V Berouně jsme mohli vyhrát, bod však také není k zahození

Jindřich Poledna | 16.02.2004 | |

Z Berouna mohla odjet Kadaň se třemi body, zradila jí však vlastní přesilovka 5 na 3, kdy z trestné lavice naskočil Gengel a vsítil branku na 1:2 pro domácí. Do té doby se Kadaň ujala vedení po brankách Kajera a Marečka. Jenže v poslední třetině náš tým vítězství neubránil a po další obdržené brance z hole Slížka si Kadaň odvezla z Berouna bod.

36.kolo, středa 28.1.2004
Medvědi Beroun 1933 - Sportovní klub Kadaň  2:2p  (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 40. Gengel Ladislav(Jelínek Jiří, Eiselt Václav), 53. Slížek Ladislav(Novotný Jiří, Ševc Martin) - 31. Kajer Miloš(Tvrdek Kamil, Pech Lukáš), 38. Mareček Pavel(Kreuzmann Jaroslav, Kuchler Jiří). Rozhodčí: Petr Vlček - Karel Ondrášek, Petr Řešátko. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 630.
Medvědi Beroun 1933: Popperle - Jelínek, Vaněček, Ševc, Braniš, Jareš, Ovčačík, Kašák, Holub - Besser, Šinágl, Hořava, Frolík, Křesťan, Eiselt, Horčička, Slížek, Novotný, Jech, Víšek, Gengel
Sportovní klub Kadaň: Horčička - Pospíšil, Kreuzmann, Vobořil, Mareček, L.Řezníček, Hlavatý - Stavenský, Kuchler, Polanský - L.Duba, Pech, Kajer - Kukla, Derfler, Pelán.

Bezmála tříhodinový hokejový maratón mezi Berounem a Kadaní nakonec neměl vítěze a obě mužstva byla ráda za bod. Pro hosty z Kadaně byl jakýkoliv bodový zisk cílem, protože bojují o účast v play-off, a tak jeden vydolovaný bodík je pro ně dalším krůčkem ke klidnému konci soutěže. U Berounky rozhodně herně nezklamali a domácímu favoritovi byli více než vyrovnaným a velmi důstojným soupeřem. Domácí Medvědi se v zápase dlouho hledali a téměř po dvě třetiny se pořádně nemohli dostat do tempa. Nastartovala je až jejich první branka třicet čtyři vteřiny před druhou přestávkou, nicméně z drtivého tlaku v poslední dvacetiminutovce vytěžili už jen vyrovnání a na vítěznou trefu už nedosáhli. Severočeši v závěrečné třetině jen bránili a ani jednou nevystřelili na brankáře Berouna Tomáše Pöpperleho.

Hosté od prvních minut pozorně bránili a navíc v rychlých brejcích výborně přecházeli střední pásmo. První třetina přinesla hokej bez vyložených šancí. V 5.minutě sice ujeli dva berounští hráči, jenže přihrávku Martina Frolíka nezužitkoval Ladislav Slížek tak, jak by si přál a trefil pouze hruď výborně chytajícího kadaňského brankáře Luboše Horčičky. Medvědi nebyli viditelně ve své kůži, nemohli najít skulinku v soupeřově obraně a k zakončení se tak dostávali jen sporadicky.

Od začátku druhého dějství to vypadalo, že by mohli domácí konečně najít recept na pozorné hosty. Po 23.vteřinách hry se neprosadil v nadějně vypadajícím nájezdu nadvakrát Petr Šinágl, kterému chytil Horčička puk těsně před brankovou čárou. O chvíli později objel kadaňskou branku Václav Eiselt, ale skóre se opět neměnilo.Ve 29.minutě z úhlu napálil puk směrem do brankoviště Jan Besser, ovšem dojíždějící Ladislav Gengel zblízka zase na strážce hostující svatyně nevyzrál. Tak dlouho si ale Medvědi koledovali o „průšvih“,který přišel v polovině zápasu. To si kadaňský kapitán Miloš Kajer vyměnil puk s Kamilem Tvrdkem a do odkryté berounské branky skóroval - 0:1. Medvědi ani toto varování hostů nebrali příliš vážně, sice se snažili o vyrovnání, nicméně jejich snaha postrádala větší jiskru a kombinace přesnost.

Ve 33.minutě se po Šináglově přihrávce téměř od mantinelu ocitl sám před Horčičkou obránce Filip Vaněček, ale trefil pouze jeho betony. O pět minut později naservíroval Stanislav Stavenský puk do jízdy Lukáši Pechovi a ten netrefil úplně odkrytou berounskou branku! Jenže ve 38.minutě všechno napravil při hře čtyř proti čtyřem obránce Pavel Mareček, který tvrdou ranou od modré čáry k levé tyčce zvýšil na 0:2. Ideální příležitost zvýšit vedení hostů měl o minutu později Martin Kivoň, pálil však vedle. To bylo ve chvíli, kdy Medvědi hráli ve dvojnásobném oslabení, celých jedenapadesát vteřin se ale ubránili a když se potrestaný Gengel vracel z trestné lavice, dostal pas do jízdy a svoje sólo proměnil střelou nad vyrážečku Horčičky - 1:2. To bylo přesně 34 vteřin před koncem druhé třetiny a gól odstartoval mohutnou ofenzívu Medvědů v honbě za bodovým ziskem ve třetí dvacetiminutovce.

Ve 46.minutě si smolař středečního večera Petr Šinágl vybral první porci smůly, když po hrubé chybě obránce hostů Petra Pospíšila nedotáhl do úspěšného konce samostatný nájezd. Střílel vedle. Pak Medvědy zbytečně oslabil v nejnevhodnější chvíli kapitán Eiselt, jenž dostal dva desetiminutové tresty za sebou a musel předčasně pod sprchy. Až na konci 53.minuty pálil z mezikruží Ladislav Slížek a Horčičku dokonale zaskočil - 2:2. Vyhecovaný a nakonec i dost nervózní duel dospěl do remízového konce. K napětí na obou stranách však přispěl i hlavní rozhodčí Miroslav Dvořák svými chybnými výroky.

V pětiminutovém prodloužení se Medvědi bránili při přesilovce hostů, ale přesto se po další fatální hrubce v zadních řadách Kadaně se řítil na sám branku znovu Šinágl, brankář Horčička klopýtl, ale berounskému útočníkovi v rozhodujícím okamžiku puk přeskočil hokejku a bylo po šanci.

Autor: Miroslav Růžička

Jindřich Poledna

Otakar Vejvoda (Beroun): "Byl to dost nervózní zápas. Kadaň hrále velmi dobře, série bez porážky se na jejich výkonu pozitivně podepsala. Výborně zachytali oba brankáři. Po druhé třetině bychom určitě byli rádi za bod, ale vzhleem ke tlaku v poslední části si myslím, že jsme byli blízko zisku všech tří bodů."

Alois Chlustina (Kadaň) se odmítl k utkání vyjádřit.