Kadaň bere potřetí derby, srazila ústecký Slovan

Kateřina Kundertová | 21.02.2018 | |

K a d a ň - Trhači vyzvali v 51. kole WSM Ligy na vlastním ledě Ústí nad Labem, které se potřetí poklonilo svěřencům Miroslava Buchala s Petrem Klímou. Kadaňští se s domácími fanoušky rozloučili vyrovnanou bitvou, velkou porcí gólů a tříbodovým vítězstvím, na kterém se třemi asistencemi podílel Jaroslav Kůs. Dvě branky vstřelil Josef Rindoš, po dvou asistencích si v závěru ligy připsali do statistik Patrik Kadeřávek a Darek Hejcman.

51.kolo, středa 21.2.2018
Sportovní klub Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem  6:4  (1:1, 3:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Chrpa (Kadeřávek, Tůma), 21. Rindoš (Kůs, Trefný), 29. Havlíček (Chrpa), 34. Rindoš (Kůs, Ringler), 51. Rezek (Hejcman, Kůs), 55. J. Müller (Hejcman, Kadeřávek) – 9. Roubík (M. Vágner, Severa), 30. Krliš (Markulinec, Najman), 31. Roubík (Weinhold, Severa), 54. Severa (Melka, Roubík). Rozhodčí: Škrobák, Luczków – Kokrment, Toman. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 300. Střely na branku: 26:31. Zblokované střely: 5:0. Vhazování: 27:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 5:3, 5:4, 6:4.
Sportovní klub Kadaň: Pavlát – Ringler, Trefný, Kadeřávek, Blaha, Šefl, Hlaváček – Rezek, Rindoš, Kůs – Tůma, Havlíček, Chrpa – Müller, Hejcman, Krejčiřík – Chlán, Polák, Bláha.
HC Slovan Ústí nad Labem: Volke – Weinhold, Vágner, Bernad, Brož, Mlčoch, Zdvořáček – Smolka, Roubík, Severa – Davídek, Melka, Merta – Volf, Pšenička, Gengel – Krliš, Najman, Markulinec.

Než se tři stovky fanoušků usadily, už mohly slavit s Jakubem Chrpou, který pohotově doklepl vypadnutý kotouč v brankovišti – 1:0. Od páté minut hráli domácí oslabení, ve kterém mohl udeřit Darek Hejcman na konci přečíslení dva na jednoho a Jan Müller ránou z levé strany, ani jeden ale na Martina Volkeho nevyzrál.

V deváté minutě bylo vyrovnáno, jelikož se po totožné akci jako na druhé straně prosadil Jaroslav Roubík – 1:1. Ve druhé polovině úvodní třetiny měly oba celky několik nadějných šancí, ale žádná v brance do sirény neskončila, přestože Josef Rindoš uháněl sám na brankáře a hráči Slovanu jeli ve dvou na jednoho.

I do druhého dějství měli svěřenci Miroslava Buchala s Petrem Klímou výborný vstup, hned po 49 vteřinách hry střelu Jaroslava Kůse dorazil do branky Josef Rindoš, který tak využil jedenáct vteřin před koncem přenesou přesilovku – 2:1. Rychle mohl odpověď Tomáš Pšenička, jenž ale nadvakrát nepřekonal mladou naději místního hokeje Dominika Pavláta, ten vychytal i Martina Weinholda s Pavlem Smolkou.

Ve 29. minutě Jakub Chrpa počkal na druhou vlnu, ve které jel Ondřej Havlíček, jenž z prostoru mezi kruhy poslal Trhače do dvougólového vedení – 3:1. Za dvě minuty už bylo vyrovnáno, jelikož na konci křižné akce přes celé psáno byl Václav Krliš, který zakončil do odkryté části branky. O druhou branku Slovanu během minuty se postaral povedenou tečí Jaroslav Roubík – 3:3.

Ještě do konce prostřední periody si vzala Kadaň vedení zpět zásluhou Josefa Rindoše, ten zužitkoval povedenou přihrávku před odkrytou část svatyně hostů – 4:3. V dalším průběhu ani jeden tým nevyužil početní výhodu, takže se pokračovalo za nezměněného stavu.

Na začátku závěrečného dějství měl Dominik Pavlát velkou dávku štěstí, jelikož Václav Krliš i David Bernad nastřelil během jediné minuty dvakrát brankovou konstrukci. Krátce po ubráněném oslabení Trhači předvedli povedenou kombinaci – Václav Rezek přihrál Jaroslavu Kůsovi, ten posunul zadovkou na Darka Hejcmana, jenž nevystřelil a předložil puk na hůl Václavu Rezkovi, pro něhož nebyl problém trefit prázdnou branku – 5:3.

Přesně za tři minuty bylo zaděláno na drama, když sraženou střelu Antonína Melky dorazil do branky Jiří Severa – 5:4. O definitivní tečku se postaral Jan Müller, jehož teč se pomalu došourala za brankovou čáru – 6:4. Poslední minutu se museli Kadaňští bránit, ale Ústí nad Labem už nic nepředvedlo, takže se potřetí sklonilo černožlutým.

Kateřina Kundertová

Miroslav Buchal (SK Trhači Kadaň): „Nezačali jsme špatně. Na soupeře jsme nastoupili a byli jsme aktivní. Postupně se hra vyrovnala a my udělali spoustu chyb, které soupeř naštěstí pro nás ne vždycky potrestal. Kluci ale bojovali až do konce a šli za vítězstvím, díky čemuž máme tři body a letos potřetí jsme porazili Ústí.“

Vladimír Machulda (HC Slovan Ústí nad Labem): „Odehráli jsme tu katastrofální zápas. Odklouzali jsme ho. Nemám moc co hodnotit, protože to nemělo žádnou úroveň.“