Sezona nekončí, kadaňští porazili Rebely 4:3 po prodloužení

Filip De Bolle, Martin Gahler | 12.02.2011 | |

Domácí se v 29. minutě ujali díky střele Mazance vedení. O dvě minuty později ale napřáhl Endál a vyrovnal. Kadaňští nesložili zbraně a Novák vrátil vedení na stranu domácí. Hosté ale dokázali brankami Pavlíka a Němce otočit skóre. Když už se zdálo, že sezona je u konce, vstřelil půlminutu před koncem branku Fiala a poslal tak zápas do prodloužení. A v něm přišlo špatné střídání hostů, přesilovka 4 na 3 a Ton prodloužil sezonu ještě minimálně o jeden zápas.

0.kolo, sobota 12.2.2011
Sportovní klub Kadaň - Havlíčkův Brod  4:3p  (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Mazanec (Mikšovic, Novák), 39. Novák (Fiala, Rohan), 60. Fiala (Hlubuček, Mazanec), 68. Ton (Mikšovic, Trefný) - 31. Endál (Morava, Vondráček), 48. Zohorna (Holec, Pavlík), 51. Němec (Kempný, Holec). Rozhodčí: Florian - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 710. Střely na branku: 53:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.
Sportovní klub Kadaň: Závorka - Trefný, Szakal, Brňák, hlubuček, Mužík, Mazanec, Zmeškal - Eiselt, Mikšovic, Stoklasa - Rohan , Fiala, Novák - Ton, Stehlík, Bursík - Kadlec, Kalinovič.
Havlíčkův Brod: Slipčenko - Šenkeřík, Morava, Sova, Vošmik, Soldán, Pavlík, Kemplný - Endál, Němec, Meidl - Švaňhal, Zábranský, Zohorna - Holec, Stromko, Vondráček - Fiedler, Odráček.

Zápas začal velice ostře. Už po 56 vteřinách hry byl vyloučen Zábranský a v podobném duchu se nesla celá první třetina. Překvapivě se ale do první šance dostali hosté. V oslabení ujel Kadlec, ale nepřekonal Závorku. Ve třetí minutě se ocitl sám před brankou Zmeškal, ale Slipčenko podržel hosty. V 7. minutě se okolo branky obtočil Eiselt, střela však o centimetry minula pravou tyč. První velkou šanci tak nabídla až 11. minuta. Trefný vyskočil z trestné lavice rovnou do brejku, ukličkoval sice golmana, ale také sám sebe vytlačil ze střeleckého úhlu. V následném protiútoku se povedenou střelou prezentoval Endál. Hosté si dlouho nemohli vypracovat větší brankovou příležitost, nedostali se k ní ani v minutu dlouhé přesilovce pěti proti třem, nakonec se dočkali. Minutu před koncem si najel Meidl před Závorku a puk se od vnitřku horní tyče odrazil mimo branku. V posledních vteřinách se Bursík natlačil před branku a Slipčenko měl co dělat, aby puk na čáře udržel. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Ve druhé třetině se ještě přiostřilo, počet vyloučených byl ale i nadále nízký. Do první šance se znovu dostali hosté. V 24. minutě pálil z kruhu nebezpečně Vondráček, rána byla ale příliš vysoká. V 27. minutě byla domácím nabídnuta přesilová hra a ti ji využili. V čase 28:17 napřáhl na modré Mazanec a jeho dělovka prostřelila vše co jí stálo v cestě. Hosté se snažili rychle odpovědět, ale unikajícího Meidla zastavil sekerou Brňák. V oslabení byli ale blíže gólu domácí. V 30. minutě ujel Eiselt s Mikšovicem, druhý jmenovaný volil střelu, ale neuspěl. Následnou situaci ale řešil Eiselt vysokou holí a domácí tak šli podruhé do tří, tentokrát na minutu a půl. A tuhle příležitost už hosté využili. Nejprve rozpohybovali domácí obranu, poté přenesli hru na volného Endála a ten od modré prostřelil Závorku, který se marně natahoval. Domácí ale nesložili zbraně. A dočkali se. V čase 38:11 dokázal Fialovo střelu dorazit Novák. Do konce třetiny už se nestalo nic, co by stálo za zmínku, a tak se šlo do kabin za stavu 2:1.

Začátek třetí třetiny byl ve znamení vyloučení. Kadaňští hráli hned na začátku třetiny 27 vteřin dlouhou 5 na 3, ale nevyužili jí. Po faulu na Eiselta hráli domácí v 45. minutě další přesilovku a sám faulovaný jí málem využil, nebýt skvělého zákoku Slipčenka. Domácí své přesilovky nevyužili a tak přišel trest. Po pěti vteřinách hostující početní výhody napřáhl Pavlík a jeho střela propadla až za Závorku. Hra se začala přiostřovat, ale rozhodčí vypadal jako by se mu dnes nechtělo vylučovat. A v čase 40:55 hosté dokonali obrat. Od modré nahodil puk Němec a ten i díky teči domácího hráče skončil za překvapeným Závorkou. Kadaňští se snažili vyrovnat, ale hosté precizně bránili. Ke konci zápasu už se začalo výrazněji přiostřovat. Dvě minuty před koncem odvolali domácí Závorku a skutečně vstřelili branku. Ta ale nebyla uznána pro posunutí branky. O chvíli později zasáhl perfektně Hluboček, když obral hostujícího útočníka o puk, který by se jinak řítil sám na prázdnou klec. Minutu před koncem se před domácími naskytla obrovská příležitost a sice vyloučení Moravy. A po 14 vteřinách hry 6 proti 4 se domácí dočkali. Hluboček vystřelil od modré, Slipčenko dokázal vyrazit puk jen k volnému Fialovi a ten nadvakrát překonal hostujícího golmana. Zápas tak šel do prodloužení.

Do prodloužení měli domácí perfektní nástup. Už po 40 vteřinách ujel Rohan, ale nedal. Zbytek prodloužení byl jen přehazovaná puku z pásma do pásma. Až přišel osudný moment: špatné střídání a přesilovka 4 proti 3. V ní domácím ujel Němec, ale Závorka vytáhl parádní zákrok. A nedáš-dostaneš se znovu potvrdilo. V čase 67:39 domácí čtveřice rozebrala hosty a po Trefného přihrávce se z metru do odkryté klece prosadil Ton a prodloužil tak sérii ještě minimálně o jeden zápas.

Filip De Bolle, Martin Gahler, Jiří Novotný

Petr Novák (HC Rebel Havlíčkův Brod):

Tohle bylo klasické utkání play-off, tady není co hodnotit, domácí vyhráli a snížili na 1:2. Dneska se akorát protáhla série. My jsme vyhráli dva zápasy doma, dneska jsme to chtěli už rozhodnout, ale nedá se nic dělat, zítra je taky zápas. Domací dneska se štěstím vyhráli zápas, my jsme byli kousek od vítězství, ale pak jim to tam padlo skoro ke konci, no a v prodloužení nás rozebrali. Jedeme dál, svět se nezboří. Zítra je další možnost, abychom uspěli.

Mikuláš Antonik (SK Kadaň):

My jsme věděli, že musíme bojovat od začátku, protože v tomhle stavu jsme dneska hráli o bytí a nebytí. Já myslím že jsme to zvládli. Bojovali jsme, nedávali jsme soupeři nic zadarmo, hráli jsme agresivně. My jsme mohli zvítězit i v základní hrací době, měli jsme tam pár šancí, které jsme ovšem neproměnili. Totéž ale platí i o soupeři. Nakonec jsme si to v power-play srovnali na 3:3. Poté jsme v prodloužení dali góla a jsme rádi,že tu sérii můžeme prodloužit.