„Stále je potřeba pracovat na všem,“ říká David Šesták

Sabina Nováková | 28.10.2017 | |

„Stále je potřeba pracovat na všem,“ říká David Šesták

K a d a ň – Mezi kadaňské nové posily se spolu s Janem Dufkem zařadil také David Šesták, který má za sebou již tři odehrané zápasy. Mladý obránce si stihl zahrát již proti Litoměřicím na domácím ledě, kde Trhači padli 3:4. Dalším soupeřem mu byla Slavia, kde okusil vysokou prohru 1:7, a na závěr vítězný zápas před domácím publikem. Tentokrát Trhači zdolali v předehrávce osmnáctého kola Havířov 3:2, a jako tým tak mají na kontě devět bodů v tabulce WSM Ligy.

 

Dvaadvacetiletý rodák z Litvínova v pátečním utkání proti AZ Residomo Havířov nastoupil již potřetí a pomohl mančaftu k první výhře během svého angažmá u Trhačů. Jedná se o jeho vůbec první tři zápasy v aktuální sezóně. Zápasovou praxi bude postupně nabírat, kontakt s ledem však neztratil. „Na ledě jsem se cítil dobře, protože jsem celou dobu trénoval v Litvínově, takže jsem měl nabrusleno a jen jsem to přenesl do zápasu,“ vysvětluje David Šesták.

Uplynulých sedm sezón hrál za mládežnické týmy HC Litvínov. Na konci sezóny 2015/2016 naskočil do zápasů prvoligového Mostu a druholigové Bíliny. V následující sezóně navázal celkem devětatřicetkrát na mostecký klub, nyní hájí barvy Trhačů. „Trénoval jsem v Litoměřicích, kde jsem se nedostal do sestavy, tak jsem šel do Litvínova, odkud pocházím. Pak už jsem jen musel čekat, až se vyřeší něco v rámci první ligy.“ Nový klub, nové tváře. David Šesták se ale s některými spoluhráči již znal, takže to pro něj bylo o něco snazší.

Po šesti prohraných zápasech v řadě zvládli Kadaňští znovu zvítězit. Na svém kontě mají nyní tři výhry, konkrétně vybojovali tři body v Benátkách nad Jizerou, doma proti Třebíči a nejnovějším úspěchem je překonaný Havířov. Výhra není důležitá pouze v rámci reputace a umístění v tabulce, ale také jde hodně o psychickou stránku hráčů a dobrou náladu v kabině, která po výjimečném pátečním klání rozhodně nechyběla. „Ano, nálada je rozhodně lepší než po těch dvou zápasech, které jsem tu stačil odehrát. Za výhru jsme určitě rádi,“ dodává nová posila Trhačů.

Tomuto úspěchu ale předcházela nepříjemná prohra v Edenu na Slavii, kde Trhači padli vysoko 1:7. Jediným střelcem utkání se stal Jakub Chrpa a pro Davida Šestáka to byl teprve druhý zápas v černožlutém dresu. „Neplnili jsme to, co chtěli trenéři. To znamená jednoduchou hru bek–bek a nahoru. No, a pak to tam bohužel padalo,“ hodnotí mladý obránce. Po takovém debaklu se hráči na trénincích museli zaměřit na další aspekty hry. „Zaměřili jsme se právě na tu rychlou rozehrávku, abychom to dávali rychle do středního pásma. Také abychom se nezbavovali puků a hráli, co umíme.“

Příštím sokem v rámci devatenáctého kola WSM Ligy Trhačům budou České Budějovice, které si zatím vedou velmi dobře. Motor momentálně figuruje na třetí příčce se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Karlovy Vary. Trhači se zápas od zápasu zlepšují, ale stále je na čem pracovat, aby právě Jihočeši byli tím zklamanějším týmem. „Stále je zapotřebí pracovat na všem, protože pořád máme ve hře určité nedostatky. Snad dopilujeme vše, co je nutné a budeme vyhrávat.“

Litvínovský rodák zatím do Kadaně pouze dojíždí a porozhlédnutí po městě doposud nestihl. „Po městě jsem se zatím nestačil podívat, protože jezdíme rovnou na sraz a po něm s klukama hned jedeme zpět,“ zakončuje.

Foto: Soňa Ohnemichlová

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM