Krize pokračuje, Trhači prohráli i v Benátkách

Marcel Holl | 07.12.2016 | |

B e n á t k y / K a d a ň - V rámci 32. hracího kola cestovala Kadaň na led Benátek n/J. Oba celky měly na svém kontě sérii porážek. Lépe začali Trhači, když v osmé minutě skóroval Nicolas Hlava, avšak domácí v průběhu hry dokázali otočit zápas ve svůj prospěch. Nic na tom nezměnil ani gól obránce Radka Havla. Kadaň tak prohrála již šestý zápas v řadě.

32.kolo, středa 7.12.2016
HC Benátky nad Jizerou - Sportovní klub Kadaň  4:2  (1:1, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 17. A. Dlouhý (J. Mikyska), 41. Husa (Kolmann, J. Mikyska), 49. Husa, 60. A. Dlouhý (Hrníčko) – 8. Hlava (Kůs), 51. R. Havel (Hejcman, Kůs). Rozhodčí: Kopeček – Kis, Špringl ml.. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 202. Střely na branku: 38:38. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.
HC Benátky nad Jizerou: Bláha – Pastor, Kočí, Kolmann, Havlín, Zeleňák, Husa, Tržický – Hrníčko, J. Mikyska, A. Dlouhý – Prokeš, Volf, Wiencek – J. Havel, Hrabík, Ďurač – Chlum, Chrtek, Da. Svoboda – Janele.
Sportovní klub Kadaň: T. Dvořák – J. Tomeček, D. Šimek, R. Havel, Trefný, Popela, Šafář, Chalupa – Wágner, Osmík, Kohout – Hlava, Hejcman, Kůs – Krejčiřík, Slavíček, Chrpa – Vaněk, M. Zadražil, Ringler.

Jako první se do šance dostal hostující Wágner, avšak Bláha věděl, kde puk hledat. Na druhé straně pláchl obraně Trhačů Jan Havel, ale gól zmařila Dvořákova pohotová lapačka. Ukazatel skóre se změnil v 8. minutě. Ačkoliv všichni čekali zakázané uvolnění, hrálo se dál a toho využil Nicolas Hlava, který přesně naložil s přihrávkou Kůse. Trhači dál pokračovali ve své aktivitě, jež vedla k několika zajímavým příležitostem, ne však k další brance. Velmi zdařilou střelu Osmíka zastavila tyč Bláhovy branky. Z gólu se naopak radovali domácí, konkrétně Adam Dlouhý. Ten v 17. minutě dotáhl do zdárného konce spolupráci s Josefem Mikyskou. Branková konstrukce zazvonila dvě minuty před sirénou také za Dvořákem, a ani následná střela Hrníčka nenašla svůj cíl. Ve druhé třetině tak začínaly oba celky s čistým štítem.

Také prostřední dějství připravilo divákům hokej plný šancí. V prvních dvou minutách byli aktivnější hráči Benátek. O vedení se mohl postarat Prokeš, ale brankář Kadaně včas vyjel a puk odehrál mimo nebezpečné území. Na druhé straně se Bláha zapotil při dvou rychlých akcích Trhačů, vždy se mu ale podařilo puk vytěsnit z prostoru mezi třemi tyčemi. V polovině třetiny pálil okamžitě po vhazování Zeleňák, ale ani jeho střela neměla ty přesné parametry. Předzvěst Vánoc ohlašoval zvuk nastřelené tyče také ve druhé třetině, a to po střele Trefného. Ve 33. minutě se puk zastavil před brankovou čárou a domácím se jej podařilo dostat do branky, avšak podle rozhodčích stáli v brankovišti. Po této akci se strhla menší výměna názorů, takže se pokračovalo ve čtyřech na obou stranách. Do konce třetiny se skóre neměnilo, rozhodla tak poslední dvacetiminutovka.

Benátecké poslal ve 41. minutě do vedení obránce Jakub Husa, který našel mezírku mezi betony brankáře Dvořáka a vylepšil statistiky Středočechů v přesilových hrách. Následně se Benátečtí dostali do oslabení, v němž bylo ze strany Trhačů dodrženo pravidlo orazítkování brankové konstrukce ve třetině, tentokráte po střele Osmíka. Ve 49. minutě navýšili domácí svůj náskok. Pro Kadaň to muselo být jako Deja vu. Přišlo to opět v přesilové hře, tentokráte dvojnásobné, a byl u toho opět Jakub Husa. Ačkoliv jeho dělovku od modré ještě Dvořák vyrazil, nešťastný zásah jednoho z hostujících obránců dílo dokonal. Trhači se však s porážkou nehodlali smířit a v 51. minutě se zásluhou Radka Havla dotáhli na jednobrankový rozdíl. Ke konci ještě zkoušeli hru bez svého maskovaného muže, ale do prázdné brány dopravil puk Adam Dlouhý.

Věra Novotná

Jiří Čelanský (Benátky nad Jizerou): Byl to těžký zápas, bylo to o jednom gólu a naštěstí jsme to uhráli my. Chci poděkovat klukům, protože jsme hráli s osmi juniory, z toho dva jsou starší dorostenci. S těmihle kluky, když uhrajete ve WSM lize tři body, tak si myslím, že zasloužíme pochvalu. Jsme rádi, že jsme to ustáli a vyhráli za tři body.

Jaroslav Beck (Kadaň): Byl to rychlý, bojovný zápas dvou rezervních týmů. Na podobná utkání se velmi dobře dívá. Avšak jsme nešťastní. Disciplína byla z naší strany dobrá, měli jsme málo vyloučených. Přesto nám v jednom momentu ujely nervy. Na vyseknutou hokejku nemůžeme reagovat drobným píchnutím. Byl to útočný faul, když jsme hráli ve čtyřech a bylo po zápase. Na nastřelené tyčky se také nehraje. To znamená, že musíme zachovat chladné nervy, vytvořit nějaký nápad a hlavně se trefovat mezi tyče. To je náš největší problém.