Chrudimská tvrz zůstala nedobyta

Jindřich Poledna | 13.12.2008 | |

Ačkoliv byli kadaňští borci na sobotní utkání náležitě nažhavení, body se jim nakonec přivézt po porážce 6:3 nepovedlo. Kadaň sice vedla v 7. minutě po brance Polanského, jenže domácí vyrovnali hned po 12ti sekundách. Během druhé třetiny se skóre vyšplhalo až o 3 branky ve prospěch Chrudimi, Kadaň góly Rudovského a Freiberga snížila na 4:3, ale to bylo ze strany severočechů již bohužel všechno. Domácí přidali další dvě branky a výsledkem 6:3 si připsali další 3 body do tabulky.

32.kolo, sobota 13.12.2008
HC Chrudim - Sportovní klub Kadaň  6:3  (2:1, 3:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Bláha (Suchý), 15. Král (Semorád), 24. Kolář (Zadina, Martinec), 25. Šeda (Bláha), 37. Kolář (Toužimský , Valko), 46. Král (Bělohlávek) - 7. Polanský (Mazanec, Derfler), 28. Rudovský (Kocek, Freiberg), 29. Freiberg(Derfler, Polanský). Rozhodčí: Dvořák - Jílek, Jindra. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 710. Střely na branku: 42:29. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 6:3.
HC Chrudim: Němec (Šrámek) - Daňo, Kolář, Kuncl, Suchý, Šafařík, Toužimský, Vyskočil, Vágner - Bělohlávek, Beránek, Bláha, Král, Martinec, Semorád, Šeda J., Valko, Zadina, Zohorna, Žák, Horák.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Štěrba) - Balász, Šíp, Derfler, Szakal, Polánský, Zika, Pospíšil, Kajer, Freiberg, Kloz, Ton, Rybecký, Mazanec, Pražák, Chyba, Mašek, Zmeškal, Kocek, Gombár, Rudovský.

Na začátku první třetiny byli aktivnější hosté. Lajna Zadina, Martinec a Žák zamotala hlavu kadaňské obraně, ale ohrozit hostující branku se jim nepodařilo. Na druhé straně ihned v úvodu zacinkala tyčka! Trefil ji z kruhů Vojtěch Kloz. Síťka se poprvé rozvlnila v sedmé minutě, když se trefil mezi betony Tomáš Polanský – 0:1. Hosté se z jednogólového vedení radovali pouhých dvanáct sekund, když Suchého střelu vyrazil Hanuljak jenom před sebe, kde stál osamocený Tomáš Bláha a ten neměl problém dostat puk do poloprázdné branky – 1:1. V 9. minutě se mohli dostat do vedení opět hosté, ale střelu Pospíšila vyrazil Němec. V 15. minutě sehráli Chrudimští překrásnou akci. Jan Semorád objel polovinu kluziště a přihrál přesně na hůlLukáše Krále, který v poklidu trefil růžek Hanuljakovy branky – 2:1. O minutu později sehráli domácí totožnou akci, akorát na konci už nebyl Král, ale Bláha a ta střela se mu nevydařila. Do konce první třetiny kromě šance Martince, kterou zlikvidoval Hanuljak, se již nic nestalo.

Na začátku druhé části mohl vyrovnat Zika, jenže sám před Němcem přestřelil. O chvilku později fauloval Szakal a danou přesilovku Chrudimští využili. Z rohu nahrál Marek Zadina na modrou čáru Janu Kolářovi a ten našel mezírku mezi betony kadaňského gólmana – 3:1. Netrvalo dlouho a domácí vedli již o tři branky. Z ničeho nic se na kruzích zjevil Jan Šeda a trefil přesně růžek hostující klece – 4:1. V čase 26:21 tečoval Tomáš Martinec nahození jednoho z chrudimských obránců do protipohybu Hanuljaka, který následným skokem na poslední chvíli schoval puk do lapačky. V čase 27:14 bylo sníženo na rozdíl dvou branek, když Martin Němec vyrazil nahození Kocka jen před sebe, kde stál osamocený Jan Rudovský a dokázal propasírovat puk do branky – 4:2. O dvě minuty později hosté zkorigovali na rozdíl jediné branky, když před bránou nestál osamocený Rudovský, ale Tomáš Polanský, jenže efekt byl stejný – 4:3. Ve 32. minutě mohl opět zvýšit náskok Toužimský, ale jeho dělovka skončila na tyči! To, co se nepovedlo Toužimskému se podařilo o tři minuty později Janu Kolářovi, který dorazil do branky střelu právě Zdeňka Toužimského – 5:3. Po druhé dvacetiminutovce vedli Chrudimští nad Kadaní 5:3.

Do třetí třetiny šli domácí s cílem neudělat zbytečné chyby a popřípadě ještě zvýšit svůj náskok. Jako první se to mohlo povést Toužimskému, ale proti němu stál kadaňský gólman. Ve 46. minutě se to ale už povedlo Královi, který vykoupal nádhernou kličkou vyjíždějícího Hanuljaka a následně zakončoval do úplně prázdné branky – 6:3. Od této doby se střídaly šance na obou stranách, vidět byla hlavně střela Valka, kterou vyrazila hostující jednička ramenem nad. V 57. minutě dostal Miroslav Kuncl dvě + dvě minuty za krosček, když po odpískání sundal Balásze. Do konce zápasu se už dohrávalo v poklidu a tak se Chrudimští mohli radovat ze tří bodů.

Jindřich Poledna, Petr Dejnožka

Martin Hosták, trenér HC Chrudim: se zápasem jsem spokojený, podařilo se nám získat důležité tři body. Začátek utkání byl takový všelijaký. Dostali jsme první gól, naštěstí jsme na něj hned odpověděli a díky tomu jsme dokázali vyhrát první třetinu. Bylo pro nás cenné, že jsme získali tříbrankový náskok. Poté jsme ale trochu zvolnili. Myslím si, že kluci viděli, že když vedeme čtyři jedna bude zápas snadný, ale soupeř nás přesvědčil o opaku a začal být aktivnější v naší třetině. Dokázal dát dvě branky a zas to bylo vyrovnané. Nakonec jsme byli trochu lepší a soupeře přetlačili.

Milan Černý, trenér SK Kadaň: zápas se pro nás nevyvíjel dobře. Za stavu čtyři jedna jsme se sice dostali do kontaktu na čtyři tři, ale poté přišel pátý gól, který dal Chrudimi jistotu. Myslím si, že výkon podaný z naší strany na to, abychom mohli vyhrát venku, postrádal dost věcí. Chrudim byla dnes prostě lepší.