Skončí jednoměsíční čekání na body v zápase s Berounem?

Jakub Coufal | 02.03.2007 | |

Souboj 2 celků, zkoušejících mladé hráče, se odehraje mezi Kadaní a Berounem. Oba týmy jsou v tabulce poměrně blízko od sebe, nicméně nemají co ztratit. Více než o body půjde o prestiž, Kadaň nevyhrála již celý měsíc. V dosavadních kláních měl vždy navrch domácí celek. Jestli se podobná tradice dodrží i v Kadani, se všichni příznivci ledního hokeje dozví v sobotu 3. března od 17:00.

SK KADAŇ - HC BEROUNŠTÍ MEDVĚDI
sobota 3. března 2007 - 17:00
HC Berounští Medvědi 49. kolo SK Kadaň
11. (50 bodů) Umístění 13. (46 bodů)
12-4-6-26 Celková bilance 13-2-3-30
10. (38 bodů) Umístění doma 11. (32 bodů)
10-3-2-9 Bilance doma 10-0-2-12
13. (12 bodů) Umístění venku 12. (14 bodů)
2-1-4-17 Bilance venku 3-2-1-18
David Nedorost (11+11) Nejproduktivnější hráč Petr Derfler (13+15)
David Nedorost (11) Nejlepší střelec Petr Derfler (13)
David Nedorost, Martin Tvrzník (11) Nejvíce asistencí Petr Derfler (15)
Jiří Jelínek (3+7) Nejproduktivnější obránce Zbyněk Spitzer (3+9)
Tomáš Protivný (+4) Nejlepší hráč v +/- Vladimír Kalečík (-2)
Antonín Dušek (-18) Nejhorší hráč v +/- Radek Hlavatý (-16)
Tomáš Protivný (+4) Nejlepší obránce v +/- Ladislav Řezníček (-1)
Adam Lukačovič (-14) Nejhorší obránce v +/- Radek Hlavatý (-17)
Adam Lukačovič (88) Nejtrestanější hráč Zbyněk Spitzer (95)
Adam Lukačovič (88) Nejtrestanější obránce Zbyněk Spitzer (95)
Jaroslav Kameš (92,81%) Úspěšnost gólmanů Miroslav Hanuljak (88,33%)
Jaroslav Kameš (2,75) Průměr obdržených branek Jiří íStejskal (5,48)
1 Čistá konta 0

Aktuální výkony berounského kádru

Trojice klání bez výhry sice způsobila propad v tabulce, přesto Beroun není zcela ztraceným týmem. Nedávno dokázal například porazit Duklu po samostatných nájezdech. V posledním zápase se Lvy přišli Ústečtí dokonce o dvoubrankový náskok. Moc nechybělo a překvapení kola mohlo být na světě. O tom, že soupeře není radno podceňovat, svědčí i omlazení a podle slov trenéra i oživení týmu. Na druhou stranu si z venku odvezl Beroun 3 body pouze dvakrát v sezóně.

44. kolo: BER – TRE 3:1
45. kolo: JIH – BER 3:4(SN)
46. kolo: SAR – BER 6:2
47. kolo: OLO – BER 6:5
48. kolo: BER – UNL 2:3

Dosavadní vzájemné zápasy

V bojích s Medvědy doposavad platilo pravidlo domácí výhody, neboť celek hrající na svém ledě si vždy připsal větší počet bodů. Když se začínalo v Berouně, rozhodla zejména poslední třetina, ve které Beroun vsítil 2 branky, čímž zpečetil konečný výsledek na 4:1.
I klání v Kadani se neslo v režii domácích. Přesto se 3 body nerodily lehce. Severočeši prohrávali 1:0, do konce 1. dějství však stihli vyrovnat. Po prostřední části už Kadaň vedla, avšak pouze do vyrovnání Berouna. Když už všichni hráči i fanoušci očekávali prodloužení, přišla rozhodující trefa. Kadaň v 57. minutě rozhodla o svém triumfu 3:2.
Ve třetím klání se misky vah opět přikláněli tu k jedné a tu k druhé straně. Kadaň nejprve vedla, o chvíli později naopak prohrávala. Nikdo na berounském ledě nepochyboval o výhře domácích, když při power-play bíložlutých padla vyrovnávající branka 16 sekund před sirénou. Beroun si ztrátu jistých bodů částečně vynahradil výhrou v prodloužení 3:2(PP).

Sestavy z 46. kola

SK Kadaň: Hanuljak - Hlubuček, Spitzer, Kocek, Hlavatý, Řezníček, Chotaš, Suchánek - Kýhos, Hlusička, Bauer - Krpenský, Vrtek, Freiberg - Gellner, Veverka, Soukup - Moro, Mikšovský

HC Berounští Medvědi: Kameš - Jelínek, Lukačovič, Nakládal, Čížek, Hrach, V. Kameš, Heřman, Vlček - Mrňa, Černý, Novotný - Jech, Hudíček, Pavel - Semorád, Jindřich, Karpov