Roman Chlouba: „Musíme nasbírat co nejvíce bodů, abychom se dostali do play - off.“

Tereza Doksanská | 21.01.2016 | |

Kadaň - Ve 42. kole WSM ligy se trhači utkali s Benátkami nad Jizerou. První branka přišla po 31 vteřinách, kterou vstřelil Martin Kadlec. Další branky v první třetině přidali Martin Šťovíček a Šimon Szathmáry. Ve druhé třetině vstřelil po krásné individuální akci čtvrtou branku Kadaně Roman Chlouba. Trhači porazili Benátky 4:2.

Romane, do utkání jste vstoupili, jak nejlépe to šlo. Po 31 vteřinách jste vedli 1:0, po 1. třetině jste vedli už 3:0, nakonec jste vyhráli 4:2. Jaký to byl zápas?
Zápas se pro nás vyvíjel dobře. Dali jsme rychlou branku, první třetinu jsme vyhráli 3:0, takže určitě se nám poté hrálo lépe.

V čem jste byli úspěšnější než soupeř?
Říkali jsme si před utkáním, že na ně vlítneme, že doma musíme hrát více aktivněji, vytvářet si větší tlak, více střílet, což se podařilo.

V závěru Benátky snížily na 4:2, nebáli jste se o výsledek?
O výsledek jsme se nebáli, měli jsme to pod kontrolou. Pak jsme udělali zbytečné fauly, ale zvládli jsme to a vyhráli jsme za tři body.

V utkání jste byli často vylučovaní. Nebralo vám časté oslabení síly?
Síly to určitě bere, ale takový je hokej. Bohužel se takhle zápas vyvíjel, takže jsme museli makat a vyhrát.

Ve 2. třetině jste měl krásnou individuální akci, kterou jste zakončil brankou. Jak byste ji popsal?
Nick Hlava mi dal krásnou nahrávku na červenou, já jsem čekal, že dostanu od obránce hit, ale on si odbrzdil a začal couvat. Řekl jsem si, že to zkusím vystřelit a vyšlo to.

Pomáhají Vám zkušenosti, které získáváte v Chomutově?
Tak určitě mi to pomáhá, nabírám nové zkušenosti. Učím se tam od lepších hráčů, ale tím bych nechtěl shazovat hráče tady v Kadani.

Boj o play – off je našlapaný. Díváte se p zápase na výsledky ostatních týmů a na tabulku?
Ještě jsem se nedíval. My to nějak ani nesledujeme, prostě jdeme zápas od zápasu. Musíme nasbírat co nejvíce bodů, abychom se do play – off dostali.

V sobotu jedete do Prostějova, který dnes porazil Slavii 5:4. Co od utkání očekáváte?
Prostějov doma hraje nátlakový hokej. Budeme muset ubránit prvních deset minut a poté co se bude vyvíjet, uvidíme tam.