Střelecká smůla se vrátila, Kadaň nedokázala dát gól

Martin Gahler, Jakub Coufal | 18.10.2008 | |

Důležitý regionální souboj byl k vidění v Kadani v rámci 14. kola 1. ligy. Domácí po vydařeném výkonu v Olomouci byli odhodlaní naplno bodovat také v zápase s krajským kolegou z Mostu. Kadaňští byli po většinu klání aktivnějším týmem, ale lépe střílejícím celkem se stali Mostečtí. Svižný hokej tak přinesl triumf Mostu poměrem 0:2. Za vytrvalost, trpělivost a zodpovědnost si odvážejí domů plný počet bodů do vyrovnané tabulky.

14.kolo, sobota 18.10.2008
Sportovní klub Kadaň - SK HC Baník Most  0:2  (0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Jakub Bauer (Martínek, Jan Bauer),24. Machulda (Jan Bauer). Rozhodčí: Pešina - Svoboda, Zavřel . Vyloučení: 9:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 42:31. Průběh utkání: 0:2.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak - Szakal, Višňák, Kloz, Kramár, Mašek, Pospíšil, Boguský, Boušek, Fink, Derfler, Zika, Ton, Kajer, Valský, Rybecký, Balász, Freiberg, Šíp, Chyba, Indra.
SK HC Baník Most: Horčička - Martínek, Prošek, Charousek, Hlubuček, Stříteský, Černý, Nosek, Lomička, Jan Bauer, Machulda, Jakub Bauer, Salač, Vrtek, Nekvinda, Zíma, Budínský, Šinkovič, Havlůj, Nedrda, Mach.

Svižný hokej, dost šancí, ale pouze jediná branka

Bez zbytečného rozehřívání začal zápas mezi Kadaní a Mostem. Oba celky se hned od prvního vhazování draly do nebezpečných útočných akcí. Na sklonku 3. minuty pálil po závaru domácích od modré Szakal a posléze dorážel do dobře postaveného Horčičky Chyba. Hosté odpověděli nájezdem 2 mužů na 1, ale zastavil je nepřítel nazývaný modrá čára.
V 7. minutě se na delší dobu v obranném pásmu Kadaně usídlila první útočná lajna hostů, avšak Hanuljak byl vždy pozorný. O několik okamžiků později měl domácí hrdina opět plné ruce práce při přečíslení a následném tlaku Mostu. Hokejisté v bíločerném se nenechali zahanbit a rovněž předvedli nebezpečný kombinační kolotoč před Horčičkou. Z bezprostřední blízkosti napálil puk mimo branku Kramár. V 10. minutě překvapil diváky i hostující obranu Valský, když se dokázal prokličkovat přes několik hráčů až do brankoviště, kde již číhala opora Mostu.
V čase 10:25 se poprvé měnilo skóre. Tým Mostu využil přesilovou hru po střele Martínka od modré, kterou Hanuljak vyrazil pouze do klubka hokejistů před sebou. V něm se nejrychleji zorientoval Jakub Bauer0:1.
Kadaň se očividně snažila rychle otřepat a i nadále pokračovala v útočných choutkách. V 13. minutě sehrála početní výhodu, ve které jen těsně minul Pospíšil. Protože domácí nabídnuté šance nevyužili, dostali podobný dárek od rozhodčího i hosté. Ti si však počínali obdobně jako v předchozím případě jejich kolegové. V 18. minutě se o zpestření závěru třetiny postaral Hanuljak, který vyhodil puk do hlediště. Skóre se do sirény nezměnilo.

Kadaň zažívala lekci z produktivity

Hned z kraje třetiny působili aktivněji domácí. V 23. minutě byl blízko vyrovnání Chyba, ale puk po chumelenici před brankovištěm umístit nedokázal.
Jako blesk z čistého nebe přišla branka v čase 23:46. V první akci hostů v prostředním dějství zavezl puk nenápadně Jan Bauer a do odkryté branky z mezikruží zakončil Machulda0:2.
Po nečekané brance opadlo tempo na obou stranách tábora. Až v 28. minutě se probíjel k Hanuljakovi Budínský, který nezakončil nejpřesněji. V 30. minutě se hrálo ve 4 mužích v poli na každé půlce kluziště. Kadaňští sice několikrát nebezpečně ujeli, ale Horčička naplno předváděl své kvality. Na druhou stranu začali domácí otevírat hru a občas se našla nebezpečná skulinka v zadních vrátkách.
S blížícím se závěrem 2. části se domácí snažili dostat do útoku seč mohli, často se však připravovali o šance vlastními chybami v rozehrávce. Téměř všechny šance působily dojmem, jako když si medvěd chce dostat k plástvi medu, která visí na větvi 15 metrů vysoko nad zemí. Oproti tomu hostům stav vyhovoval a nejednou zle pozlobili obranu domácích.

Ani dlouhodobý tlak nezměnil vývoj utkání

Stejný obraz hry jako na konci předešlé třetiny mohli vidět diváci v ochozech. Kadaň se cpala do útoku, kombinovala, přesto bez výraznějšího zakončení. Most naopak vytrvale vyčkával na svoji příležitost. Když už se hráči v bíločerném dostali do vážnějších situací, zachránili se hosté zakázaným uvolněním či perfektním zákrokem Horčičky.
V 50. minutě se na delší dobu usídlili v útočném pásmu také zástupci Mostu a zvýšenou aktivitou si vybojovali přesilovou hru. Po nebezpečném tlaku nastřelil Jan Bauer břevno. V 53. minutě se za útokem drali tak vehementně domácí, až museli opět poslat svého zástupce na lavici hanby. Hned z kraje oslabení ujel osamocený Balász, který při zakončení dokázal zvednout puk pouze na hruď Horčičky. Nicméně svým únikem vybojoval faul hostů a asi i jednu z posledních šancí na změnu vývoje klání.
V 56. minutě hrála Kadaň v početní výhodě, ale její šance působily již trochu odevzdaným dojmem. Domácí sice byli po většinu klání aktivnějším celkem, ale správnou lekci z produktivity jim předvedli dnes úspěšnější hosté. Most si tak odvezl plný počet bodů za vítězství 0:2, na čemž nic nezměnila ani závěrečná hra bez gólmana.
Martin Gahler, Jakub Coufal

Jan Neliba (trenér Most): My jsme dnes přijeli s respektem, protože soupeř vyhrál v Olomouci. Ze začátku jsme tedy měli respekt z domácích. Přesto hráli kluci odvážně, beze strachu. Myslím si, že jsme dnes asi zaslouženě vyhráli.

Miroslav Novák (trenér Kadaň): My jsme si to dnes prohráli sami. Začali jsme vlažně. Z přesilovek v 1. třetině jsme dostali na 0:1, což byl asi začátek porážky. Ve 2. části jsme za tohoto stavu neproměnili vyložené šance, soupeř přidal další gól. Když to vezmu teď zpětně, tak tento moment byl asi klíčový a zlomový. Ve 3. třetině jsme měli dost střel na bránu, ale nic tam nepadlo. Rozhodl tedy začátek, kdy jsme začali vlažně a soupeř se dostal do vedení.