Trhači doma prohráli s Tučňáky z Bremerhavenu

Marcel Holl | 12.08.2017 | |

K a d a ň - Svěřenci trenérů Kašeho s Koláčkem hostili v sobotním odpoledni na vlastním ledě německý celek Fischtown Pinguins. Tým prošpikovaný hráči z Kanady vstřelil pět branek a dokráčel k vítězství, jenž pouze zkorigoval ve třetí části Vojtěch Krejčiřík. K vidění bylo kromě šesti branek také několik vyloučení, rozhodčí rozdali celkem čtyři tresty na pět minut a do konce zápasu.

0.kolo, sobota 12.8.2017
Sportovní klub Kadaň - Fischtown Pinguins  1:5  (0:1, 0:4, 1:0)
Branky a nahrávky: 54. Krejčiřík – 16. Mauermann (Bast, Lavallee), 23. Schwartz (Quirk), 27. Körner, 31. Quirk, 32. Schwartz (Dejdar). Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda – Tichý, Coubal. Vyloučení: 13:15 + Ringler (KDN) - Lampl, Newbury, Owens (všichni FIP). Využití: 0:0. V oslabení: 0:3. Diváci: 150. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 0:5, 1:0.
Sportovní klub Kadaň: Lukeš (32. Dvořák) – Novák, Trefný, Blaha, Černý, Hlaváček, Szathmáry, Hierman, Lidák – Tůma, Chlouba, Chrpa, Kohút, Hejcman, Šťovíček, Müller, Tupý, Krejčiřík, Ringler, Macháček, Adámek.
Fischtown Pinguins: Hübl – Lavallee, Bronson Maschmeyer, Lampl, Bergman, Jensen, Moore, Gartner, Brock Maschmeyer – Urbas, Quirk, Schwartz, Mauermann, Hooton, Newbury, Dejdar, Bast, Nehring, Hoeffel, George, Owens, Lennartsson, Korner, Kircher.

Trhači proti soupeři z německé nejvyšší soutěže nezačali nikterak ustrašeně. Už po půlminutě hry se před exkadaňským gólmanem Hüblem zjevil Chlouba, forhendová klička mu ovšem nevyšla. Následující hlušší pasáž nabrala na obrátkách až ve 14. minutě, kdy se na ledě strhla velká mela, do níž se vrhl i gólman Hübl. Trhači poté hráli ve třech a hosté trestali, Lukeše překonal Ross Mauernamnn – 0:1. V závěru úvodní periody se před střídačkou Kadaně strhla další šarvátka, po níž hostující Lampl vyfasoval pět minut a osobní trest do konce zápasu.

Trhači měli na začátku druhé třetiny ještě více než dvouminutovou početní výhodu po Lamplově flastru, nicméně německý soubor se bez větších potíží ubránil. Po jejím vypršení se naopak Tučňáci dostali do dvoubrankového trháku, když nevydařenou rozehrávku trestal Rylan Schwartz – 0:2. Publikum poté dostal do varu Tom Ringler, jenž se pustil do pěstního souboje s Newburym. Oba bijci obdrželi trest do konce utkání.

Ve 27. minutě odskočil Bremerhaven domácím už o tři branky. Christoph Körner projel kadaňskou obranu a překonal Lukeše ranou mezi betony – 0:3. Ve 31. minutě přidal čtvrtý zásah Cory Quirk a když se o minutu později z dorážky prosadil znovu Rylan Schwartz, světelná tabule ukazovala hrozivých 0:5. Pátý zásah Bremerhavenu rovněž znamenal konečnou pro gólmana Lukeše, jehož nahradil Tadeáš Dvořák. Ten se vytáhl proti Urbasovi, když skvělým zákrokem zlikvidoval jeho kličku.

Pinguins do závěrečného dějství vstupovali s komfortním náskokem a zvolnili tempo, čehož mohl využít Hejcman, ale hostující gólman byl proti. V 54. minutě se ovšem Trhači čestného zásahu dočkali, naději na čisté konto Hüblovi uťal Vojtěch Krejčiřík – 1:5. Hosté si i přesto dokráčeli k pohodlnému vítězství a po Chomutovu vyplenili i jeho kadaňskou farmu.

Jiří Novotný (KAD)

Robert Kaše (SK Trhači Kadaň): „Věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas. Viděli jsme je, jak hráli včera v Chomutově. V první třetině jsme s Bremerhavenem drželi krok, poté přišla šarvátka a oni byli hodně nervózní. Viděli, že to tady nebudou mít jednoduché, a proto si myslím, že potyčku vyvolali oni. My jsme po bitce přestali bruslit a chtít puky. Ve druhé třetině jsme byli rozhození, jak máme mladý tým, nedokázali jsme se dát dohromady, z čehož soupeř proměnil dva góly v naší přesilovce. Je to pro nás do dalších zápasů ponaučení. Do třetí části jsme šli s tím, že ji chceme vyhrát, což se nám povedlo a ukázali jsme, že s nimi dokážeme hrát, ale bohužel jsme nezvládli psychicky prostřední dějství.“

Thomas Popiesch (Fischtown Pinguins Bremehraven): „Kadaň nás ze začátku napadala ve velké rychlosti a vyvíjela na nás tlak. Ve druhé části jsme využili přesilové hry a odehráli jsme výborně oslabení, tam se zápas zlomil.“