Mládí nebo zkušenosti?

Macháček Jan | 28.02.2007 | |

Pouhých pět kol zbývá do konce základní části první ligy. Kadaňští hokejisté již delší dobu na play off nepohlížejí a proto se snaží zapracovat mladé juniory do sestavy týmu. V posledních kolech se mladým hokejistům moc nedaří. Nejspiš se na nich podepisuje únava, jelikož zároveň nastupují za tým juniorů a pokouší se vybojovat extraligu juniorů. Další pokus získat nějaké body a zejména zkušenosti budou mít severočeši na ledě Hradce Králové ve středu v 18:00.

HC VČE HRADEC KRÁLOVÉ
středa 28. února 2007 - 18:00
HC VČE Hradec Králové 48. kolo SK Kadaň
1. (101 bodů) Umístění 13. (46 bodů)
30-5-1-11 Celková bilance 13-2-3-29
3. (53 bodů) Umístění doma 11. (32 bodů)
17-1-0-5 Bilance doma 10-0-2-12
1. (48 bodů) Umístění venku 12. (14 bodů)
13-4-1-6 Bilance venku 3-2-1-17
Jaroslav Roubík (17+32)
6. místo v lize
Nejproduktivnější hráč Petr Derfler (13+15)
Roman Vondráček (23) Nejlepší střelec Petr Derfler (13)
Jaroslav Roubík (32) Nejvíce asistencí Petr Derfler (15)
Petr Mocek (6+17) Nejproduktivnější obránce Lukáš Pulpán (8+8)
Jaroslav Roubík (+29) Nejlepší hráč v +/- Lukáš Pulpán (+7)
Michal Šeda (-2) Nejhorší hráč v +/- Radek Hlavatý (-17)
Petr Mocek (+26) Nejlepší obránce v +/- Lukáš Pulpán (+7)
Michal Šeda (-2) Nejhorší obránce v +/- Radek Hlavatý (-17)
Jiří Hendrich (82) Nejtrestanější hráč Zbyněk Spitzer (95)
Jiří Hendrich (82) Nejtrestanější obránce Zbyněk Spitzer (95)
Alexandr Hylák (94,34%) Úspěšnost gólmanů Robert Slipčenko (90,77%)
Jiří Stejskal (90,16%)
Alexandr Hylák (1,93) Průměr obdržených branek Robert Slipčenko (3,36)
Jiří Stejskal (3,95)
4 Čistá konta 1

Aktuální výkony hradeckého kádru

Hradci Králové, překvapení letošního ročníku a jednomu z favoritů, se usilovně připravuje na boje v play off. V posledních šesti kolech ztratil jediný bod v Třebíči. Naposledy prohrál před chomutovským publikem. V posledním utkání s Ústeckými Lvy 5:4 a zajistil si tímto vedení první ligy.

43. kolo: TRE - HKR 1:2 (sn)
44. kolo: HKR - JIH 4:1
45. kolo: SAR - HKR 2:4
46. kolo: HKR - OLO 8:2
47. kolo: UNL - HKR 4:5

Poslední vzájemné zápasy

Kadaň odehrála s Energetiky již tři utkání. A pouze v tom posledním si dokázala Kadaň připsat body a hned všechny. První klání se odehrálo v Kadani, kde se potvrdilo staré známe pravidlo "první vyhrání z kapsy vyhání". Nestihla uběhnout ani celá minuta a Severočeši se po sóle Stavenského radovali. Kdo by tehdy čekal, že 12 minut před koncem klání bude stav 1:6 pro hosty. O 2 minuty později byl stav 4:6. Kadaň místo přidání branky inkasovala ve vlastní početní výhodě, čímž nadobro přišla o body. Konečný výsledek 5:8.
V Hradci Kadaň dlouho odolávala náporu domácích. Až v 36. minutě otevřeli Energetici skóre. Černožlutí dokázali jen snížit za stavu 2:0 a tak po přidání dvou branek domácích odjížděli Kadaňští s prohrou 4:1.
Ve třetím měření sil na ledě severočechů si lépe vedli domácí. Pod vedením staronového trenéra Miroslava Nováka svou bojovností po brankách Hlavatého, Finka a Polanského do prázdné branky dokázali zvítězit 3:1.

Sestavy z 34. kola

SK Kadaň: Hanuljak (51. Tichý) - Hlubuček, Spitzer, Kocek, Chotaš, Suchánek, Hlavatý, Kalečík, Mikšovský, Pražák, Hlusička, Bauer, Kašpárek, Vrtek, Freiberg, Kýhos, Veverka, Soukup, Gellner, Mezera, Krpenský

HC VČE Hradec Králové: Koutský - Toužimský, Mocek, Flamík, Hendrich, Burián, Prošek, Lesák, Pazdera - Fořt, Roubík, Cetkovský - Sakrajda, Koudelka, Vondráček - Haluza, Šinágl, Suchý - Starý, Fink, Volráb.