Jarina udržel čisté konto a Kadaň si připisuje tři body

Petr Dejnožka a Miroslav Lučan | 05.12.2009 | |

V první polovině utkání se nehrál kdovíjaký hokej. K vidění byla převážně hra ve střední pásmu bez vyložených šancí. Hře pomohl až přesilovkový gól, který vsítil Boušek. Ve třetí části se hrál hokej s mnoha šancemi na obou stranách, gólmani byli lepšími střelců. V poslední minutě hosté špatně střídali a z nabídnuté přesilovky vsítil Bauer druhý gól. Vteřinu před koncem pak Bursík pečetil skóre střelou do prázdné branky - 3:0.

27.kolo, sobota 5.12.2009
Sportovní klub Kadaň - HC Chrudim  3:0  (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 37.Boušek (Kloz, Szakal), 60.Bauer (Balázs, Kloz), 60.Bursík (Bauer).
Rozhodčí: Skoupý - Špringl, Beneš.
Vyloučení: 3:5.
Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 230.
Střely na branku: 31:39.
Průběh utkání: 0:0, 3:0.
Sportovní klub Kadaň: Jarina (Štěrba) - Schmidt, Szakal, Spitzer, Rutta, Zmeškal, Hlubuček, Hartmann, Kloz - Gombár, Charousek, Boušek, Balázs, Bauer, Bursík, Malát, Freiberg, Tauš, Ton, Šíp, Mužík.
HC Chrudim: Landsman (Němec) - Toužimský, Radil, Martinec, Evan, Blažek, Poskočil, Zadina, Procházka, Suchý, Malinský, Bělohlávek, Semorád, Žák, Kaut, Drtina, Rákos, Šeda, Bláha, Klejna, Charousek.

První třetina příliš hokejové krásy nepřinesla. Hosté vstoupili do zápasu faulem, když si již po 19 sekundách šel sednout na lavici hanby kapitán Stanislav Procházka. Jenže domácí s touto výhodou naložili prachbídně. Ve 4. minutě se stejná šance naskytla i Chrudimi, jenže dopadlo to stejně jako v případě domácího celku. V první polovině úvodní části si gólmani Jarina s Landsmanem připisovali zákroky povětšinou ze středního pásma. Obrany pracovaly kvalitně a nepouštěly soupeřovy dravé útoky do větších ohrožení branky. Když už se dostal Bursík do útočného pásma hostí, jeho střelu pokryl chrudimský mladíček. Největší vzruch v první dvacetiminutovce přinesl souboj Toužimského s Bouškem, když chrudimský obránce přirazil svého soka velmi tvrdě na mantinel. Pochmurná atmosféra na stadioně v Kadani, jako by ukolébala Chrudimské a minutu před koncem první třetiny mohli inkasovat. Pochválit brankovou konstrukci mohl Filip Landsman, když právě jeho tyčka zachránila dosavadní největší příležitost zápasu. Do kabin se tedy šlo za bezbrankového stavu.

Druhá perioda vypadala obdobně. Puk má Chrudim , rozehrávka, nahození, střídání. Puk má Kadaň, rozehrávka, nahození, střídání. Mohli bychom se opakovat do nekonečna. O nějaký náznak akce se nejprve pokusil průnikem Tomáš Bláha, ale skončil ještě dříve, než se z toho mohlo něco nebezpečného vyvinout. Ojedinělá velká šance přišla několik chvil po polovině utkání, když Landsmnan jen vyrazil před sebe střelu Hlubučka, kde stál dobře postavený Freiberg. On sám se zřejmě zalekl a nedokázal doklepnout puk za brankovou čáru. Tlak Kadaně se začínal stupňovat. O dvě minuty později vyslal Charousek do šance Spitzera, ten vypálil, ale chrudimský gólman nakonec našel puk mezi svými betony. Jenže na střelu Ladislava Bouška byl i tento čaroděj krátký. V přesilovce 5 na 3 domácí úplně rozložili obranu hostí a právě zmíněný hráč zakončoval do prázdné branky – 1:0. Kadaň tlačila a mohla přidávat další branky. Dvě minuty před druhou sirénou Gombár minul branku z bezprostřední blízkosti a tak se do poslední třetiny šlo za stavu 1:0.

Třetí třetina začala nepříjemným zákrokem na Zdeňka Toužimského a zřejmě nejen trenérovi Rohlíkovi v hlavě probliklo, co v případě zranění dalšího obránce dělat. Naštěstí byl v pořádku a mohl pokračovat v zápase. Hosté samozřejmě chtěli něco udělat se zápasem, ale zodpovědně hrající domácí jim toho do útoku příliš nedovolovali. Ve 48. minutě mohl vyrovnat Jan Šeda, který se ocitl sám před Jarinou, ale danou příležitost trestuhodně promrhal. Chrudim začala upadat do letargie a na to zareagoval chrudimský kouč v čase 50:29 oddechovým časem. Po něm naopak hosté začali nabírat na obrátkách, jenže výsledkem snažení nakonec byla pouze střela do tyče v podání Jakuba Evana. To bylo v podání Chrudimských vše. Kadaň i v těchto chvílích držela puk na svých hokejkách a s přehledem hlídala skóre zápasu. Minutu před koncem odjel Landsman na střídačku a Chrudimští hráli v šesti lidech. Z důvodu ztráty puku se gólman musel vrátit zpět, ale zaskakující hráč nestihl včas dojet na střídačku. Hosté byli vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě. Následnou přesilovku domácí využili, když Jakub Bauer překonal Landsmana – 2:0. Kadani to ještě nestačilo. V posledních vteřinách se rozhodl chrudimský trenér poslat ještě brankáře na střídačku a tento záměr mu opět nevyšel. Tomáš Bursík v poslední vteřině upravil na konečných 3:0.