Kadaň je po vítězství v prodloužení již desátá

Jindřich Poledna | 06.12.2008 | |

K a d a ň - Poslední zápas základní části měl určit soupeře pro příští kola. Domácí hráči měli zálusk na desáté místo, na které nakonec díky 2 bodů z prodloužení dosáhli. Díky přesilovkové brance Petra Pospíšila vedla Kadaň od 25.minuty. Jenže Rebelům se podařilo 66 vteřin před koncem vyrovnat a vynutit si prodloužení. V něm využil další přesilovou hru Tomáš Polanský a získal tak druhý bonusový bod pro černožluté. Díky výhře Ústí nad Mostem se tak Kadaň katapultovala na desátou příčku a v následujících kolech bude hrát se soupeři na lichých místech tabulky.

30.kolo, sobota 6.12.2008
Sportovní klub Kadaň - Havlíčkův Brod  2:1p  (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Pospíšil (Derfler, Freiberg), 64. Polanský (Derfler) - 59. Varga (Holec, Špelda). Rozhodčí: Souček - Harazimová, Špringl. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 260. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak - Szakal, Zmeškal, Pospíšil, Mazanec, Mašek, Kloz, Kramár, Valský, Šíp, Balázs, Polanský, Derfler, Freiberg, Zika, Rybecký, Kajer, Pražák, Stehlík, Chyba.
Havlíčkův Brod: Neruda - Vyhlídal, Šulc, Jebavý, Soldán, Jelínek, Špelda, Němec, Kubeš, Endál, Křisťan, Třetina, Holec, Stromko, Dušátko, Svoboda, Ondráček, Varga, Zohorna.

Z úvodu utkání se hosté zakousli do Kadaně s cílem nedat domácím šanci hned od začátku. Černožlutí se tak především bránili a Havlíčkův Brod z tlaku vytěžil v 5. minutě výhodu přesilové hry. Na trestnou lavici putoval Jakub Valský. Jedinou vážnou střelu Jana Dušátka vyrazil domácí gólman Hanuljak betonem. V 9. minutě ukázal záda domácím obráncům Miroslav Třetina, ale ležícího Hanuljaka překonat nedokázal. V 11. minutě měla Kadaň první výhodu přesilové hry. Szakal sice ostřeloval hostujícího Nerudu, ten zatím puk za svá záda nepustil. Ke konci úvodní dvacetiminutovky hráli havlíčkobrodští hokejisté přesilovku 5 na 3, která trvala minutu. Domácí však bez větších problémů oslabení uhájili, a tak skončilo první dějství bez branek.

Do 2. třetiny vstoupili lépe domácí, kteří měli ve 25. minutě výhodu přesilové hry. Už po devíti sekundách se Kadaň radovala z vedení, Petr Pospíšil propálil od modré vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Za 2 minuty mohl vyrovnat prudkou střelou havlíčkobrodský Tomáš Svoboda, ovšem domácí Hanuljak jeho ránu se štěstím vyrazil koncem lapačky. Po vstřelení branky začali domácí borci přebírat otěže zápasu. Jenže střelecky se nedokázali prosadit a byli to hosté, kdo zlobil z protiútoků. Tečovaná střela Tomášem Svobodou a ani dvě šance Martina Ondráčka však v domácí svatyni neskončily. Od 31. minuty hráli hosté v početní výhodě a uzavřeli hráče Kadaně v jejich obranné třetině. Se střelou Lukáše Špeldy si Hanuljak dokázal poradit. Do konce třetiny se hrál hokej s minimem šancí, a tak po dvou třetinách vedli domácí 1:0.

První čtyři minuty třetího dějství měli díky dvěma přesilovým hrám více ze hry kadaňští, zužitkovat svou výhodu však nedokázali. Všechny střely vychytal s přehledem hostující gólman Neruda. Hosté byli nejblíže k vyrovnání ve 48.minutě. To Vojtěch Němec nastřelil tyč. Přesilovky nevycházely Rebelům podle představ, což také ukázali při vyloučení Petra Freiberga. Přesto se hostujícímu celku podařilo 66 vteřin před konce základníh hrací doby vyrovnat. Za obranou zapomenutý Tibor Varga dostal přihrávku od Lukáše Špeldy a našel skulinku mezi Hanuljakovými betony - 1:1. Do konce základní hrací doby se o vítězi nerozhodlo, a tak přišlo na řadu prodloužení.

V prodloužení byl vyloučen za hákování hostující Michael Vyhlídal a domácí zmobilizovali všechny síly. V čase 63:17 dorazil puk do opuštěné brány Tomáš Polanský a získal tak pro domácí druhý, jak se nakonec ukázalo, veledůležitý bod - 2:1. Stínem závěru utkání byl Špeldův kroček po vstřelení vítězné branky. Zklamaný soupeř nepodal vítězům ani ruku.