Beroun vyhrál v Kadani po samostatných nájezdech

Filip De Bolle, Jindřich Poledna, Jakub Coufal | 25.02.2012 | |

Po neslané nemastné 1.třetině, kdy se žádný z celků nedokázal prosadit, padla první branka až téměř v polovině utkání. Dvojnásobnou přesilovou hru využil domácí Jiří Charousek. Hosté vyrovnali v 55.minutě, také v přesilové hře. Za stavu 1:1 se šlo do prodloužení, ale protože branka nepadla ani tam, přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch uspěli všichni tři střelci Berouna a hosté si tak z Kadaně odvážejí i bonusový bod.

0.kolo, sobota 25.2.2012
Sportovní klub Kadaň - Medvědi Beroun 1933  1:2sn  (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 29. Charousek (Skořepa) - 55. Rubeš (Soldán, Žalčik), 65.Říha. Rozhodčí: Würtherle - Frodl, Ondráček. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 210. Střely na branku: 40:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1.
Sportovní klub Kadaň: Jarina - Bombic, Trefný, Szakal Tomeček, Révay, Malínský, Mazanec, Zmeškal - Skořepa, Charousek, Novák - Stoklasa, Stehlík, Kouba - Andres, Kůs, Hofmeister - Ton, Mikšovic, Boušek
Medvědi Beroun 1933: Kareš - Nedvěd, Husák, Malý, Veselý, Soldán, Jebavý, Barák, Stromko - Kupec, Švagrovský, Vlček - Hašek, Říha, Forman, Žalčík, Rubeš, Pavel - Poletín, Besser, Doležal

Hosté začali aktivněji a už po dvou minutách se dostali k ohrožení branky. Forman ale nadvakrát Jarinu nepřekonal, i když napodruhé musel puk z brankové čáry odpalovat jeden z obránců. To bylo ale na dlouho vše. Hrálo se spíše o střední pásmo a když už se jeden z týmů odhodlal ke střele, šla buď mimo, nebo jí jeden z brankářů bez větších problémů chytil. Ve 14. minutě se k puku dostal Hašek, dlouho odolával tlaku obránců, ale jeho střela skončila v horní síti. V poslední minutě se k puku dostal Kůs, ale jeho ránu z kruhu srazil Kareš do horní sítě.

Ani druhá třetina nepřinesla nijak záživný hokej. Beroun měl sice více, ze hry, ale svou převahu nedokázal na rozdíl od domácích využít. Ve 23. minutě sice vstřelili branku, ale vzhledem k tomu, že puk se dostal do branky spolu s hráčem Medvědů, nemohl být uznán. Domácí o sobě dali vědět až v 29 vteřin trvající 5 na 3, kterou využili už po 14 vteřinách. Skořepa nahrál Charouskovi a ten napálil puk do odkryté klece. V polovině třetiny vyšťoural Hašek puk zpod Jariny, ale trefil jen tyč. Hosté měli i nadále více ze hry, zatímco domácí spíše bránili a čekali na brejky. Těch se ale v druhé části nedočkali a tak se šlo do kabin za nejnižšího možného stavu.

Domácí se na začátku třetí části probrali a zatlačili hosty do pásma. V 45. minutě to zkoušel Skořepa po samostatném úniku, ve 47. Szakal ranou od modré. Ani jedna ze střel se neujala. A tak se mohli radovat hosté. V 55. minutě dostali možnost přesilovky a využili ji za 20 sekund. Soldán vystřelil od modré a Rubeš ztečoval puk přímo do sítě. Zbytek třetiny se jen dohrával, žádný z celků nechtěl udělat chybu.

Domácí začali velice dobře a vybojovali celkem 2 přesilovky. V 62. minutě to zkoušel od modré Mazanec, ale trefil jen horní tyč. Hosté se drželi a v poslední minutě dokonce ujeli 2 v podstatě na nikoho, ale puk do branky nezasunuli. V posledních vteřinách ještě ujel Říhá, ale obránce mu dokázal zabránit v zakončení. A tak přišli na řadu samostatné nájezdy

V těch byli úspěšnější hosté. Jak Žalčíkova rána mezi betony tak blafák Říhy, který parádním způsobem vykoupal Jarinu, skončili za zády domácího strážce. Za domácí se prosadil Charousek, ale Skořepovi klička nesedla. Za hosty mohl rozhodnout Rubeš a podobnou kličkou té Říhovo překonal Jarinu. Hosté si tak odvážejí i bonusový bod

Filip De Bolle

Mikuláš Antonik (trenér Kadaň): My jsme v poslední době odehráli tři parádní utkání, ve kterých jsme hráli na doraz. To se na nás dnes možná projevilo, byla vidět trochu fyzická a psychická únava. Dneska to pro nás byl těžký zápas, Beroun dostal pod novým trenérem určitý impuls. V závěru byla hlavně škoda v přesilovce, kdy jsme trefili břevno. Nájezdy nám pak nevyšly.