„Byl jsem zavařený jako okurka,“ řekl Šťovíček

Kateřina Kundertová | 17.10.2017 | |

„Byl jsem zavařený jako okurka,“ řekl Šťovíček

K a d a ň - Trhači v čtrnáctém kole WSM Ligy vyzvali na vlastním ledě Kladno, s kterým zahájili druhou čtvrtinu dlouhodobé části. Po zranění se vrátil poprvé na led Martin Šťovíček, jenž už doléčil zraněné rameno z extraligy v Chomutově. Jednadvacetiletý útočník si hned na začátek ukrojil sedmnáct a půl minuty na ledě s jednou větší šancí.

 

Martin Šťovíček se zranil v polovině září na ledě chomutovské SD ARÉNY v duelu s Jihlavou, když po buly v útočném pásmu během svého třetího střídání odjel na střídačku s bolestivou grimasou a poté už nenastoupil. „Stalo se to v Chomutově s Jihlavou asi po dvou minutách,“ potvrdil. Zpět do zápasu se vrátil přibližně po měsíci proti kladenským Rytířům.

V utkání čtrnáctého kola odehrál ve žlutočerném dresu sedmnáct a půl minuty, během kterých jeho pětka jednou inkasovala a sám si připsal jednu střelu. „V první třetině to nebylo nic moc. Byl jsem zavařený jako okurka. Druhá a třetí už byla lepší,“ uvedl mladý centr.

Pražský rodák nakonec nastoupil ještě dříve, než měl původně v plánu. „Už od minulého úterý jsem trénoval na ledě, tak jsem si v pátek říkal, že bych mohl jít následující týden ve středu proti Přerovu, ale nastoupil jsem už s Kladnem,“ vyprávěl. „Myslím, že jsem skončil na 70 procentech. Teď už se to bude zápas od zápasu zlepšovat,“ řekl odhodlaně.

Hned na začátek si vybral dvojnásobný juniorský šampion těžký duel proti týmu z vrcholu tabulky. „Mně se hraje proti takovým soupeřům paradoxně lépe, lepší než začít až ve středu s Přerovem,“ hledal pozitiva. „Kladno a Budějovice hrají víc hokej. Je to rychlé, více technické. Přerov je nepříjemný, všechno dohrává,“ vysvětlil důvody.

Kolotoč zápasů pravděpodobně Martin Šťovíček chytí rychle. Trhači odjedou ve středu do Přerova a v sobotu se vracejí na domácí led. „Zápasové tempo chytím rychle, jelikož tenhle týden hrajeme tři zápasy. Těším se, že si zahraju a snad to přežiju,“ smál se.

Na konci druhé třetiny jel útočník druhé formace sám na bránu, ale tváří v tvář Davidu Stahlovi neuspěl. „Neměl jsem puk stoprocentní, asi jsem měl raději vystřelit, než jít do kličky,“ uvědomoval si.

Martin Šťovíček se po nepříjemném vhazování v Chomutově držel za ruku a poté nosil ortézu na rameno. „Měl jsem ho vykloubené a přetrženou šlachu. Nebylo to nic příjemného,“ specifikoval.

Při zranění se Piráti i hráči Kadaně připravují pod vedení Petra Švehly. „Chodil jsem tři týdny se Švehlíkem jenom na nohy. Pak jsem začal chodit na led po áčku a s juniorkou. Měl jsem toho hodně,“ přiblížil rekonvalescenci. Kondiční trenér v Chomutově zahrnuje do tréninků i činky. „Ještě teď to pořádně nemůžu zatížit. Cvičil jsem s gumama. Od činek si ještě chvíli odpočinu,“ smutnil.

Co ještě provázelo měsíc bez hokeje? „Trochu jsem zhubnul, ale zase se cítím rychlejší, takže možná nebudu přibírat a zůstanu na téhle váze,“ culil se. „Už mě to vůbec nebolelo, cítil jsem se dobře, takže žádné opíchnutí nebo tejpy nebyly potřeba,“ přidal další detaily.

TOPfoto: Soňa Ohnemichlová.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM