Stadion otočil zápas a zvítězil 2:3

Filip De Bolle | 07.08.2014 | |

K a d a ň - Domácím se povedl vstup do zápasu. První branku vstřelil po dvou minutách hry Jakub Novák a v 11. minutě přidal duhou branku Jan Müller. Hostům se podařilo do přestávky snížit a dalšími dvěma brankami otočili skóre. Domácím nepomohla ani závěrečná power-play.

3.kolo, čtvrtek 7.8.2014
Sportovní klub Kadaň - Stadion Litoměřice  2:3  (2:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Novák (Dobrovolný, Halas), 11. Müller (Jíra) – 17. Ondráček (Eustanio), 34. Bílek (Krstev, Bílek), 52. Bílek (Kalla, Rys). Rozhodčí: Zubzanda - Tichý, Armstark. Vyloučení: 7:9 + navíc Kalla (LTM) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0,2:1,2:2,2:3.
Sportovní klub Kadaň: Mouček (30. Maštalířský) – Mazanec, Šulák, Opalek, Mrázek, Dobrovolný, Trefný, Pavlas – Novák J., Hammerbauer, Andres – Lehnert, Müller, Hejcman – Novák L., Huňady,Jíra – Halas
Stadion Litoměřice: Král – Krstev, Bílek D., Míka, Kolář, Špelda, Málek, Šikner – Rys, Kalla, Bílek V. – Racek, Eustanio, Ondráček – Zdeněk J., Zdeněk D., Brandejský – Kim, Ahn Jung, Zajan

Vstup do třetího domácího přípravného zápasu za sebou se Kadani povedl. Po 73 sekundách otevřel skóre JAKUB NOVÁK, který využil skrumáže před brankářem Králem a procpal kotouč za jeho záda - 1:0. I nadále byla Kadaň lepším mužstvem. Ve třetí minutě promáchl Jíra po nejistém zákroku Krále před poloprázdnou brankou! Svou převahu potvrdila Kadaň druhou brankou v litoměřické síti. Na konci jedenácté minuty se prosadil JAN MÜLLER, který se dostal k odraženému puku, jenž následně doklepl za záda litoměřického brankáře. Druhá inkasovaná branka nabudila svěřence trenéra Doležala k větší aktivitě. Tu také nakonec proměnili v kontaktní branku v závěru první periody. Soumilidis před brankou našel volného MARTINA ONDRÁČKA, jenž zblízka překonal gólmana Moučka v kadaňské brance.

Druhá třetina zprvu nenabídla mnoho šancí. Jednu velmi dobrou si vypracovali Litoměřice krátce po polovině zápasu. Po jedné z litoměřických střel se hosté dožadovali branky. Rozhodčí Zubzanda však rozpažil a zůstal neoblomný. O necelé dvě minuty později se už ale hosté prosadili. Po chybné rozehrávce domácích ujeli hosté do přečíslení a VÍTĚZSLAV BÍLEK prostřelil Maštalířského. Po vyrovnání se snažili domácí vrátit vedení na svou stranu, ale ani pokusy Dobrovolného s Lehnertem a Hejcmanem k tomu nevedli, a tak se sešlo do kabin za stavu 2:2.

Začátek poslední dvacetiminutovky se nesl ve znamení série vyloučení na obou stranách. Až zhruba v polovině třetiny byly k vidění první brankové příležitosti. Nejprve nedosáhl na Jírovu nahrávku Opalek, jenž se vydal na útočný výlet. Vzápětí udeřili Litoměřice a dokonali obrat v zápase. VÍTĚZSLAV BÍLEK se po zmatcích před kadaňskou brankou zorientoval jako první a zasunul puk za Maštalířského záda. Následně se domácí pokoušeli o vyrovnání skóre, ale nepovedlo se. Dokonce mohli svěřenci trenéra Becka inkasovat počtvrté, neboť Jakub Zdeněk trefil tyč kadaňské branky! Následě si vzala Kadaň time-out a zkusila powerplay, ale ani to nevedlo ke kýženému úspěchu. Kadaňský tým tak prohrál i druhé domácí střetnutí v jednom týdnu.

Marcel Holl

Robert Kaše (SK Kadaň): „Já si myslím, že jsme do toho zápasu nevezli vůbec špatně. Samozřejmě ten tým pohromadě zatím nemáme. Protože jsme museli dát dva hráče do Chomutova, takže máme vlastně jenom tři pětky. Jsme rádi, že jsme to dali vůbec dohromady ale i tak si myslím, že ten vstup do toho zápasu nebyl špatný. Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrát a Litoměřice toho dokázali využít a po našich, vyloženě, zbytečných chybách jsme jim ty góly darovali.“

Jiří Doležal (HC Stadion Litoměřice): "Tak bylo to další přípravné utkání, které bylo bojovnější, protože jak domácí, tak i my jsme tam měli řadu kluků, které jsme zkoušeli. S výsledkem samozřejmě spokojenost, s naší hrou v určitých fázích třetin taky, ale byly tam věci, na kterých můžeme pracovat nebo budeme muset zapracovat, takže samozřejmě se tam vždycky něco najde a něco nám to ukázalo a napovědělo. Jinak s výsledkem spokojenost."