Cesta do Třebíče vyšla na prázdno

Jindřich Poledna | 28.01.2015 | |

Kadaň jela na Vysočinu s cílem potrápit soupeře a ukořistit nějaký ten bod. Jenže již v 6.minutě nechala mezi kruhy volného Čuříka, který se nemýlil, na konci třetiny využil svou šanci také Wasserbauer. Jedinou branku Kadaně vstřelil ve 35.minutě z nenápadné akce Martin Šagát. Domácí v poslední třetině odskočili na rozdíl dvou branek v přesilové hře. Kadaň koncem zápasu tlačila, hrála bez brankáře, ovšem další puk si cestu do branky nenašel. Domácí Třebíč tak vyhrála 3:1.

49.kolo, středa 28.1.2015
SK Horácká Slavia Třebíč - Sportovní klub Kadaň  3:1  (2:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky:6. Čuřík (Pekr, Wasserbauer), 18. Wasserbauer (Pekr, Čuřík), 46. Čuřík (Wasserbauer, Janáček) – 35. Šagát (Sikora) . Rozhodčí: Z. Kubičík – Lukš, Novák. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1410. Střely na branku: 24:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Horčička, (Dusík) – Šaur, Peroutka, Bartoň, Janáček, Přibyl, Jaroš – Pekr, Čuřík, Wasserbauer – L. Havel, Dolníček "C", Erat "A" – Mrázek, Raška, Králík – Beneš, Juráň, Čech "A" – Paták.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň, (Maštalířský) – Pavlas "A", Tejnor, Szathmáry, Černý, Mazanec, Trefný, R. Havel – Jíra "C", Táborský, Ton "A" – Müller, Sikora, Šagát – Hammerbauer, L. Novák, J. Novák – Vrána, Wágner, Lehnert – Berlev.

Začátek utkání byl z obou stran opatrný. Třebíč se ale o poznání více tlačila do útoku s jasným cílem jít v utkání do vedení. To se jí také podařilo. V šesté minutě se dostal k puku v ideální pozici mezi kruhy Jakub Čuřík a prostřelil hostujícího gólmana. Kadaň na to chtěla rychle reagovat a po čase měla také velké příležitosti, když hrála přes minutu dvojnásobnou přesilovku. Tu se jí však proměnit v branku nepodařilo. A tak na závěr první třetiny Bílé hvězdy ukázaly domácím divákům krásnou kombinaci, kdy se za brankou hostů uvolnil Matěj Pekr a našel volnou hůl Jana Wasserbauera a ten zvýšil na 2:0. Víc už se toho v první třetině neudálo.

Druhá třetina zpočátku přinesla rychlý hokej, který se přelíval ze strany na stranu. Velkou šanci měl v přesilovce David Dolníček, ale v dobré pozici netrefil kotouč. Domácí hráli ve druhé třetině celkem tři přesilové hry, ale ni jednu nedokázali využít, i protože Kadaň hrála v oslabení velmi dobře. Navíc se dokázala z nenápadné střely prosadit. Z pravé strany ukryl svou střelu Martin Šagát a trefil tak šikovně, že Horčička nedokázal reagovat a puk mu propadl kolem lapačky. Další branky už tato třetina nepřinesla, hrálo se totiž hodně ve středním pásmu a celkově příliš šancí jsme neviděli ani na jedné straně.

Třetí třetina pokračovala tím, jak skončila třetina druhá. Tedy hrál se bojovný hokej, ale převážně ve střením pásmu. Kadaň začala více střílet, ale Třebíčští je nepouštěli do nebezpečných prostor a s ostatními střelami si poradil Horčička. Po sérii vyloučení, kdy nejprve hrála přesilovku Kadaň, pak se hrálo na chvíli ve čtyřech a posléze přesilovku domácí. A právě tuto přesilovku, dokázaly Bílé Hvězdy jako jedinou využít. A opět se ujala střela Jakuba Čuříka, kterému ve 45. minutě předal puk Jan Wasserbauer. Čuřík puk ještě kousek popotáhl, napřáhl a vyslal tvrdou střelu směrem k brankáři Strmeňovi, ten si na střelu sice sáhl, ale nakonec se kotouč pomalu došoural za jeho záda. Byla to jediná využitá přesilovka v utkání. Po tomto gólu, se domácí ještě více zaměřili na obranu. A nutno říct, že udělali správně, Kadaň sice měla střeleckou i optickou převahu, ale žádnou vážnější šanci si nevypracovala. Na závěr utkání si pak Kadaň nachystala dlouhou hru bez brankáře, když využila vyloučení Jakuba Bartoně a zkoušela to v šesti proti čtyřem domácím. I po skončení přesilovky pokračovala Kadaň až do konce utkání bez brankáře, ale žádnou vyloženou šanci si vypracovat nedokázala. Tak, když Erat ani Dolníček netrefili prázdnou branku, skončilo utkání v poměru 3:1 pro domácí, kteří tak neztratili další body a jsou stále na dostřel na pátém místě prvoligové tabulky.

Matěj Peška

Jaroslav Beck - SK Kadaň: Pro nás to bylo složité, především kvůli tomu, že po poměrně slušném výkonu v utkání s Jihlavou, jsme museli udělat hned několik změn v sestavě a to v každé lajně. Než si na sebe hráči zvykli, dostali jsme dva zbytečné góly, kdy to nebylo třeba z přečíslení, ale jednoduše nepozornost, nedůraz a špatná komunikace. Třebíč byla první třetinu lepší, pak si myslím, že se hra vyrovnala, jen z naší strany by to chtělo více zkušeností a více důrazu například před bránou a utkání mohlo být ještě zajímavější. Definitivně rozhodl třetí inkasovaný gól, pro nás hodně smolný, ale takové branky padají. Pak už nám nepomohla ani dlouhá power-play, kdy tam opět chyběl důraz. Celkově domácí si body zasloužili, od nás to chtělo ještě něco navíc.

Radek Novák - SK Horácká Slavia Třebíč: My jsme byli především rádi, že se nám vrací po zranění Jakub Čuřík a Jan Wasserbauer. Bohužel, těsně před utkáním jsme museli opět přeskládat celou sestavu, především obrané dvojice, protože nám nedorazil na utkání Jan Zdráhal, který měl cestou na stadion autonehodu, ale měl by být snad v pořádku. I přes tyto změny v sestavě, jsme do utkání vstoupili organizovaně. Velký důraz jsme kladli na kvalitu hry v oslabení, protože jsme věděli, že Kadaň má hráče, kteří dokáží zakončit a přesilovky využívat. A to se nám podařilo, především během toho dlouhého oslabení pěti proti třem, kdy to kluci zahráli výborně. Díky třem vstřeleným brankám a kvalitní obrané hře jsme dnes to utkání zvládli a jsem za to velmi rádi. Oba dva hráči, kteří se vraceli po zranění, se dnes střelecky prosadili a celkově i s herním projevem jsme dnes spokojeni. Nechtěli jsme hrát s Kadaní otevřený hokej, to by nevedlo k úspěchu.