Chrpa vystřelil tři body a Kadaň zůstává doma nadále stoprocentní

Filip De Bolle | 26.09.2015 | |

K a d a ň - Zápasy s Třebíčí nikdy nebyly bohaté na branky a ani tento zápas nebyl výjimkou. O vítězi rozhodnul ve 32. minutě Jakub Chrpa, který využil zaváhání obrany při Třebíčské přesilové hře. Třebíč v závěru tlačila na branku, ale Hanuljak a několikrát také obránci si se všemi střelami poradili.

7.kolo, sobota 26.9.2015
Sportovní klub Kadaň - SK Horácká Slavia Třebíč  1:0  (0:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 32. Chrpa (Hejcman). Rozhodčí: Jílek – Šmika, Špringl ml.. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 21:30. Diváci: 285. Průběh utkání: 0:0, 1:0.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Tadeáš Dvořák) – Mrázek, Tejnor, Charousek, Szathmáry, Trefný, Černý, Rohan M, Tomáš Dvořák – Novák, Kůs, Koblasa – Hlava, Hejcman, Chrpa – Wágner, Šťovíček, Veselý – Müller, Vrána, Vaněk
SK Horácká Slavia Třebíč: Klimeš (Vejmelka) – Malena, Bičík, Šaur, Niko, Šik, Přibyl – Erat, Dolníček, Dočekal – Švec, Polodna, Pekr – Zuzin, Psota, Svoboda – Kusko, Zohorna, Mrázek – Wasserbauer

Už po devatenácti vteřinách hry se k volnému puku dostal Erat a střelou z pravého kruhu prověřil pozornost domácího brankáře. A ještě v první minutě byl vyloučen Dolníček s Koblasou a hra pokračovala 4 na 4. Ta však neseděla ani jednomu z týmů. Po návratu provinilců se však obraz hry nezměnil. Týmy se sice střídaly v útočení, ale ani jeden z nich se nedostal k vážnějšímu ohrožení branku. Změnu přinesla až polovina třetiny, když Hlava objel branku a zkusil najít před brankou operujícího Hejcmana. Domácí útočník však minul odkrytou branku. Ve 14. minutě využil chyby hostující obrany Veselý, během samostatného úniku však byl faulován a následovalo trestné střílení. Sám faulovaný se ujel exekuce, ale těsně před zakončením mu sjel puk z hokejky a neškodně odskákal vedle pravé tyče. Na druhé straně měl velkou příležitost Dolníček, který se zničeho nic zjevil mezi kruhy a jen těsně minul šibenici domácí branky. V závěru byly oba celky potrestány za příliš mnoho hráčů na ledě a druhá třetina začínala hrou 4 na 4.

Úvod druhé třetiny přinesl opatrný hokej. Ani jeden z týmů se nedostal do větší šance. Ve 26. minutě ujel podél pravého mantinelu Svoboda, Hanuljak měl beton na svém místě. V polovině třetiny byl vyloučen Trefný a Třebíč byla v přesilové hře nebezpečná. Nejdříve se po Švecově střele musel Hanuljak roztáhnout na čáře a poté Polodna prováhal příležitost ke skórování do odkryté branky. A tak udeřil domácí tým. Chrpa s Hejcmanem ujeli do úniku 2 na 1, Hejcman na sebe stáhl obránce a vyslal Chrpu, který si položil brankáře a chladnokrevně zakončil. V 35. minutě mohl zvýšit Szathmáry, jeho střela od modré skončila pouze na betonu Klimeše.

Do poslední třetiny vstoupili lépe hosté. Po minutě hry napřáhl Zuzin a jeho prudká střela skončila na hrudi domácího brankáře. Ve 46. minutě mohl ten samý hráč jet sám na Hanuljaka, ale do cesty se mu výborně položil Charousek a odehrál puk do rohu. V polovině třetiny mohl vyrovnat Pekr, ale nezpracoval skákavý puk, který mu přeskočil hokejku. Na druhé straně mohl přidat druhou branku Chrpa, ale tváří v tvář brankáři Třebíče trefil pouze tyč. Hra se poté uklidnila, změnu přinesla až poslední minuta, když hosté odvolali brankáře. Třebíč zatlačila kadaňské hráče a několikrát zavařili Hanuljakovi. Domácí tým však fotbalovou výhru ubránil.

Filip De Bolle

Jaroslav Beck (SK Kadaň): Pro nás dneska strašně těžký zápas. Namotivovaná Třebíč, která chtěla zastavit svoji špatnou šňůru. Samozřejmě zase bych řekl promixovaný tým. Měli jsme málo času na to zareagovat, ale přišlo to. Bylo to perfektně odbruslené, takticky odbojované. Myslím si, že jsme ukázali i v té defenzivě, že jsme schopni ukázat sílu. Výborný Hanuljak, bezchybný a s nulou. Zasloužené body. Chtěl bych poděkovat fanouškům a říct jim, ať nás podporují co nejvíce, protože kluci to potřebují, hraje se samozřejmě lépe. Zvláště, když tady Josef Dušek zůstane sám, jdu do nemocnice na plánovaný zákrok a zhruba 7 – 8 dní tady nebudu. Věříme všem, že nás podpoří a klukům pomůžou.

Radek Novák (asistent trenéra SK Horácká Slavia Třebíč): Domácí se dostali do vedení v polovině utkání, kdy vstřelili branku v naší přesilové hře. Sebrali nám kotouč na modré čáře a dokázali proměnit situaci dva na jednoho. My jsme se snažili utkání minimálně dotáhnout, ale bohužel se nám to dneska nepodařilo.