„Naznačil jsem a vystřelil, jsem rád, že to tam padlo,“ říká útočník Darek Hejcman

Tereza Doksanská | 11.11.2015 | |

Kadaň - V rámci jednadvacátého kola WSM ligy přivítala Kadaň v severočeském derby Most. Utkání ze začátku nevypadalo moc dobře pro domácí tým. Díky vítězné trefě Darka Hejcmana si hosté odvážejí vysokou prohru 8:2.

Darku, rozstříleli jste Most 8:2. Jaký to byl zápas?
Věděli jsme, že s Mostem bude těžké hrát. Věděli jsme, že budou hrát na dlouhé brejky a čekat na naše chyby, což se druhou třetinu potvrdilo. Nechali jsme je pouštět do hry, ale pak jsme si to v klidu pohlídali.

Jak byste popsal svou vítěznou branku?
Račuk získal puk na naší modré čáře a jeli jsme tři na dva. Račuk mi to přenechal, naznačil jsem a poté jsem vystřelil. Naštěstí to tam spadlo, takže jsem rád.

Co proběhlo v kabině po první třetině?
Řekli jsme si, že hrajeme dobře, ale zbytečně jsme je pouštěli brejkama do hry. Takže jsme je chtěli eliminovat, ale ve druhé třetině se nám to moc nepovedlo, ale zvládli jsme to.

Hráli jste přesilovku pět na tři, kterou jste nedokázali proměnit. V čem byl problém?
Málo jsme stříleli. Na dvouminutovou přesilovku bychom měli více střílet. Moc jsme si nahrávali.

Byla pro vás nevýhodou dlouhá reprezentační přestávka, nebo jste ji využili na získání sil?
Zápasové tempo chybí, vždycky se do toho dostaneme. Už jsme hráli zápas s Třebíčí, takže jsme byli koncentrovanější. Nějak nás to neovlivnilo.

Mostecký brankář Mouček působil minulou sezonu v Kadani. Byla to pro vás výhoda nebo nevýhoda?
Věděli jsme, co na něj platí. Snažili jsme se střílet, kde jsme si mysleli, že má volno. Myslím si, že se nám to podařilo.

Čeká vás zápas v Jihlavě. Co od něj očekáváte?
Jihlava hraje doma vždycky dobrý hokej. Bude to těžký zápas, kde je poženou fanoušci. Určitě tam jedeme vyhrát.