední šanci si připravil hostující Nedrda, ale na Jarinu si nepřišel. Třetina skončila předčasně, protože rozhodčí našli na ledové ploše problém a vyhnali hráče do kabin. V dohrávce třetiny před druhou části si žádný z týmů velkou příležitost nepřipravil.

Druhá třetina začala neslaně nemastně. Domácí Chlouba sice postrašil Bendu, ale to bylo ze strany domácích na dlouho všechno. Ale ani hosté se nepřetrhli v přechodu do útoku. A pokud se jim podařilo dostat se s pukem do útočného pásma, jejich střelba byla nepřesná. Jako nejnebezpečnější hráč Mostu se ve 26.minutě opět ukázal Heinisch, ale Jarina byl opět pozorný.

A tak se začalo blýskat na druhé straně. Ve 28.minutě vystřelil Josef Révay a Bronislav Andres tečoval jeho střelu do černého – 2:0. Neuběhla ani minuta a půl a domácí vedli o 3 branky. Jiří Charousek připravil tutovku pro Františka Bombice, který se krásně trefil z druhé vlny pod víko mostecké branky – 3:0. Hráči Mostu přestali stříhat a začali daleko více faulovat. Kadaň si však s početní převahou nevěděla rady, hosté bez problémů vyhazovali a pokud se jim dařila kombinace, troskotali na dobře lapajícím Bendovi. A tak se o trochu rozruchu zasloužili Mazanec s Vachovcem, kteří se do sebe pustili, protože Vachovec sekl domácího gólmana. Oba po bitce zamířili na trestnou lavici.

Ve 37.minutě to mohlo být již o 4 branky. Krásnou akci domácích zakončoval Petr Stoklasa, překonaného Bendu přestřelil, jenže branku také. V poslední minutě prostřední třetiny zahrozili i hosté, Klíma však trefil jen dobře postaveného Jarinu. Po druhé třetině tak šly týmu do kabin za stavu 3:0.

Začátek poslední třetiny se vydařil opět lépe domácím. Už po 40 sekundách to bylo 4:0, Roman Chlouba vypálil přímo z vhazování a Jan Stehlík. dorazil puk za bezmocného brankáře. Další šance byla také v domácí režii. Boušek s Mikšovicem ujeli obraně Mostu, ale Boušek místo nahrávky střílel a jeho pokus nepatřil zrovna mezi vydařené.

Nakonec se dočkal i Most. Obránce Kamil Charousek krásně vyslal přihrávku na Tomáše Klímu a ten nedal Jarinovi šanci – 4:1. Most v následných minutách dostal první příležitost přesilové hry, ale stejně jako drive Kadaň si nepřipravil moc šancí a domácí přežili 2 minuty bez úhony. Oba týmy si v této fázi hry moc příležitostí nepřipravili, ojediněle se podařilo vystřelit Vaňkovi, trefil však jen Jarinovu mužnou hruď. V 50.minutě se nechal vyloučit další domácí hráč – tentokráte Petr Stoklasa. A Most málem trestal, Látal nastřelil tyč domácí branky!

Koncem zápasu si zahráli přesilovku ještě domácí, ale paradoxně útočil spíše Most. Jarina se musel ukázat před dotírajícím Kamilem Charouskem. Ani další přesilovka se v domácím pojetí neujala, a tak Kadaň porazila Most 4:1.

Jindřich Poledna

Mikuláš Antonik (SK Kadaň): "Dnes to nebyl jednuduchý zápas. Nás uklidnilo, že jsme vstřelili první branku, soupeři jsme postupně utekli až na 4:0. Most pak sice stihl ještě jednou brankou stav zkorigovat, ale my výsledek ubránili a zaslouženě jsme získali 3 body."

Vladimír Baďouček (Most): "První dvě třetiny byly z naší strany špatné. Měli jsme malý důraz, zopakovali jsme stejné chyby, jako v domácím utkání s Jihlavou. Kadaň toho dokázala dokonale využít. V poslední třetině jsme se zlepšili, ale bohužel už to nestačilo, o výsledku už bylo rozhodnuto po druhé třetině."