Nevyhrál lepší, ale šťastnější

Miroslav Lučan | 24.03.2007 | |

V posledním domácí utkání baráže o exraligu juniorů přivítal celek SK Kadaň největšího rivala BK Mladá Boleslav. Utkání bylo o to zajímavější, že pokud by domácí tým zvítězil stal by se s předstihem postupujícím do příštího ročníku extraligy. Zápas nezačal pro domácí dobře, již ve třetím minutě rozhodčí Jebavý nařídil proti kadaňským trestné střílení, které elegantně proměnil Gajovský. Za další dvě minuty dal další ránu domácím Všetečka. Černožlutí se rychle vzchopili a tlačili se do útoku. Brzy z dvojnásobné přesilovky snížil Chotaš. Tak skončila první třetina. Ve druhé byl k vidění místy až zoufalý tlak domácích, který korunovali kontaktním gólem z hole Stehlíka. Rozhodnout se museli v závěrečné třetině. Ve velkém tlaku domácí však chybovali při střídání a Hertl se řítil sám na branku a upravil stav na 2:4. Kadaňští pak již neměli sílu na vyrovnání a hosté si tak odvážejí dva body za ěťastné vítězství. Kadaň má již jen teoretickou šanci k postupu mezi elitu. Další zápas sehrají v neděli od 13:00 hod na ledě HC Tábor.