„Dva zápasy v jeden den? Už nikdy,“ přeje si Dávid Kohút

Libor Kult | 28.06.2017 | |

„Dva zápasy v jeden den? Už nikdy,“ přeje si Dávid Kohút

K a d a ň - Jednou z nových tváří, které usilují o místo v kadaňské sestavě, je také mladý slovenský útočník Dávid Kohút, jenž působí v českých klubech od šesté třídy. Jindřichův Hradec vyměnil po třech letech za Slavii, kde v minulé sezóně zažil něco, což už by nerad opakoval. Byl totiž jedním z juniorů, kteří po odehrání utkání DHL extraligy v Jihlavě odjeli do Prostějova, kde se postavili tamním Jestřábům v rámci třináctého kola WSM ligy. To už je ovšem minulosti, kterou Dávid Kohút neřeší a soustředí se na boj o místo v Kadani.

 

„Chtěl jsem už hrát seniorský hokej, proto jsem se Slavii skončil a hledal něco tady v Čechách,“ popisuje devatenáctiletý rodák z Handlové. „Chtěl jsem zůstat, protože se mi tu líbí a jsou tu fajn lidé,“ vysvětluje setrvání v České republice. „Ještě uvidíme, jak bude vypadat sestava týmu Orange 20,“ zmiňuje slovenskou reprezentaci do dvaceti let, která se na světový šampionát připravuje v rámci tamní nejvyšší soutěže a mohla by se ho týkat.

Vzhledem k tomu, že Dávid Kohút naposledy reprezentoval v sedmnáctce, se dá předpokládat, že zůstane v Kadani, kde absolvoval celou suchou přípravu a sehnal si i bydlení. „Bude tu mladší tým, ve kterém vidím šanci dostat prostor. Navíc je to farma extraligového Chomutova, kde bych mohl dostat šanci, kdyby se opravdu hodně dařilo,“ jmenuje důvody, proč si vybral Trhače.

Pod vrcholky Krušných hor se postupně rozkoukal a před závěrem první etapy přípravy nešetří pozitivními dojmy. „Je tu super parta mladých kluků, se kterými jsem si sedl,“ libuje si. „Jsem rád, že je tu tolik mladých kluků. Usnadnilo mi to adaptaci,“ doplňuje ještě.

Odchovanec Prievidze má téměř za sebou vůbec první suchou přípravu se seniorským týmem. „Oproti juniorům a dorostu se maká ještě víc. Hlavně v posilovně zvedáme těžší váhy, se kterými jsem ze začátku trochu bojoval,“ srovnává mladík, který loni kromě áčka Slavia nastupoval za tamní juniory a hrál také druhou ligu v dobře známém Jindřichově Hradci.

„Tady je to navíc specifické i tím, že nás trénují bývalí zápasníci. Právě věci spojené se zápasem jsem doteď nikdy nedělal a musím říct, že pro hokej je to hodně dobrá věc. Simuluje to souboje jeden na jednoho,“ pochvaluje si autor osmi druholigových gólů a deseti asistencí v 18 startech za jihočeský Vajgar.

V Jindřichově Hradci se od příští sezóny nebude hrát druhá liga, mužský hokej zachraňuje už třetí subjekt ve městě. „Mrzí mě to, ale bude se tam hrát aspoň krajský přebor se snahou postoupit. Uvidíme, jak se jim povede,“ reaguje mladík, který doposud bydlel s rodiči kromě prvního roku v Praze, kam přišel v létě 2012.

Právě ve Slavii začátkem loňského října odehrál David Kohút dva zápasy v jeden den. Nejprve junioři „sešívaných“ v pravé poledne nastoupili v Jihlavě, kde padli 1:6. Následně se přesunuli do Prostějova a od 18 hodin naskočili proti Jestřábům ve druhé nejvyšší soutěži. Vedení Slavie se tak vyhnulo kontumaci poté, co hráči áčka odmítli zápas odehrát.

„Všichni jsme byli rádi, že si zahrajeme za áčko, jenže ve třetí třetině jsme odpadli a soupeř nám nasypal hodně gólů,“ připomíná devět přesných zásahů Hanáků v závěrečném dějství. „Dva takové zápasy v jeden den jsou blbost a byl bych nerad, kdyby se to opakovalo,“ ošívá se při vzpomínce na téměř devět měsíců starou zkušenost.

Během rozhovoru odpovídal Dávid Kohút perfektní češtinou a jasně tak ukázal, že se řeč naučil. Cestu z rodného Slovenska mírně na západ odstartoval jeden z letních kempů. „Jezdil jsem na hokejovou školu, kde trénoval pan Pytlík, který působil v Jindřichově Hradci a přitáhl si mě tam,“ vrací se o osm let nazpět útočník, který považuje za své přednosti dobré bruslení, přehled ve hře a dobrou přihrávku.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM