Poslední čtvrtinu základní části rozehrají hokejisté Kadaně symbolicky v novém roce na ledě nedalekého Mostu. Ten již první utkání v roce 2015 odehrál, na ledě Kladna odevzdal všechny body po prohře 6:1, když vsítil jedinou branku v přesilové hře.
Sestava Mostu ze zápasu s Kladnem:Horák – Kousalík, Grin, Charousek, Kasal, Havelka, Hora, Kříž, Procházka – Slavíček, Alinč, Bojer – Havlíček, Smolka, Tauš – Petruška, Válek, Nedrda – Mical, Čmolík. Trenéři: Baďouček, Machulda, Bednařík
poř. | tým | Z | V | VP | PP | P | skóre | B |
7. | Kadaň | 39 | 18 | 1 | 7 | 13 | 105:95 | 63 |
12. | Most | 40 | 7 | 5 | 9 | 19 | 87:151 | 40 |
Domácí tým nevstoupil do prvního vzájemného zápasu vůbec špatně. Hned v 5.minutě využil přesilovou hru Jakub Novák - 1:0. Mostecký Kubinčák vyrovnal ještě v 1.třetině, hosté otočili skóre ve 37.minutě. Ačkoliv byla Kadaň herně lepší, střelecky se dlouho nedokázala prosadit. Na 2:2 vyrovnal v 54.minutě svou druhou trefou v zápase Jakub Novák. Most se podruhé dostal do vedení brankou Nedrdy v 56.minutě. Domácí však nehodili hokejky do žita, Petr Jíra srovnal na 3:3 v čase 57:55. Rozhodnutí měl na hokejce v čase 59:40 domácí Marek Račuk, nedokázal však trefit odkrytou branku. Při samostatných nájezdech neuspěl ani jeden kadaňský hráč, a tak získal druhý bonusový bod hokejový klub z Mostu. Po 43 dnech se naskytla Kadani možnost odvety za prohru 3:4 na nájezdy z druhého kola. Kadaňský tým měl od začátku zápasu více brankových příležitostí a vedení se ujal v 7.minutě brankou Martina Mazance. Během druhé třetiny nedokázali hosté z Kadaně využít hrubých chyb obrany a ve třetí ani hrubku domácího gólmana Horáka. A protože domácí neproměnili ani hru bez brankáře, vyhrál Sportovní klub fotbalovým výsledkem 1:0. Třetí zápas byl o něčem úplně jiném. Kadaň se se soupeřem od začátku vůbec nemazala a po využití přesilových her vedla v čase 3:40 již 2:0 po brankách Romana Chlouby a Karla Tona. Další branky přidali v druhé třetině Darek Hejcman a Martin Kadlec. Domácí tým tak vedl po druhé třetině již 4:0. Pátou branku,třetí v přesilové hře, vsítil v poslední třetině Nicolas Hlava, šestou trefu si připsal po necelé minutě Jakub Trefný.
Kadaň – Most | ||
Roman Chlouba (16+10) | Nejproduktivnější hráč | Patrik Petruška (12+16) |
Roman Chlouba - 16 gólů | Nejlepší střelec | Patrik Petruška, Vojtěch Kubinčák - 12 gólů |
Karel Ton - 15 asistencí | Nejlepší nahrávač | Patrik Petruška - 16 asistencí |
Jakub Trefný (3+13) | Neproduktivnější obránce | Petr Kousalík (1+9) |
Kadaň by ráda navázala na bodovou tečku z posledního zápasu loňského roku, kdy doma porazila Šumperk. Navíc na ledě Mostu letos již jednou vyhrála. Most se navíc nebude moct spolehnout na služby obránce Petra Kousalíka, který se na Kladně zranil a vrátí se nejdříve v druhé polovině ledna. Čtvrté vzájemné utkání se odehraje ve středu 7.ledna a začíná v 17:30. Pro fanoušky, kteří se nepřijedou na zápas podívat osobně je připravený on-line přenos.
© 2013 - 2025 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM