V posledním zápase přípravy vyhrála Kadaň 2:0

Jindřich Poledna | 06.09.2012 | |

V posledním utkání přípravy se Kadaň představila s novou akvizicí v útoku - Davidem Dvořáčkem. A byl to právě on, kdo ve 14.minutě tečoval Bursíkovu střelu a rozvlnil síť za zády hostujícího gólmana - 1:0. Druhou branku přidal krásnou ranou od modré kapitán Aleš Pavlas ve dvojnásobné přesilové hře - 2:0. V poslední třetině branka nepadla a domácí tým tak konečně vyhrál zápas v přípravě. Svým fanouškům hráči ukázali, že jsou připraveni na dlouhou sezónu.

11.kolo, čtvrtek 6.9.2012
Sportovní klub Kadaň - Medvědi Beroun 1933  2:0  (1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Dvořáček (Bursík, Tvrdek), 33. Pavlas (Tvrdek). Rozhodčí: . Vyloučení: 6:6, navíc Mazanec (KAD) a Žejdl (BER) 10 min OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Průběh utkání: 2:0.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak(31. Strmeň) - Pozděna, Szakal (A), Kolčava, Pavlas (C), Schmidt, Mazanec, Opalek, Dostál, Kůs, Charousek (A), Ton, Stoklasa, Tvrdek, Chlouba, Hoffmeister, Hanták, Bursík, Dvořáček, Škorik, Andres
Medvědi Beroun 1933: DiRienzo(Kůdela) - Kořínek, Nedvěd, Ruprecht, Vítek, Zeman, Beneš, Klhůfek, Stromko, Padělek (C), Meidl, Hošťálek, Žejdl, Trojan, Videlka, Půhonný, Palaščák, Bárta, Milfait

Úvod zápasu byl velice vlažný, oba týmy se střídali v útoku, ale bez jediné střelecké příležitosti. O tu první se postaral v 3. minutě po chybě obrany Trojan, ale Hanuljak dokázal zareagovat. Domácí se k prvnímu vážnému střeleckému pokusu odhodlali v 8. minutě, když na Dvořáčkovu střelu zareagovala DiRienzova lapačka. Od druhé poloviny první třetiny už měli viditelnou převahu domácí a z toho vyplynuly střelecké příležitosti. Pavlasova střela od modré ani následný pokus Chlouby ale skončili jen na dnes dobře chytajícím DiRienzovi. Ve 12. minutě se před domácími otevřela výhoda přesilové hry a ve výhodě vypálil dobrou střelu Schmidt, na kterou zareagoval hostující strážce svatyně ukázkovým semaforem. V přesilové hře ale byl překonán.Bursík vystřelil od modré a jeho pokus tečoval dnes dobře hrající Dvořáček a otevřel skóre. Po dvou minutách hry se do úniku dostal nejdříve Charousek, a poté Tvrdek, ale ani jeden z pokusů neskončil za zády hostujícího brankáře. Domácí poté drželi Medvědy zavřené v jejich obranném pásmu, ale další branky se nedočkali a naopak málem inkasovali po pokusu Trojana.

Druhá třetina nabídla podobný hokej jako ta první. Zápas do 28. minuty připomínal spíše tenis, puky ze přenášely z pásma do pásma bez větších šancí. Za zmínku stojí snad 2 pokusy Tvrdka, při prvním mu gólman sebral puk včasným vyjetím z klece a druhý byl pokus z ostrého úhlu, který vytěsnil nad břevno. Z následné dorážky trefil Stoklasa jen nataženou vyrážečku. V 31. minutě došlo ke střídání brankářů na domácí straně a Hanulujaka tak nahradil Strmeň. V 32. minutě dostali domácí výhodu 5 proti 3 a po minutě ji využili. Po ukázkovém kolotoči přihrávek se trefil dobrou ranou pod břevno Pavlas. Hosté zkoušeli udeřit v přesilové hře, místo toho ujel Charousek a nebýt včasného sklapnutí betonů hostujícího brankáře, bylo by to již 3:0. Hosté ke konci třetiny již jen bránili a domácí toho s chutí využívali. Chlouba ale minul před poloprázdnou brankou puk a proti střele Dvořáčka vytáhl DiRienzo ukázkový tygří, nebo spíše medvědí, skok.

Třetí třetina se úvodem nelišila. Po 40 s obdržel Mazanec OT na 10 minut. V první velké šanci se ocitl Trojan, který ujel sám na Strmeně, ale ten vytáhl fantastický zákrok. V polovině třetiny se po nedůrazu hostujícího gólmana dostal do šance Kůs, ale obrana mu nedovolila vystřelit. Na druhé straně pálil Meidl a domácí strážce měl co dělat aby puk udržel ve výstroji. Hosté začali hrát více aktivně, přineslo jim to sice více šancí, ale pro domácí se otevřela vrátka na úniky. Těch využil Tvrdek dokonce 2x, ale pokaždé ho fantastickými zákroky vychytal gólman Medvědů. Ke konci třetiny byli hosté vyloučeni a toto oslabení jim vzalo síly na poslední nápor. Zápas tak skončil 2:0.