Oplatí Trhači Přerovu vysokou prohru?

Jiří Novotný | 17.10.2017 | |

Oplatí Trhači Přerovu vysokou prohru?

K a d a ň - V minulých dvou kolech prošli Trhači těžkými domácími prověrkami s aspiranty na baráž - Karlovými Vary a Kladnem. Ačkoliv s favorizovanými soupeři nebodovali, srdnaté výkony byly příslibem do dalších zápasů. Ten nejbližší čeká Černožluté ve středu 18. října, kdy zajíždějí na led Přerova. Úvodní buly padne v 18:00.

 
HC ZUBR PŘEROV vs. SK TRHAČI KADAŇ
5. místo
23 bodů
POZICE14. místo
6 bodů
35:28SKÓRE31:63
V – VP – PP – P
6 – 2 – 1 – 5
BILANCE V – VP – PP – P
2 – 0 – 0 – 12
16,90 % – 85,33%PŘESILOVKY – OSLABENÍ14,04 % – 73,91 %
231 tr. minutTRESTNÉ MINUTY176 tr. minut

TRHAČI MAJÍ PŘEROVU CO VRACET

Na první vzájemný souboj letošní sezony nevzpomínají svěřenci kouče Čelanského v dobrém, neboť na svém ledě utrpěli vysokou porážku. Do zápasu přitom vstoupili aktivně, soupeř je ovšem srazil dvěma rychlými zásahy, na které ještě stačil odpovědět v úvodu druhé periody Hejcman. Zbytek utkání byl ale plně v režii hostů. Exhibice Zubrů nakonec skončila na devíti gólech, Trhači se tak jen těsně vyhnuli potupné desítce.

PŘEROV UTNUL SÉRII PROHER

Zatímco Trhači po debaklu zabředli do hluboké krize, z níž se dosud nedokázali vymanit, Hanáci vystoupali do horních pater tabulky. V úspěšné pasáži zdolali Karlovy Vary i Kladno a šlapali favoritům WSM Ligy na záda. Ani jim se ovšem nevyhnulo slabší období, v němž si připsali čtyři prohry v řadě. V 10. kole doma padli s Litoměřicemi 0:2, stejným výsledkem poté prohráli na Slavii. Posléze doma podlehli Havířovu po nájezdech a v sobotu neuspěli v Českých Budějovicích, které je přehrály 3:0.

Po čtyřech prohraných zápasech čekalo Zubry hanácké derby, ve kterém si na ně brousil zuby domácí Prostějov. Přerov se ve 20. minutě zásluhou Šlahaře ujal vedení, jež posléze navýšil Sýkora. Jestřábi snížili v 50. minutě a velkým náporem zmáčkli svého rivala, jenž ale vedení nepustil a ovládl prestižní souboj poměrem 2:1.

    Poslední sestava HC ZUBR PŘEROV:

    Šimboch – Chmelíř, Malina, Novotný, Čáp, Zbořil, Pala – Plášek, Sýkora, M. Kratochvíl – Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Šlahař, Václavek

BOJOVNÉ VÝKONY TRHAČŮ BODY NEPŘINESLY

Kadaňští po osmi prohrách zvítězili v Benátkách nad Jizerou, ovšem ani výhra nezachránila duo Robert Kaše - Kamil Koláček a tým převzali Jiří Čelanský s asistentem Miroslavem Buchalem. Po těsné prohře ve Vsetíně si Trhači připsali první domácí výhru, Třebíč zdolali 3:2. Vítr z plachet jim ovšem vzalo Ústí nad Labem, kde Kadaňští padli vysoko 2:9. Po debaklu doma přivítali Karlovy Vary, jež vedly už 0:5, ale Kadaň v závěru ukázala bojovného ducha a třemi zásahy znervóznila favorita. Zkušený soupeř si ovšem dvoubrankový náskok udržel.

V pondělí do Kadaně zavítal další celek ze špičky soutěže – Rytíři Kladno. Trhači se favorizovaného soupeře nezalekli a Hlava ve vlastním oslabení otevřel skóre. Aktivní Kadaň zmrazili dvěma rychlými góly ve 28. minutě Pekr s Klozem. I na jejich zásahy se našla odpověď, o 8 minut později kontroval Hejcman. Konečné slovo měl ale Kloz, jenž svým druhým zásahem rozhodl o výhře Rytířů.

    Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

    Dvořák – Černý, Trefný, Buchtela, Szathmáry, Blaha, Cestr – Rob, Hejcman, Havel – Hlava, Kůs, Šťovíček – Adámek, Rindoš, M. Tůma – Kohút, Tupý, Krejčiřík.

PŘEROV vs. KADAŇ
Juraj Šimboch 94,7 %
Lukáš Klimeš – 92,81 %
BRANKÁŘITadeáš Dvořák - 88,18 %
Štěpán Lukeš - 84,19 %
Roman Pšurný
11 (4+7)
PRODUKTIVITA Luboš Rob
9 (3+6)
Milan Procházka
5 gólů
GÓLYDarek Hejcman
4 góly
Roman Pšurný
7 asistencí
ASISTENCELuboš Rob
Jakub Trefný
6 asistence
Tomáš Sýkora
174/293 – 59,39 %
VHAZOVÁNÍ Darek Hejcman
159/302 – 52,65%
Mikuláš Zbořil
10 zbl. střel
ZBLOKOVANÉ STELYŠimon Szathmáry
14 zbl. střel
Martin Novotný
32 hitů
HITYJakub Trefný
Václav Cestr
17 hitů
Jiří Goiš
31 tr. minut
TRESTNÉ MINUTYJakub Trefný
22 tr. minut
Martin Novotný
26:11 min/z
ČAS NA LEDĚRoman Chlouba
21:12 min/z
 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM