Most hrál jednoduše a těžil z našich chyb, říká útočník František Wágner

Tereza Doksanská | 03.02.2016 | |

Kadaň - V rámci 47. kola WSM ligy zajížděl na kadaňský led poslední Most. Kadani se utkání nepovedlo, Trhači tak prohráli 5:1 Jedinou branku černožlutých vstřelil František Wágner.

Františku, jak moc vás mrzí prohra 5:1 s posledním Mostem?
Mrzí to hodně, body by se nám určitě do tabulky hodily. Takhle je musíme nahnat v jiném utkání.

Jak byste popsal jedinou branku v utkání, kterou jste vsítil?
Jel jsem tam s jedním mosteckým hráčem do puku, náhodně to propadlo dopředu, jel jsem sám, trefil jsem beton a pak z dorážky jsem to jenom doklepl.

Do první třetiny jste nevstoupili dobře, řekli jste si něco v kabině po první třetině, kterou jste prohráli 0:1?
Ano, určitě jsme si něco řekli. Začali jsme špatně, řekl bych, že jsme je trošku podcenili. Nechodily nám přihrávky, když už jsme začali chtít. Řekli jsme si, že se musíme více koncentrovat, bruslit a hlavně dohrávat, abychom jim trošku rozhodili jejich hru, což se začalo dařit vlastně až od poloviny utkání.

Ve třetí třetině jste vstřelily branku, jenže několik minut poté Most zvýšil na 4:1. V čem spočívala čtvrtá branka mosteckých?
Byl tam souboj za bránou, vybruslil tam volný hráč, což dorážel skoro do prázdné branky. Szathmáry se tam pral s mosteckým hráčem a Dvořák nemohl zasáhnout, protože tam byli oni dva.

Jaký byl Most soupeř?
Určitě byl nepříjemný. Nečekali jsme, že na nás takhle nastoupí. Hráli jednoduše a těžili z našich chyb.

Prohráli jste čtyři utkání v řadě. Cítíte, že je na týmu nějaká deka?
Já bych to tak nebral. Proti Slavii a Českým Budějovicím jsme hráli výborně. V Třebíči těžili jen z úniků, takže tam rozhodly individuální chyby, takže bych řekl, že na týmu není žádná deka. Je jasné, že musíme urvat pár bodů, abychom šli ještě do předkola.

V tabulce jste na osmém místě, věříte, že se ještě v základní části probojujete do elitní šestky?
Určitě se o to popereme.

V sobotu zajíždíte do Jihlavy, která dnes porazila Slavii. Co od utkání očekáváte?
Bude to určitě rychlý a tvrdý hokej. Pokusíme se překvapit a urvat tři body.