Kadaň prohrála poslední domácí utkání 1:2 s Českými Budějovicemi

Jindřich Poledna | 22.03.2014 | |

Hosté vstoupili do zápasu lépe, hned v 6.minutě využil přesilovou hru ćeskobudějovický Kuchejda. Stejný hráč využil i další přesilovku, před koncem druhé třetiny zvyšoval na 2:0 pro Motor. Kadaň vsítila v zápase jen jediný gól, v 51.minutě překonal Halmošiho Roman Chlouba a korigoval tak výsledek na konečných 1:2. Výsledek však nemění nic na tom, že si baráž zahrají Beroun s Mostem.

0.kolo, sobota 22.3.2014
Sportovní klub Kadaň - ČEZ Motor České Budějovice  1:2  (0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 51. Chlouba – 6. Kuchejda (Boháč, Novák), 40. Kuchejda (Boháč, Chmelíř). Rozhodčí: Schmejkal – Beneš, Krátký. Vyloučení: . Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Kaššák) – Opalek, Pavlas, Dobrovolný, Szakal, Mazanec, Kopáč – Ton, Kůs, Jíra – Jakub Novák, Charousek, Lukáš Novák – Mainer, Hanták, Chlouba
ČEZ Motor České Budějovice: Halmoši (Kůdela) – Jan Novák, Chmelíř, Kasík, Vráblík, Růžička, Platil, Pavlíček – Kuchejda, Pajič, Boháč – Skuhravý, Rob, R.Pšurný – Šperger, Přibyl, Ferebauer – Bárta, Šachl, Ondřej

V úvodu první třetiny se hrál opatrný hokej. Domácí Halmošiho prověřili až na začátku 4. minuty, kdy v přesilovce pálil Lukáš Novák. O minutu později fauloval Chlouba a Motor nabídnutou šancí nepohrdl. Po Boháčově střele puk za Strmeňova záda dorazil David Kuchejda. Hosté byli i nadále při chuti, ale Strmeň svou branku dokázal hájit. Za domácí odpověděl Ton, ovšem jeho slabá střela Halmošimu mnoho práce nenadělala. Poté se hra opět přesunula před kadaňskou branku. Gólman Strmeň likvidoval střely Roba, Vráblíka a Nováka. Ve 14. minutě spálil slibnou šanci Pšurný, jehož dělovka z mezikruží minula branku Kadaně. Za zády Strmeně neskončila ani rána Vráblíka, kterou vytáhlý gólman vytěsnil do ochranné sítě. V 16. minutě měl na hokejce vyrovnání Ton, jenž pádil osamocený na Halmošiho. Klička mu ale nevyšla a minul branku. Další velkou šanci na vyrovnání měl v závěru úvodní periody Jakub Novák, jenž z otočky trefil tyč.

První větší šanci druhé třetiny zaznamenal až ve 25. minutě Rob, který tváří v tvář Strmeňovi přestřelil. Vysoko nad brankou skončila také střela Platila. Nadějněji vypadala o půl minuty později pumelice Ferebauera, tu však Strmeň vyrazil do rohu hřiště. Na druhé straně našel Charousek Szakala, jenž branku Motoru minul. Poté opět zahrozili hosté. Růžičkovu střelu Strmeň vyrazil pouze před sebe, dorážející Šperger ovšem puk do branky neprotlačil. Ve 33. minutě byl vyloučen Pajič, Kadaň však s přesilovkou naložila prachbídně. O tři minuty později se před kadaňskou brankou zjevil Skuhravý, jeho zakončení skončilo na betonech Strmeně. Ten, byť s problémy, zvládl i prudkou střelu Vráblíka ze 38. minuty. Motor byl za svou aktivitu odměněn 47 vteřin před sirénou. David Kuchejda se dostal k odraženému kotouči a poslal jej do odkryté klece - 0:2. Také svou druhou branku v zápase vstřelil Kuchejda v přesilové hře, tentokrát potrestal sekání Jakuba Nováka.

Mladý forvard mohl své vyloučení, po kterém Kadaň inkasovala, odčinit hned na začátku třetí třetiny, ale trefil pouze tyč. Poté se ale hra zklidnila a ve hře začaly převládat nepřesnosti. V 50. minutě se do kotouče opřel Novák, jehož rána pouze rozzduněla mantinel za brankou domácích. O minutu později se gólu konečně dočkala i Kadaň. Střela Romana Chlouby trochu se štěstím propadla za záda Halmošiho. Černožlutí po kontaktní brance ožili, ale obrana Motoru žádné krupobití na svého gólmana nedopustila. Kůsova rána ze středního pásma sice razanci nepotrádala, Halmoši ji však bez potíží lapil a ještě stačil rozehrát. Šance Kadaně na vyrovnání prudce snížil Lukáš Novák, který byl minutu a půl před koncem vyloučen. Domácí v závěru Halmošiho vůbec neohrozili a Motor tak získal tři body zajišťující záchranu.

Jiří Novotný

Miroslav Buchal (SK Kadaň): „Prohráli jsme 2:1. Soupeř hrál výborně, bojoval. Samozřejmě, my už jsme hráli v klidu. Mysleli jsme si, že jsme měli hrát v klidu. Bylo to takové trošičku nervózní z pohledu kluků, ale nepochopili jsme proč. Soupeř dal dva góly, my jen jeden. V tomto složení co jsme, se třemi lajnami, jsme utkání odbojovali. Neudělali jsme ostudu.“

Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice): „Hodnotí se mi dobře, protože jsme získali potřebný bod nebo teda tři, k záchraně. Bylo to pro nás důležité. Tam byla škoda ve druhé třetině, kdy jsme domácí přestříleli jasně dvacet ku šesti a že jsme nedali nějakého pojišťovacího góla. Myslím si, že jsme si zasloužili vyhrát, protože jsme měli více šancí. Dnes rozhodlo, že jsme dali dva góly a domácí jen jeden.“