Černá tříminutovka odvála naděje na body

Karel Jordán, Marek Mikeš | 03.11.2004 | |

Ještě necelé čtyři minuty před koncem zápasu držela Kadaň po brankách navrátilce po nemoci Kamila Tvrdka a Petra Derflera naději na bodový zisk z ledu předposledního celku tabulky. Černé tři minuty v samém závěru zápasu však odvály veškeré naděje na bodový zisk. V nich dokázal soupeř hned třikrát převapit černožlutou obranu, aby v konečné zúčtování vyhrál 5:2, po třetinách 0:0; 2:1; 3:1.

19.kolo, středa 3.11.2004
IHC Písek - Sportovní klub Kadaň  5:2  (0:0; 2:1; 3:1)
Branky: 37. Filipi (Řehoř), 39. Zika (Burkoň), 57. Nouza (Jelen, Zika), 59. Nouza (Zika), 60. Král (Burkoň) - 24. Tvrdek (Pech), 53. Derfler (Polanský, Klaus). Rozhodčí: Ondřej - Havlín, Kureš. Vyloučení: 10:12, navíc Masalskis (PIS), Jabrocký, Kajer, Jež (všichni KAD) 10. min OT. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 715. Střely na branku: 30:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.
IHC Písek: Masalskis - Burkoň, Malinský, Neckář, Procházka, Svoboda, Veselý, Vokatý, Vyskočil - Filipi, Hájek, Jelen, Kašpar, Kořánek, Král, Lála, Míka, Nouza, Zika, Šimek, Řehoř.
Sportovní klub Kadaň: Jež - Hlavatý, Kameš, Klaus, Pospíšil, Staněk, Vobořil, Špelda - Bednařík, Derfler, Jabrocký, Kajer, Kreutzman, Kuchler, Pech, Polák, Polanský, Postl, Stavenský, Tvrdek, Žák.

Začátek zápasu vyšel lépe Písku, který si vypracoval první velkou šanci již v první minutě. Zika našel krásně Jelena, ten ale naneštěstí pro Písek přestřelil. Po celou první třetinu se hrál tvrdý, bojovný hokej, oba týmy bránily střední pásmo a do šancí se příliš nedostávaly. V 7. minutě měl šanci Zika, který se málem dostal k přihráce Jelena před bránu. Hosté kontrovali šancí Bednaříka, který mohl uniknout po pravé straně, Neckář se ale včas vrátil a zabránil tak ohrožení vlastní brány.

Další možnost skórovat měli hosté v 15. minutě, když Stavenský vystřelil z prostoru mezi kruhy. Jeho střelu ale brankář Masalskis vytěsnil. Hosté zlepšenou hrou v závěru třetiny chvílemi přehrávali domácí mužstvo, ale všechny jejich pokusy ohrozit bránu skončili u bezchybného Masalskise.

Druhá třetina se nesla v duchu řady vyloučení na obou stranách. Nejprve se museli přesilové hře hostů bránit domácí. Hráči Kadaně hráli ve výhodě jednoho hráče v poli déle než šest minut. Tuto možnost dokázali zužitkovat na konci 24. minuty, kdy hráli dokonce pouze proti třem hráčů Písku. Po akci dva na jednoho se nadvakrát trefil Tvrdek.

Písek mohl vyrovnat ve 30. minutě, kdy po přihrávce Jelena málem skóroval Malinský. Brankář se ale včas přemístil a zabránil tak brance. V tu dobu už začal rozhodčí vylučovat hráče hostů, kteří hráli v oslabení téměř osm minut. Písek si sice vypracoval řadu šancí, ale brankář Jež si počínal bezchybně. Hosté měli v oslabení šanci zvýšit svůj náskok Bednaříkem, ale Masalskis byl proti.

Domácí se vyrovnání dočkali ve 37. minutě, když Filipi nejprve při akci dva na jednoho nedal, ale následná dorážka už skončila v síti. Otočit zápas se Písku podařilo na konci 39. minuty, kdy se z téměř nulového úhlu trefil Zika.

Hosté se na začátku třetí třetiny snažili o vyrovnání, ale výborná písecká obrana je dlouho do žádné vážnější šance nepustila. Ve 45. minutě mohl vyrovnat Pech, ale brankář Masalskis efektním semaforem zabránil gólu. Další šanci měli hosté o dvě minuty později, Kajer přihrával Tvrdkovi, ale než stačil vystřelit, brankář puk přikryl.

I Písečtí měli možnost vstřelit branku. Burkoň zkoušel střílenou přihrávkou najít Jelena, ale tomu puk sjel z hole. Vyrovnat se hostům podařilo v 53. minutě, když se ve skrumáži před brankou Písku nejlépe zorientoval Derfler a zasunul puk do brány - 2:2.

Po obdržené brance se domácí snažili zvrátit vedení opět na svou stranu, nejblíže k tomu měli Burkoň a Filipi, ale brankář Jež byl proti. Branky se domácí přece jenom dočkali, v 57. minutě, se po přihrávce Jelena nadvakrát trefil Nouza. Ten samý hráč byl podepsán i pod brankou na 4:2, kterou domácí střelili při powerplay hostů. A když už se zdálo, že takto zápas i skončí, ujel obráncům Kadaně Král a kličkou překonal brankáře.

Závěr zápasu se dohrál ve velice nervózní atmosféře, po šarvátce před brankou domácích byli vyloučeni tři hráči. To ale na výsledku nic nezměnilo a Písek se tak mohl radovat z vítězství.

Karel Jordán, ohlasy Jan Kouba

Alois Chlustina (Kadaň):
Po první vyrovnané třetině rozhodčí absolutně nezvládl utkání, v průběhu všech tří třetin jsme viděli likvidační fauly na naše hráče, které zůstaly nepotrestány. Přesto jsme se nevzdali, ale o výsledku rozhodla naše hrubá chyba za stavu 2:2, kdy čtyři naši hráči neozbrojili jednoho píseckého. Měli jsme si odvést bod, byli by jsme s ním spokojeni. Pokud budou takovýto arbitři, tak nemá cenu ani k utkání jezdit. Jsem s jejich výkonem hrubě nespokojen.

Milan Mazanec (Písek):
Možná to bude vypadat jako vytahování, ale já jsem ani na okamžik nepochyboval o tom, že tenhle zápas vyhrajeme. Skutečně. Dneska totiž už je morálka a disciplína našich hráčů tak daleko, že jsme schopni obrátit i nepříznivé skóre, už jsme to ukázali několikrát. Myslím, že už mužstvo ukazuje, že si věří v práci, kterou dělá. Tenhle zápas měl však skutečně v režii rozhodčí, i my si na něj můžeme stěžovat.