Dva Szathmáryho góly na Přerov nestačily

Kateřina Kundertová | 20.01.2018 | |

P ř e r o v / K a d a ň - Trhači se vydali k 41. kolu WSM Ligy do Přerova, kde se hrálo do dvaadvacáté minuty bez gólu. Zubři si poté vypracovali dvougólové vedení, které sice Šimon Szathmáry snížil, ale zásluhou Tomáše Doležala domácí opět odskočili na dvě branky. Poslední naději vykřesal druhým gólem v duelu kadaňský obránce, vyrovnat už se svěřencům Miroslava Buchala s Petrem Klímou nepovedlo, takže se vracejí bez bodu.

41.kolo, sobota 20.1.2018
HC ZUBR Přerov - Sportovní klub Kadaň  3:2  (0:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 22. Zbořil, 27. Goiš (Pala, Dvořák), 50. Doležal (Sýkora, Šlahař) – 49. Szathmáry (Müller, Rindoš), 58. Szathmáry (Hlava, Wágner). Rozhodčí: Obadal, Zbořil – Gančarčík, Lukš. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 1828. Střely na branku: 35:21. Zblokované střely: 4:6. Vhazování: 58:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
HC ZUBR Přerov: Šimboch – Malina, Chmelíř, Zbořil, Novotný, Pala, Lenďák, Běhal – Doležal, Sýkora, Šlahař – Plášek, Pšurný, Plášek ml. – Milan Procházka, Dvořák, Goiš – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Navrátil.
Sportovní klub Kadaň: Pavlát – Trefný, Černý, Blaha, Szathmáry, Cestr, Buchtela – Wágner, Kůs, Hlava – Rezek, Tupý, Müller – Procházka, Rindoš, Krejčiřík.

Utkání nastartovala velká příležitost Zubrů, když Pšurný v přečíslení našel Pláška, ale jemu vzdoroval Pavlát. Útočnou hrou si domácí v páté minutě vybojovali přesilovku. Sýkora v ní spálil tutovku, a Kadaňští se tak ubránili. Jejich ofenzivní snahy přerušilo další oslabení, avšak pro ně s dobrým koncem. Přerov se s posledním soupeřem tabulky trápil a nepochodil ani se třetí dvouminutovkou v pěti proti čtyřem. První část nabídla vzrušení až na samém konci. Domácí dlouho drželi signalizovanou výhodu, množství šancí ale v gól nepřetavili ani poté.

Přerovští do druhé části vpadli rychlou brankou. Ležícího Pavláta nejprve nepřekonal Plášek mladší, kotouč se ale odrazil k Mikuláši Zbořilovi, jenž otevřel skóre přízemní střelou od modré – 1:0. Malina zodpovědně ubránil přečíslení hostů, lapačka Pavláta kryla pokus Zbořila. Následně po buly však neměla šanci. Palův nápřah z hranice pásma se otřel o hůl Jiřího Goiše, a navýšil tak domácí vedení – 2:0.

Po druhém gólu měli Hanáci brzy další šance – mladší z Plášků, ani chaotická situace v brankovišti ale trojku na straně Zubrů nerozsvítila. Zubři ubránili dvojici oslabení, přičemž v přečíslení hrozili paradoxně Doležal s Palou.

Bojovnou podívanou přinesla také poslední třetina. Oba celky byly současně vyloučeny, při hře ve čtyřech na obou stranách se nejprve blýskl beton Pavláta proti Pšurnému, později se podobně vytáhl Šimboch na hostujícího Procházku. Hosté příliš šancí v zápase nezískali, z jedné nenápadné se jim ale ve 49. minutě povedlo snížit. V pásmu Zubrů vyhráli buly a na modré napřáhl Šimon Szathmáry, jehož střelu zřejmě tečoval domácí obránce – 2:1.

Přerovští ale s odpovědí neotáleli. V přesilovce předložil Šlahař puk Tomáši Doležalovi před bránou a ten se v zakončení nemýlil – 3:1. Trhači poté ubránili další oslabení a nedlouho před koncem ještě dění dramatizovali. Střelu Hlavy vyrazil Šimboch na volného Šimona Szathmáryho, který se prosadil podruhé – 3:2. V závěru to Kadaňští zkoušeli v šesti, ale vyrovnat už se jim nepovedlo.

Daniel Doležal

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): „Spokojený jsem se třemi body. Výkon, který jsme podali, ale nebyl odpovídající našemu postavení v tabulce. Motivace kluků se proti Kadani hledala dost těžko a na ledě to bylo hodně vidět. Nebyl to výkon, kterým bychom se mohli dál prezentovat.“

Miroslav Buchal (SK Trhači Kadaň): „Myslím, že to bylo dobré utkání. Samozřejmě domácí mají kvalitní mančaft. My jsme přijeli bojovat a myslím si, že jsme byli vyrovnaným soupeřem. Následně jsme měli výpadek, dostali jsme z toho dva góly, a pak se to těžko honí. Domácí využili přesilovku a já myslím, že kluci oddřeli neskutečný zápas a bylo to o tom, jestli gól dáme nebo nedáme, srovnáme nebo nesrovnáme. Kluky chválím, že zápas odbojovali.“