Šance na vyrovnání jsme měli, ale chybělo nám štěstí, má jasno útočník Martin Kohout

Tereza Doksanská | 24.08.2016 | |

Benátky nad Jizerou/Kadaň - Ani v sedmém utkání se nepodařilo Trhačům uspět. I když ke konci to vypadalo nadějně, černožlutí nakonec prohráli 4:3. Jednu ze tří branek vstřelil Martin Kohout, který byl poslán do Kadaně z Karlových Varů.

Martine, sedmé utkání v řadě jste prohráli. Dá se hovořit o trápení?
Nenazval bych to trápením. Odehrál jsem tu dvě utkání, obě dvě jsme prohráli pouze o jednu branku. Pokaždé jsme dostali smolnou branku a celý zápas to vypadalo jinak. Bohužel to dopadlo tak jak to dopadlo.

Od úvodního buly uplynulo dvacet vteřin a vy jste inkasovali. Ovlivnil tento rychlý gól průběh utkání?
Ano, určitě ovlivnil průběh utkání. Je to špatný vstup do utkání a pro nás obrovské zklamání. Poté se musíme dostat rychle do zápasu a vyrovnat ho.

V čem byly Benátky lepší?
Řekl bych, že Benátky byly lepší jen v začátku zápasu a to je vše.

V utkání se hodně vylučovalo, postrkovalo a dokonce došlo i na bitku. Bylo to vyhrocené utkání?
Určitě, na přípravu až moc vyhrocené utkání.

Do třetí třetiny jste vstoupili aktivněji a vstřelili jste branku. Řekli jste si něco v kabině?
Řekli jsme si, že třetí třetinu musíme vyhrát a podle toho jsme i hráli. Bohužel chybělo štěstí, aby tam padl vyrovnávací gól na 4:4, ale to se stává.

V první třetině jste byl vyloučen za tvrdý zákrok na soupeře. Bál jste se, že dostanete trest do konce utkání?
Ano, trošku jsem se bál. On se tam špatně otočil a já jsem nuž nemohl zastavit. Naštěstí to dopadlo, tak jak to dopadlo a jsem za to rád. On se naštěstí zvedl a je v pořádku, takže v pohodě.

Jak se Vám hraje v útoku s Matějem Zadražilem a Lukášem Vránou?
S kluky se mi hraje dobře. My jsme spolu hráli tři roky v ruské juniorce, takže jsme na sebe zvyklý a víme co a jak. Nemám si na co stěžovat.

Jak byste popsal svoji branku?
Matěj Zadražil střílel od modré čáry a Dominik Tejnor tečoval jeho střelu. Střela se odrazila od betonu brankáře, který se přesunul vcelku rychle, takže jsem si puk stáhl, objel jsem branku, kde naštěstí nikdo nebyl a puk jsem zasunul do prázdné brány.

Ke konci jste hráli přesilovou hru a bez brankáře, dokonce jste snížili na 4:3. Věřili jste ve vyrovnání?
Já jsem v to doufal. Šance tam sice byli, ale jak jsem říkal, chybělo nám štěstí v zakončení.

Za čtrnáct dní začíná liga, jak moc se těšíte?
Tak já doufám, že ligu začnu v extralize. Určitě se těším moc a doufám, že nadcházející sezona dopadne lépe než ta předchozí.

Předminulou sezonu jste hrával za Kadaň, byla pro Vás výhoda, že jste nešel do neznáma?
Ano, určitě je to mnohem lepší. Všechny kluky znám. Když jsem tu byl, tak tu byla dobrá parta, což je nyní. Myslím si, že mají letos šanci něco dokázat a vybojovat skvělý výsledek.