Bez Fikrta Kadaň jen remizovala

Jindřich Poledna | 16.02.2004 | |

První utkání playoff hrála Kadaň doma bez své jedničky, brankáře Fikrta. Ten odešel do konce sozóny do Chomutova. Remíza 3:3 nás může v konečném účtování hodně mrzet!

27.kolo, středa 17.12.2003
Sportovní klub Kadaň - BK Mladá Boleslav  3:3p  (0:2, 1:1, 2:0)
Branky: 31. Kajer (Pech), 46. Stavenský (Kuchler, Pospíšil), 58. Fořt (Polanský, Kuchler) – 10. Vrbata (Vyskočil), 12. Metlička (Oliverius), 26. Kristek (Pazdera). Rozhodčí: Wűrtherle - Lukáš Bejček, Jakub Kabourek. Vyloučení: 7:7, navíc Stavenský, Kukla (oba Kadaň) 10 minut, Táborský (MB) do 10 minut a konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 360.
Sportovní klub Kadaň: Hynek - Pospíšil, Vilášek, Vobořil, Chvojka, Hlavatý - Stavenský, Kuchler, Polanský - Pelán, Tvrdek, Kreuzman - Derfler, Kajer, Duba - Fořt, Kukla.
BK Mladá Boleslav: Šindelář – Vála, Vyskočil, Pazdera, Meňhart, Táborský, Toužimský – Metlička, Oliverius, Krupka – Kristek, Vrbata, Žák – Kadlec, Král, Weiss (41. Skořepa).

Mladá Boleslav by před zápasem bod brala, ale vzhledem k tomu, že vedla již o tři góly, je pro ní remíza zklamáním. Skóre otevřel krásnou akcí Vrbata. Uvolnil se před brankou a z otočky bekhendem zavěsil pod horní tyčku. Za chvilku našel Oliverius zpoza branky volného Metličku a ten střelou po ledě k tyči zvýšil na 0:2. Ještě před polovinou utkání tečoval Pazderovu ránu do sítě Kristek. Pak sice Kajerovu ránu tečoval do vlastní sítě Vála, přesto po neproměněném Krupkově nájezdu a šancích Metličky a Krále, zneškodněných brankářem Hynkem, vedla po dvou třetinách 1:3.

Na přelomu druhé a třetí části Boleslav nevyužila téměř minutové převahy dvou mužů na ledové ploše, což ji záhy mrzelo. Ve 46.minutě jeli po hrubce Pazdery na Šindelářovu branku sami Kuchler se Stavenským, vyměnili si puk a nejproduktivnější hráč soutěže Stanislav Stavenský snížil. Také vyrovnávající gól padl po kiksu boleslavského zadáka. Toužimský ztratil kotouč za brankou a opět dvojice volných hráčů soupeře využila nabídnuté příležitosti ke srovnání. V prodloužení neproměnil největší šanci hostů po úniku z pravého křídla Vrbata. “Je to škoda, utkání jsme dlouho kontrolovali a pak jsme zbytečně individuálními chybami darovali domácím vyrovnání”, litoval manažer Stanislav Berger.

Soupiska Boleslavi se před zápasem oproti sobotnímu utkání v Berouně rozrostla o čtyři uzdravené hráče. Kristek a Oliverius se vrátili po pouze týdenní pauze, zato duo obránců Táborský-Toužimský vynechalo vinou potíží s kolenem, resp. loktem, přes deset kol. "Zdravotně jsou oba v pořádku, ale po tak dlouhé přestávce ještě nejsou ve formě. Do té se ale mohou pochopitelně dostat pouze zápasovým zatížením", vysvětlil Stanislav Berger. "Původně jsme je šetřili a měli začít hrát až v lednu, ale zranění Holého si vynutilo uspíšení jejich návratu", sdělil trenér Josef Horešovský. Po druhé třetině naopak odstoupil ze hry pro nevolnost Weiss. Autor: Redakce Mladé Boleslavi