Aleš Macháček: „Puk jsem si vzal, abych měl památku.“

Kateřina Kundertová | 20.12.2017 | |

Aleš Macháček: „Puk jsem si vzal, abych měl památku.“

K a d a ň - Trhači ve 32. kole WSM Ligy vyzvali na vlastním ledě České Budějovice, s kterými šli v poslední minutě druhé třetiny do vedení. To zařídil pohotovou dorážkou Aleš Macháček, jenž vstřelil premiérový gól v kadaňském dresu a také první branku ve druhé nejvyšší české soutěži. „Pokladník se ještě neozval, takže nevím, kolik mě to bude stát,“ uvedl soběslavský rodák.

 

Duel se po bezbrankové první třetině posunul do druhé části, která už se také chýlila ke konci, ale třiadvacet vteřin před sirénou šli Trhači do vedení zásluhou Aleše Macháčka, k němuž se puk dostal od Jakuba Trefného a Jiřího Tupého. „Kuba vybojoval puk ve středním pásmu a přihrál mi na mantinel. S Jirkou Tupým jsme jeli jakoby dva na jednoho, tak jsem mu přihrál. On vystřelil a puk potom nějak přeletěl beton, já jsme díky tlaku do brány dorazil,“ popsal premiérový střelec.

Jednadvacetiletý útočník nastupoval za seniory ve druhé lize v Klatovech, Mostě a Klášterci nad Ohří, kde také vstřelil premiérovou branku za dospělé. Tentokrát se prosadil v první lize proti Motoru. „Puk jsem si hned sebral, abych měl nějakou památku. I mi to Jirka Tupý připomínal,“ vyprávěl mladý forvard. „Schovám si ho doma někde na poličce, kde už nějaké puky z turnajů mám, ale tenhle bude první ze zápasu,“ pokračoval.

Přestože šla Kadaň díky gólu Aleše Macháčka do vedení, nakonec podlehla 1:3. „Jsem za gól moc rád, ale štve mě, že jsme prohráli, protože jsme měli více ze hry a měli jsme vyhrát,“ smutnil. „Celý zápas jsme byli lepší, ale na začátku třetí třetině jsme udělali dvě hrubky, které Motor využil,“ vysvětloval.

Trhači byli ve 45. minutě vyloučeni do tří, čehož hráči Motoru využili a šli do vedení. „Zlomovým momentem bylo zbytečné oslabení tři na pět, což se nám nepovedlo ubránit,“ uvědomoval si.

    ALEŠ MACHÁČEK POHLEDEM ČÍSEL

    Druhá liga: 52 zápasů – 34 (15+19), 20 tr. minut

    První liga: 8 zápasů – 2 (1+1)

Krátce po reprezentační pauze se opět rozjely všechny soutěže navzdory tomu, že se blíží Vánoce. „Vzhledem k tomu, že už 25. prosince máme večer trénink, tak budu na Štědrý den doma s rodinou a rodiči. Pak se doufám vrátím do Kadaně,“ zamyslel se nad dalšími možnostmi, jelikož už letos nastupoval například v Klatovech. „Ještě budu dokupovat nějaké drobnosti, ale jinak dárky už víceméně mám,“ uzavřel Aleš Macháček.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM