Bezzubost Kadaně musela skončit triumfem Vrchlabí

Jakub Coufal, Martin Gahler | 16.01.2008 | |

S jasným cílem vstupovali Kadaňští do utkání s Vrchlabím, které je v tabulce o patro výše. Kvalitní výkony Kadaně z minulých klání podložené hbitým napadáním už v útočném pásmu byly dnes tatam. Střelecká a kombinační nemohoucnost Kadaně stačila Vrchlabí k poklidnému navyšování skóre. Když domácí nevyužili ani dlouhou dvojnásobnou přesilovku, bylo o triumfu Vrchlabí takřka rozhodnuto. Po 60 minutách svítil na tabuli stav 0:3, což způsobilo bodové pojištění hostů před nejbližšími pronásledovateli.

36.kolo, středa 16.1.2008
Sportovní klub Kadaň - Vrchlabí  0:3  (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Horčička (Plodek, Kříž), 37. Horčička (Kříž, Bendík), 58. Přeučil (Jech). Rozhodčí: Svoboda - Mašek, Vitík. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 370. Střely na branku: 26:28. Průběh utkání: 0:3.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak - Spitzer, Mašek, Brňák, Vaněček, Pospíšil, Hlubuček, Chotaš, Kloz, Polanský, Fink, Chyba, Buďa, Kadlec, Kajer, Pražák, Fábry, Bauer, Kýhos, Veverka, Hlusička.
Vrchlabí: Hylák - Matějíček, Vála, Bendík, Chaloupka, Vyskočil, Hrach, Volek, Tvrdek, Brynecký, Beck, Horčička, Kříž, Plodek, Nevyhoštěný, Kováč, Jech, Gengel, Přeučil.

Z hromady nepřesností vytěžilo Vrchlabí vedoucí gól

Po úvodní zahřívací minutě se do útoku vrhli vehementněji domácí. Kadlec s Buďou poslali směrem k Hylákovi důrazné vizitky. Vrchlabí odpovědělo na konci 4. minuty, kdy nejprve střílel Nevyhoštěný a následně se o dorážku snažil Kováč. O chvíli později se zrodila další šance hostů, když Plodek v brankovišti nepříjemně dotíral na Hanuljaka. Kadaň posléze vybojovala přesilovou hru, ale až po jejím skončení nadějně objížděl branku Fábry. Puk si našel cestu pouze na beton muže s maskou.
V čase 8:39 přišlo ze strany Vrchlabí potrestání, kdy po kombinační akci zakončoval do odkryté části klece Horčička, na 0:1 přihrával Plodek.
V polovině třetiny byli diváci svědkem kratší hry ve 4 na obou stranách, v tréninku na prodloužení si žádný z týmů nevytvořil výraznější šanci. V 14. minutě bylo vyrovnání na spadnutí. Po kličkách za brankou přihrál Fábry Jakubu Bauerovi, který z bezprostřední blízkosti trefil jedinou překážku v brance, gólmana. Zvýšené úsilí sice přineslo domácím početní výhodu, v ní byla k vidění pouze řada nepřesností v rozehrávce.
Závěr dějství se nesl v podobném duchu. Hokejisté v bílomodrém nikam nepospíchali, Severočechům na druhé straně svazovala ruce nervozita způsobená vývojem klání.

Kadani nepomohla ani dvojnásobná přesilovka

Do prostřední třetiny vstoupili Kadaňští mnohem klidněji, důkazem byl rychlý sled nebezpečných akcí. V jedné z nich kličkoval před Hylákem zcela osamocený Kadlec. Zvýšený nápor domácích zapříčinil odpočinek vrchlabského hokejisty na trestné lavici. Přesilovka paradoxně přibrzdila vyrovnávací ambice Kadaně. V obranném pásmu hostů se začalo kombinovat až po návratu hříšníka. Hrát v hojnějším počtu než soupeř si Vrchlabí vyzkoušelo v 27. minutě. Hokejisté z Podkrkonoší si zřejmě ze svých kolegů vzali příklad, neboť se sami nepřesnými přihrávkami připravovali o šanci na úspěch.
Kadaň hrála v 29. minutě na oplátku téměř celé 2 minuty v dvojnásobné výhodě. O chvíli později hráli domácí dokonce v 6, ale ani dvojnásobný počet hráčů na ledě nevyčaroval Severočechům změnu skóre. Když hokejisté v černožlutém nedokázali využít nabídnutých šancí, šli do oslabení opět oni. Vrchlabí, posílené předchozím obranným úspěchem, předvedlo několik střel, které Hanuljaka příliš neohrožovaly.
V čase 36:27 přišlo nečekané potrestání ze strany Vrchlabí, které se už nemohlo koukat na bezmocnost Kadaně. Po obranné chybě Kajera, jenž nedokázal uhlídat najíždějícího Horčičku, se změnil stav na 0:2 po samostatném sólu zakončeném pod víko. Z vlastní modré přihrávali zmíněnému střelci postupně Bendík a Kříž. Očividně spokojení a v pohodě hrající hosté si v závěru dvacetiminutovky vyzkoušeli další přesilovku, jejíž zbytek se přenesl i do další třetiny.

Vrchlabí dohrávalo bez větších nervů

Hned poté co se síly na ledě vyrovnaly, tečoval šikovně nahozený puk Fábry, avšak Hylák betony sklapl včas. Z následného protiútoku se do sóla dostal Brynecký, který přestřelil. V 44. minutě mohli hosté definitivně rozhodnout, Hanuljak se během oslabení měl hodně co ohánět. Svírající tlak doprovázený množstvím střel přežilo skóre klání bez následků.
Když hosté nezvýšili svůj náskok, vrhli se do útočení opět domácí, kteří se spíše snažili procpat puk až za brankovou čáru. V 48. minutě nenápadně vystřelil z levého mezikruží Polanský, jehož střela se otřela o tyč brankové konstrukce. Jedna z posledních možností na změnu ve vývoji klání přinesla 51. minuta, ve které byli hosté posláni do 4. Trápení a chaos v řadách Kadaně trval i nadále. Vrchlabí tak stačilo v poklidu vyčkávat na konec klání.
Hra domácích bez nápadu a naopak skvěle zvládnuté taktické počínání Vrchlabí přineslo vítězství hostů, kteří v čase 57:16 zásluhou Přeučila zpečetili konečné skóre na 0:3. Přihrávku si připsal Jech. Hokejisté z Podkrkonoší si tak pojistili bodový náskok právě před svým pronásledovatelem.
Jakub Coufal, Martin Gahler

Vladimír Jeřábek (trenér Vrchlabí): Dnes jsme sem přijeli bránit, chtěli jsme odvézt aspoň nějaký bod nebo 2. Hlavně jsme nechtěli prohrát, aby Kadaň nedostala 3 body a my nic. Zápas se nám povedl, jsme spokojení. Když jsme ubránili dlouhou přesilovku ve 3, tak nás to nakoplo. Později jsme dali z brejku na 2:0, což asi rozhodlo.

Miroslav Novák (trenér Kadaň): Abych řekl pravdu, nevím, jestli soupeř hrál tak dobře nebo my tak špatně. Když zhodnotím celý zápas a vyzvednu z něj to hlavní, tak to jsou určitě přesilové hry. V nich máme pořád na čem pracovat. Když hrajeme skoro 2 minuty 5 na 3 a nejsme schopni vystřelit na bránu, tak těžko můžeme chtít něco uhrát. Soupeř měl dnes 5 brankových šancí, z nich 3 dal a zaslouženě vyhrál. Jestliže někdo dává góly, je jedno kolik má šancí. My jsme v koncovce absolutně bezzubí a co mě mrzí, že když už se nedostáváme do šancí, tak nám chybí více důrazu a tlak na branku, který by nám šance přinesl.