Z Hradce Králové za nula - domácí vyhráli 4:1

Lukáš Souček, Jaroslav Svoboda | 09.10.2010 | |

V Hradci Králové se bodově nevydařilo, Kadaňští na jedinou letošní výhru z venkovní prostředí dovezenou z Tábora nenavázali. Naši hokejisté přesto ve východočeské metropoli vedli, když se v sedmnácté minutě prosadil Ladislav Boušek. Jenže domácí ve druhé třetině zásluhou Jana Hrušky srovnali, aby o vítězství Lvů rozhodla poslední třetině. Tu Kadaň nezvládla, dostala v ní další tři branky a protože žádnou nevstřelila, odjíždí domů s prázdnou. Dvěma góly a přihrávkou se blýskl domácí Jaroslav Roubík, přesto byl nejlepším hráčem utkání na hradecké straně vyhlášen Miroslav Čermák. Z kadaňských hráčů tento titul získal brankář Kamil Jarina.

8.kolo, sobota 9.10.2010
Královští lvi Hradec Králové - Sportovní klub Kadaň  4:1  (0:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 28. Hruška J. (Roubík, Kadlec), 45. Roubík (Budínský, Chmelíř), 54. Budínský (Moskal), 60. Roubík (Táborský, Hruška J.). Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Wesley. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1150. Střely na branku: 32:34. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Královští lvi Hradec Králové: Luňák - Křetínský, Čáp, Táborský, Hendrich, Chmelíř, Višňák, Klement - Hruška J., Roubík, Kadlec - Budínský, Moskal, Hruška O. - Berger, Volráb, Čermák - Jindřich, Macháň, Kubica - Březina.
Sportovní klub Kadaň: Jarina - Všetečka, Hlubuček, Schmidt, Szakal, Trefný, Mazanec, Hájek, Révay - Bauer, Mikšovic, Boušek - Balázs, Charousek, Bursík - Rohan, Fiala, Radulay - Ton, Freiberg, Mužík.

Kadaň otevřela skóre zápasu

Oba týmy měly velmi opatrný vstup do zápasu a spíše se čekalo na první chybu. Ve čtvrté minutě si Hradec zahrál první přesilovou hru, ale ta k žádné větší šanci nevedla. Kadaň se bez problému ubránila a dál se pokračovalo v poklidném tempu.

První vážnější šance přišla překvapivě při oslabení. Na trestné lavici zrovna seděl Vít Budínský, když jeho spoluhráč Jaroslav Roubík mířil těsně nad branku Kamila Jariny.

Hradec tak svoji první vážnější šanci nevyužil, zato Kadaň v produktivitě uspěla. V čase 16:56 z ničeho nic vystřelil Ladislav Bouček a zaskočil tak nejen brankáře Luňáka, ale také fanoušky, kteří bezmocně sledovali, jak kotouč plachtí do sítě – 0:1.

V závěru prvního dějství mohli ještě Východočeši vyrovnat, když měli výhodu dokonce dvou hráčů v poli. To se ovšem nestalo a do kabin tak odcházeli spokojenější hosté.

Hradec v polovině utkání vyrovnal

Na začátku druhé třetiny měla více ze hry Kadaň, ale nebezpečnou šancí zahrozili až domácí. Miloslav Čermák se sám řítil na Kamila Jarinu, ale kotouč za brankovou čáru nepropasíroval.

O necelé dvě minuty později se ale domácí přece jen mohli radovat z vyrovnání. Jan Hruška ujel po levé straně kluziště a střelou švihem překonal dosud bezchybného Jarinu.

Hradecké vyrovnání znamenalo opět menší úpadek aktivity na ledové ploše, a tak se oba celky znovu začaly soustředit spíše na obrannou činnost. Ve 36. minutě ale naskočil na led z trestné lavice Ondřej Hruška, dostal dlouhý pas a uháněl sám na hostujícího brankáře, kterého ovšem nepřekonal.

V samotném závěru druhého dějství mohl jít Hradec do vedení po šanci Jaroslava Roubíka. Ten se octil tváří v tvář Kamilu Jarinovi, ale ten perfektním zákrokem lapačkou rozhodl o tom, že po dvou třetinách zůstane stav utkání nerozhodný.

Tři branky ve třetím dějství rozhodly o vítězi

Ve třetí třetině se odehrály nejdůležitější momenty celého zápasu. Kadaň doplatila na své fauly a ve 44. minutě se musela bránit ve třech. Střelu Víta Budínského dorazil snad na třetí pokus do odkryté brány Jaroslav Roubík a Hradec byl poprvé ve vedení.

Poté, co se třetí část zápasu přehoupla do své druhé poloviny, hráli hráči Kadaně přesilovou hru. V ní si slibnou střeleckou pozici vypracoval Tibor Radulay, ale Filip Luňák stačil na střelu hostujícího útočníka rychle zareagovat.

Rozhodující moment utkání přišel v 54. minutě. Vít Budínský nejprve namazal ve vlastním obranném pásmu a Ondřej Fiala v obrovské šanci odmítl vyrovnání. Poté se ale Vít Budínský znovu ujal kotouče, projel hřiště a prostřelil Kamila Jarinu – 3:1.

Kadaň sice ještě zbraně úplně nesložila, ale nedokázala si vytvořit souvislejší tlak, který by znamenal šanci alespoň na kontaktní gól. V závěru zápasu už trenéři ani neriskovali s hrou bez brankáře a Hradec si své vedení bez větších potíží hlídal.

Šest vteřin před závěrečnou sirénou nakonec ještě udeřil Jaroslav Roubík, který se individuálně prosadil a našel skulinku mezi betony hostujícího brankáře – 4:1.

Lukáš Souček

Jiří Slabý - HC VCES Hradec Králové
Bylo vidět, že na sebe dnes narazily dvě kvalitní mužstva, Kadaň minule hrála ve velké pohodě. My jsme se snažili hrát tak, abychom nedělali chyby a neinkasovali branky, což se nám si myslím podařilo. Je dobré, že se kluci nesesypali z prvního obdrženého gólu. V závěru utkání jsme měli již více ze hry a podařilo se nám zápas dotáhnout do vítězného konce. V příštím kole jedeme do Třebíče zkusit napravit ty naše vysoké prohry ve venkovních zápasech.

Mikuláš Antonik - SK Kadaň
První třetinu jsme začali dobře. Na soupeři bylo trochu znát, že je poznamenaný vysokou prohrou v Litoměřicích, poté ale přišlo pár vyloučení a soupeř se dostal do hry. Ve druhé třetině byl již Hradec jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrál. Byl to náš pravděpodobně nejhorší zápas v letošní sezóně. Vyvrcholením dnešního střetnutí byla naše nedisciplinovanost. Musíme se poučit z dnešních chyb a co nejlépe se připravit na další domácí zápas.