Zvítězila zkušenost nad mládím, domácí bez bodu

Jakub Coufal | 07.02.2007 | |

Se značně omlazeným kádrem nastoupila Kadaň na domácím ledě proti Horácké Slavii Třebíč. Ačkoliv draví mladíci dlouho vedli, sváděli vyrovnané souboje, přesto nakonec podlehli. Rozhodující 3. třetinu zkušenější hokejisté Třebíče zvládli na výbornou, neboť otočili na konečných 3:4. Kadaň se v závěru snažila vyrovnat, ale vlastní nedisciplinovanost definitivně pohřbila veškeré šance na úspěch.

42.kolo, středa 7.2.2007
Sportovní klub Kadaň - SK Horácká Slavia Třebíč  3:4  (2:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Derfler (Hlubuček), 13. Veverka (Mezera, Kloz), 23. Veverka (Spitzer) - 14. Laš (Gulaš, Ščerban), 38. Dolníček (Mertl), 44. Čech (Hrbáček, Zahradník), 48. Mertl.
Rozhodčí: Nečas - Svoboda, Zavřel.
Vyloučení: 3:5.
Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.
Diváci: 260.
Střely na branku: 27:50.
Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.
Sportovní klub Kadaň: Stejskal - Hlubuček, Spitzer, Řezníček, Suchánek, Kocek, Kloz, Gellner, Chotaš, Krpenský, Derfler, Soukup, Hlusička, Vrtek, Bauer, Mezera, Veverka, Tenkač, Freiberg, Kýhos, Mikšovský.
SK Horácká Slavia Třebíč: Růžička - Ščerban, Rehák, Vomela, Macháček, Hrbáček, Sláma, Šefčík, Bulička, Laš, Dolníček, Gulaš, Přibyl, Mertl, Pšurný, Handlovský, Oliva, Kubica, Čech, Zahradník, Látal.

Bojovnost domácích přinesla ovoce

Marek Laš byl prvním pokušitelem kadaňského brankáře. Hned v úvodu zápasu nebezpečně střílel z pravého mezikruží. O chvíli později se musela domácí obrana opět ohánět, puk si to šinul velice blízko brankové čáry. Ani Kadaň se v útoku nenechala zahanbit. Jako první ujel Kýhos, který zamířil bekhendem mimo.
V čase 3:50 se měnilo skóre. Nový kapitán Severočechů, Petr Derfler, po závaru před brankou Růžičky zavěsil přesně pod horní tyč. Úspěšně mu asistoval Hlubuček, 1:0.
O minutu později pálil domácí Bauer jen těsně nad branku bílomodrých. V 8. minutě mohl zvýšit Derfler. Jelikož byl otočen zády, nestihl včas trefit puk. I nadále měli více ze hry Severočeši. Řezníček se předvedl tvrdou ranou od modré, později pálili z bezprostřední blízkosti Mezera s Veverkou.
Hosté se z tlaku vymanili tehdy, když zahrozil Hrbáček. Od modré nastřelil pozorného Stejskala. Na víc se hosté nezmohli, a tak byli na řadě opět domácí. Nejprve dotíral při přesilovce Hlusička, aby v dalším střídání důrazně dotlačil puk před ležícím gólmanem Veverka. V čase 12:45 svítil na časomíře stav 2:0.
Kdo si tehdy myslel, že Třebíč složí zbraně, mýlil se. Rychlá odpověď přišla v čase 13:47. Dvojice hostů přebruslila Spitzera, který nedokázal odvrátit snížení na 2:1. Šťastným střelcem byl Laš, body za přihrávky si připsali Gulaš a Ščerban.
Ve zbytku třetiny mohlo přijít jak vyrovnání, tak i zvýšení náskoku. Když však neuspěla Vrtkova střela v 18. minutě, ani závar hostů před Stejskalem, odcházelo se do kabin za stavu 2:1.

Třebíč cítila šanci na vyrovnání

Začátek 2. části se nesl ve znamení početní výhody hostů. Blízko k vyrovnání byli několikrát. Zejména tehdy, když si aktivní hrou vynutili dokonce dvojnásobnou přesilovku. Brankou zapáchala situace, kdy od modré pálil Šefčík a Přibyl při clonění domácímu brankáři nedokázal přesně tečovat puk.
Po nevyužití výhody přišel trest. V čase 22:15 ujel po přihrávce Spitzera přes celé kluziště Veverka, jenž blafákem protáhl puk pod Růžičkou, 3:1.
V 27. minutě uprchli kadaňské obraně naopak hosté, kteří vystřelili jedovatou střelu k levé tyčce, kde čekal vymrštěný beton Stejskala. Vzápětí unikl Derfler a vybojoval přesilovku. Severočeši při ní nepříjemně zatápěli Horácké Slávii, Růžička rychlým pohybem držel naděje hostů. V polovině klání si před kadaňským ochráncem svatyně sklepl puk jeden z hráčů Třebíče. Hrozící nebezpečí domácí mladíci s mírnými obtížemi zažehnali.
Že se pomalu schyluje ke gólu nasvědčovala akce Mertla z 36. minuty, jenž nastřelil tyčku. Co se napoprvé nepovedlo, podařilo se v čase 37:28. Na 3:2 snížil po přihrávce Mertla Dolníček dorážkou pod víko, na kterou byl Stejskal krátký.
Čas 37:46 a branka hostů. Přesto se skóre neměnilo, neboť puk přešel brankovou čáru až po hvizdu hlavního sudího. Zbytek třetiny se kadaňská obrana nacházela pod ostrou palbou Třebíče, která cítila šanci na vyrovnání.

Zkušenost a trpělivost zařídila zvrat zápasu

V 43. minutě prověřil po vhazování Stejskalovu pozornost Hrbáček střelou od modré, aby si o chvíli později vychutnal asistenci k vyrovnávající brance. V čase 43:02 protlačil kotouč za bezmocně ležícího Stejskala Čech. Přihrávku si mimo výše zmíněného hokejisty připsal i Zahradník, 3:3.
Opaření domácí dlouho neudrželi ani nerozhodný stav. Čas 47:38 znamenal vítězný gól hostů. Zvrat zápasu zařídil při signalizovaném vyloučení Mertl. Stejskal lvím zákrokem první střelu vytěsnil, avšak na dorážku byl opět krátký, 3:4.
Asi poslední kadaňskou šanci na zisk bodů nezužitkoval Kýhos, který v 49. minutě obdržel rychlý pas do jízdy. Jeho sólo narazilo na horní spojnici branky. Kadaň musela otevřít hru, což se projevilo například závarem hostů před Stejskalem. Severočeši se štěstím vyhodili, i když se v brankovišti nacházely snad všechny ruce a nohy, které byly momentálně na ledové ploše.
Kadaň v 57. minutě dostala šanci na vyrovnání v podobě přesilovky, jež zůstala nevyužita. Když zbývala poslední minuta klání, chyboval domácí Suchánek, musel faulovat a definitivně tak zhatit veškeré naděje na úspěch. Třebíč si z Kadaně odvezla vydřené 3 body za výhru 3:4.
Martin Gahler, Jakub Coufal

Jiří Otoupalík (trenér Třebíč): Sami jsme si utkání zkomplikovali. Nezačali jsme ho tak, jak bylo potřeba. Upozorňovali jsme hráče, že je zde mladý tým. Přesto nějaká stopa v povědomí hráčů byla, nehráli tak, jak měli. Naše nasazení nebylo na výši. Až za stavu, kdy jsme prohrávali o dva góly, se začalo mužstvo mobilizovat. Na druhou stranu je třeba hráče pochválit za to, že za nepříznivého stavu se zvedli a utkání vyhráli.

Miroslav Novák (trenér Kadaň): Dostali jsme se do vedení 3:1, poté jsme začali dělat hodně chyb. Samozřejmě, že má Třebíč zkušenější mužstvo, což se nakonec projevilo. Ve třetí třetině jsme několikrát zbytečně chybovali, což nás stálo body.