Kadaňští z Edenu body nevezou, se Slavií padli 1:3

Tereza Doksanská | 01.02.2017 | |

Kadaň - Z těžkého zápasu si Trhači body nepřivezli. S pražskou Slavií ve 48. kole WSM ligy prohrávali v polovině střetnutí 2:0, když se podařilo Janu Tomečkovi snížit na rozdíl jediného gólu. Vyrovnávací branku už Kadaňští nepřidali, zatímco Pražané v 59. minutě upravili na konečných 3:1.

48.kolo, středa 1.2.2017
HC Slavia Praha - Sportovní klub Kadaň  3:1  (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 18. J. Novák (M. Kadlec, Bača), 28. Bača (M. Kadlec, Šagát), 59. Šafránek – 51. J. Tomeček (R. Havel). Rozhodčí: Grech – Malý, Šimán. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 585. Střely na branku: 22:15. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
HC Slavia Praha: Polívka (Frodl) – Pohl, Knot, J. Holý, J. Novák, Bača, A. Růžička – Pletka, Kubica, Schleiss – Jankovský, Šafránek, P. Beránek – M. Kadlec, Šagát, Rys – Tejral, Krliš, Půhoný.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Tadeáš Dvořák) – Trefný, R. Černý, Baránek, D. Šimek, R. Havel, Tejnor, J. Tomeček – Kůs, Hejcman, Hlava – Kohout, Chlouba, Kaše – Harkabus, Osmík, L. Vrána – Šťovíček, Slavíček, Chrpa.

Takřka do konce první třetiny to na stadionu v Edenu vypadalo, jak kdyby se střetly spíše fotbalové než hokejové celky. Fanoušci si totiž museli počkat na gól až do 18. minuty. Do té doby Slavia jen „bušila na vrata“ kadaňské branky.

Už v úvodu přitom sešívaní dostali po faulu Trefného výhodu přesilové hry. Tu ale ani přes veškeré snahy nedokázali využít - Knotův projektil Strmeň vyrazil betonem a Schleiss už se k dorážce nedostal. Následně neuspěl se svým dobrým pokusem ani Holý.

Svou přesilovku o něco později nepřetavili v branku ani hosté. Proti Osmíkově ráně zprava Polívka zasáhl vyrážečkou. Po střele Baránka pomohl zachránit situaci Bača, který zblokoval Chloubovu dorážku.

Pak se červenobílým naskytla velká šance. Kadaň se dopustila dvou nedovolených zákroků a neservírovala Slavii jako na stříbrném podnose možnost hry ve dvojnásobné přesile. Oslabení hosté se ale dokázali ke smůle fanoušků i samotných hráčů v sešívaných dresech ubránit.

V čase 17:52 si ale spoře zaplněné ochozy mohly konečně zařvat „gól“. Pro volný kotouč si do rohu ledové plochy dojel Kadlec, jenž přihrál na hranici pravého kruhu Janu Novákovi. Ten nezaváhal a prudkou dělovkou propálil Strmeně v kadaňské kleci.

Časomíra neukrojila z prostřední periody ještě ani pět minut, když mohli sešívaní tenký náskok navýšit. Kubicu v jeho samostatném úniku zfauloval jeden z kadaňských hráčů a hlavní rozhodčí naříditl trestné střílení. To však slávistická jednaosmdesátka neproměnila – Strmeň proti jeho střele zasáhl lapačkou.

Osmadvacátá minuta se už ale pro Slavii stala úspěšnou. Kubica vyslal dlouhým pasem do šance Kadlece, který před brankou ještě posunul kotouč do volného prostoru, kam si nabruslil Martin Bača. Sešívaný obránce bez rozmýšlení doklepl puk do odkryté klece.

Poslední třetina? Ubojovaný náskok i parádní gesto fair play

Dění závěrečného dějství okořenila situace z 44. minuty, kdy se slávistický útočník Jankovský před soupeřovou brankou přiznal k faulu a po parádním gestu fair play putoval na trestnou lavici. Protože předtím došlo k vyloučení i na druhé straně, hrála Kadaň pouze zkrácenou přesilovku. V ní se prosadit nedokázala.

O šest minut později se ale už mohla hostující střídačka radovat. Havel našel na modré čáře Jana Tomečka, který vystřelil. Jeho pokus se pak i s pomocí teče dostal až za Polívkova záda.

Červenobílí se ve zbytku duelu snažili ubránit jednogólový náskok. Nakonec však zarazil poslední hřebíček do rakve Trhačů David Šafránek. Nejproduktivnější hráč Slavie v 59. minutě vystihl rozehrávku Kadaně, udělal stahovačku a vypálil. Puk se následně se štěstím odrazil od Strmeňova ramene a gólová pojistka byla na světě.

Martina Kramerová

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Na zápas s Kadaní jsme se snažili co nejlépe připravit. Myslím si, že to z naší strany bylo dobře odehrané utkání. Za stavu 2:0 tam sice soupeř začal vyvíjet větší tlak, takže nás na chvíli zavřel, ale pak přišel ke konci uklidňující gól. Branka byla pro mužstvo úleva, protože to vedení bylo těsné a Kadaň tlačila. My jsme se snažili hrát dobře do obrany, pokrývali jsme jejich hráče a dá se říct, že se nám to dařilo. A nakonec jsme výhru ubojovali.”

Jaroslav Beck (SK Trhači Kadaň): „Pro nás je teď každý zápas nesmírně důležitý. Začali jsme dobře, ubránili přesilovku pět na tři a vypadalo to dobře. Pak jsme dostali hloupý gól, který Slavii postavil na nohy a nás do role, kdy jsme se museli tlačit do hry. Soupeř to výborně zkušeně odbránil. Dopředu nám nevyšlo nic, všechno nám odskočilo, netrefili jsme bránu…Ale věřím, že do příštího utkání v Jihlavě se dáme dohromady a bude to lepší.”