Kadaňští znovu padli, nestačili na Prostějov

Sabina Nováková | 27.09.2017 | |

K a d a ň - Ani sedmé kolo WSM Ligy na ledě Prostějova nepřineslo Trhačům výhru a tolik důležité body. Svěřenci trenérů Kašeho a Koláčka do pětatřicáté minuty prohrávali 0:2, když se trefil Jan Havel a snížil náskok domácích. Další gól již nepřidali a v poslední periodě se rozhodlo o jejich osudu. Kadaňští mají na bodovém kontě i po osmi odehraných zápasech nulu.

7.kolo, středa 27.9.2017
LHK Jestřábi Prostějov - Sportovní klub Kadaň  5:1  (1:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 19. Rudovský (Nouza, Hozák), 25. Luňák (Švec), 43. Holík (Žovinec), 45. Rudovský (Nouza, Drtina), 57. Voženílek – 35. Havel (Wágner, Szathmáry). Rozhodčí: Čech, Jechoutek - Lukš, Doležal. Vyloučení: 6:9. Využití: 4:0. Diváci: 1241. Střely na branku: 37:18. Zblokované střely: 5:7. Hity: 3:3. Vhazování: 47:21. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Drtina, Mikliš, Bažant, Holík, Žovinec, Kolář – Dvořáček, Divíšek , Rudovský – Luňák, Venkrbec, Nouza – Zabloudil, Voženílek, Švarc – Fiala, Hozák, Švec
Sportovní klub Kadaň: Lukeš – Kadeřávek, Szathmáry, Cestr, Černý, Trefný, Blaha, Lidák – Krejčiřík, Hejcman, Procházka – Wágner, Rob, Havel – Ringler, Rindoš, Tůma – Macháček, Adámek

Hned v první minutě domácí založili rychlé přečíslení, z kterého nakonec kvůli nepřesné přihrávce Matouše Venkrbce nebylo nic. Další šanci měli Trhači v důsledku vyloučení Matěje Bažanta, jenž putoval na trestnou lavici za podražení. Dvouminutová výhoda ale gólový úspěch nepřinesla. V šesté minutě si vytvořil obrovskou příležitost prostějovský kapitán Matouš Venkrbec. Objevil se úplně sám před Lukešem, ale jeho forhendová klička neposlala Jestřáby do vedení.

Navzdory vyloučení Lukáše Blahy se Darku Hejcmanovi naskytla gólová možnost, jenže dorážkou Neužila nepřekonal. V desáté minutě se do situace dva na jednoho dostali domácí Tomáš Nouza a Lukáš Luňák, který na jejím konci nepřehodil beton Lukeše. V devatenácté minutě, těsně před vypršením trestu Jakuba Trefného se za Hanáky trefil Jan Rudovský a otevřel skóre celého zápasu – 1:0.

Do druhé části klání vlétli Kadaňští aktivně, což však vystřídal obrovský tlak Prostějovských v pětadvacáté minutě. Marek Švec mohl zakončovat do odkryté branky, ale trefil jen boční síť. O necelou půl minutu se ale prosadil Lukáš Luňák. Domácí útočník překonal Lukeše bekhedem a zvýšil náskok Jestřábů – 2:0.

Ještě před polovinou normální hrací doby zkusil využít Neužilova zakrytého výhledu nahozením z dálky Václav Cestr, ale domácí gólman puk chytil. První gól Trhačů vstřelil Jan Havel, který ve 35. minutě projel středem obrany a zavěsil do horního rohu – 2:1. Do nepříjemné situace se pak Černožlutí přivedli při vyloučení Patrika Lidáka a Lukáše Blahy. Sto vteřin trvající oslabení ve třech proti pěti nebylo naštěstí soupeřem potrestáno.

Zpočátku třetí třetiny Prostějovští udeřili dvakrát v klasické početní výhodě. Prvního kadaňského oslabení využil Aleš Holík, jenž dělovkou nedal Lukešovi šanci a zvýšil vedení na 3:1. Druhý gól vytěžil z přesilovky Jan Rudovský hned o dvě minuty později, když přesně trefil odkrytou branku – 4:1. Od šestačtyřicáté minuty se téměř jen vylučovalo, což byla pro Kadaň naděje na snížení.

Neužilova lapačka zasáhla při Hejcmanově pokusu o zakončení do horní části branky krátce po polovině třetiny. Vyloučení Jana Havla o dvě minuty později přineslo dvě akce prostějovských Jestřábů. Prvně se mohl radovat Daniel Voženílek, ale zamířil přímo na Lukeše. Dalším adeptem byl David Dvořáček, který ovšem neprotlačil do odkryté klece vyražený puk po ráně Švece. Na další potrestané oslabení Kadaňských došlo v sedmapadesáté minutě. Daniel Voženílek přihrával spoluhráči, ale jeden z kadaňských obránců puk nešťastně srazil za záda Lukeše. Utkání tak skončilo 5:1.

Sabina Nováková

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): „Samozřejmě spokojenost s výsledkem. Po dvou zápasech venku, kdy jsme v Budějovicích, ani v Benátkách nehráli vůbec špatně a doplatili tam na individuální chyby, nás čekalo utkání doma. Navíc proti soupeři, s nímž jsme museli naplno bodovat. Prakticky celou dobu jsme byli lepším mužstvem. Pouze mezi 30. a 40. minutou přišel herní výpadek. Předtím jsme neproměnili spoustu šancí a místo zvýšení náskoku pak sami inkasovali, když jsme nechali zbytečně ujet čtyři hráče Kadaně do přečíslení. Proto jsme v kabině po druhé třetině trochu zvýšili hlas a klukům zdůraznili, že hokej umí. Načež po důležitě ubráněném oslabení jsme si vynutili fauly. Využili jsme tři z mnoha přesilovek a opět zjistili, jak se dá hrát hezky i jednoduše.“

Robert Kaše (SK Trhači Kadaň): „Přijeli jsme o něco později oproti plánu a do zápasu pak vstoupili vlažně. To nakoplo domácí, což jsme přesně nechtěli. První třetina podle toho vypadala, i když jsme se od její poloviny zlepšovali. Druhá část začala z naší strany zase špatn. Jen jsme koukali, co se děje a co s námi soupeř udělá. Až po zvýšení na 2:0 jsme se probrali a druhou půlku prostřední třetiny odehráli velice dobře i aktivně, dokonce jsme snížili na 2:1. Bohužel se projevila naše bídná produktivita. Efektivitu v zakončení máme mizernou. A v poslední dvacetiminutovce Prostějov třikrát potrestal naše častá vyloučení, což definitivně rozhodlo. Nezbývá než pogratulovat domácím k zaslouženému vítězství.“