Kadaň touží vrátit Písku porážku z 30.kola

Jindřich Poledna | 04.01.2011 | |

Přichází čas odvety! Družina soustředěná kolem trenéra Aloise Chlustiny přijede ve středu 5.ledna. Jihočeši, jako poslední tým tabulky ve 30.kole zaskočili Kadaň, porážka 1:2 vzala Kadani byť jen teoretickou šanci na umístění v první osmičce. Dokáže trenér Chlustina opět namotivovat písecký tým proti svému bývalému zaměstnavateli? Vše se dozvíme ve středu, začátek utkání je v 18 hodin a severočeský celek do něj nastoupí již s pěti novými útočníky.

SK Kadaň - IHC Písek
33. kolo 1.ligy – středa 5.1.2011 - 18:00
IHC Komterm Písek 1. liga
Průběžné pořadí 16. (30 bodů)
Celková bilance 7 vítězství, 4 výhry v pr., 1 prohra v pr., 20 proher.
Nejvyšší výhra 9:1 (se Znojmem)
Nejvyšší prohra 0:5 (s Chomutovem)
Nejproduktivnější hráč Michal Dragoun (5+11)
Úspěšnost gólmanů Jaroslav Jágr (93,02), Šimon Hrubec (93,5).
Průměr obdržených branek Jaroslav Jágr (2,79), Šimon Hrubec (2,34).

Písek v číslech

Nás soupeř se stále nachází na posledním místě prvoligové tabulky. Tým od vítězství nad Kadaní ve 30.kole nebodoval, prohrál obě utkání (derby doma s Táborem 1:4 a ve Vrchlabí 2:4). Skóre Písku se tak po 32 kolech navýšilo na 68:91, avšak Písek nepatří k celkům, které inkasují mnoho branek, o čemž jsme se mohli přesvědčit ve 30. kole

Kadaň v 15.kole porazila Písek doma 4:2, zápas rozhodla již v první třetině, kterou vyhrála jednoznačně 4:0. Branky Severočechů vsítili Hlubuček, Kadlec a 2x Eiselt. Smolná byla pro severočeský tým prohra 1:2 v posledním kole základní části, když Kadaň měla především ve třetí třetině hromadu vyložených šancí, ale bez Stanislava Mikšovice nedokázala dát víc než jedinou branku, kterou snižoval Mazanec na konečných 1:2.

Na koho si dát pozor

Nejproduktivnějším hráčem IHC Písek je útočník Michal Dragoun se 16 kanadskými body (5+11). Dalším v pořadí kanadského bodování je Michal Pšurný (7+8), který dal branku i nám ve 30.kole. Nejproduktivnější obráncem týmu je Martin Výborný (4+5). Ten je i nevylučovanějším hráčem Písku.

Sestavy z posledních utkání

SK Kadaň: Hylák - Schmidt, Trefný, Szakal, Hlubuček, Mazanec, Révay - Brňák, Mužík, Fiala, Balázs, Charousek, Mikšovič, Mikula, Ton, Stoklasa, Boušek, Rohan, Eiselt.

IHC Písek : Jágr – Procházka, Kalečík, Vrablík, Výborný, Dietz, Vojta, Vomela, Všetečka – Heřman, Fadrný, Ježek – Ferebauer, Pšurný, Bauer – Jiří Kudrna, Dragoun, Polodna – Suja, Zdráhal, Slavík.