Sedmá prohra řadě, Kadaň veze sedm branek z Olomouce

Marek Mikeš | 17.02.2007 | |

Sedmá prohra  řadě, Kadaň veze sedm branek z Olomouce

Velké množství obdržených branek z ledu soupeře nenašlo konce ani v Olomouci. Po sedmi brankách z Mladé Boleslavi a deseti z Jihlavy, přiváží Kadań sedm branek také z Olomouce. Žlutočerní sice vstoupili do utkání dobře a již v sedmé minutě otevřel skóre Roman Pražák, jenomže radost z vedení netrvala ani půl minuty. Hattrickem se v dresu Kohoutů zaskvěl Richard Bordowski.

45.kolo, sobota 17.2.2007
HC Olomouc - Sportovní klub Kadaň  7:2  (2:1, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Ministr (Kovalovský, Smejkal), 18. Bordowski (Čuřík), 31. Vyrůbalík (Najdek), 39. Bordowski (Čuřík), 39. Bouz (Vyrůbalík), 49. Bordowski (Čuřík), 51. Luňák (Vlček) - 7. Pražák (Bauer), 36. Hlubuček (Spitzer).
Rozhodčí: Skoupý - Dřínovský, Klein.
Vyloučení: -:-.
Využití: -:-. V oslabení: -:-.
Diváci: .
Střely na branku: .
Průběh utkání:
HC Olomouc: Žigárdy - Vlček, Horník, Šafařík, Ondrušek, Vyrůbalík, Janáček - Smejkal, Ministr, Kovalovský - Žajgla, Luňák, Najdek - Šimo, Čuřík, Bordowski - Bouz, Venkrbec, Rajnoha - Koktan
Sportovní klub Kadaň: Stejskal (Hanuljak) - Hlubuček, Spitzer, Kocek, Chotaš, Suchánek, Hlavatý, Kalečík, Pražák, Kašpárek, Bauer, Soukup, Veverka, Tenkač, Kýhos, Mezera, Krpenský, Gellner, Moro, Mikšovský

Velmi pozměněné sestavy představily obě mužstva v utkání 45.kola I.hokejové ligy. Olomouc nasadila sedm hráčů juniorky, kteří se proti soupeři, který se soustředil pouze na defenzívu, vytáhli. K nim se přidal i zbytek mužstva a po delší době se střelecky prosadili útočníci, Richard Bordowski si dokonce připsal hattrick. Mora se, i přes dobrý a aktivnější vstup do utkání, chvíli třásla o výsledek. V 7.minutě vyšel Kadani druhý brejk v utkání, Bauer našel na modré našlápnutého Pražáka a ten z mezikruží doslova propálil Adamce 0:1. Olomoucká odpověď ale následovala do půlminuty. Kovalovský vypálil na Stejskala, odražený touš vrátil do požadovaného prostoru Ministr 1:1. Mora ucítila svou šanci a snažila se do soupeře zakousnout. Defenzíva hostí ale velmi zhušťovala prostor před svou modrou čárou a olomoucké kombinace v těchto místech povětšinou končily. A tak se olomoučtí útočníci dostávali před Stejskala jen po chybách hostujících obránců. Dvakrát se o individuální průnik pokoušel Horník, v zakončení však nebyl přesný. V 16.minutě využil chyby kadaňských beků Čuřík a ve vlastním oslabení zakončil sólo přes celé hřiště velmi ukvapenou nepřesnou ranou. O dvě minutky později se lépe vedlo jeho spoluhráči z formace. Bordowski ostře vypálil, puk se odrazil od zadního mantinelu, Čuřík nebyl úspěšný při dorážce a tak se o rozsvícení červeného světla musel postarat sám autor střely 2:1. Druhé dějství začínala Kadaň dohrávanou přesilovkou, dobře se v ní prezentoval Kocek, jeho dvě tvrdé střely ale nenašly před bránou spoluhráče na teč či dorážku. Mora opět převzala iniciativu a scénář první třetiny se začal opakovat. Úporné olomoucké bušení do kadaňských vrat dlouho nepřinášelo úspěch. Až v polovině utkání, po Veverkově a Mezerově faulu dostala Mora výhodu dvojnásobné přesilovky. 13 vteřin pak stačilo Vyrůbalíkovi, aby nekompromisní bombou z prostoru mezi kruhy využil přesilovku 3:1. O dvě minuty později vystartoval opět do samostaného nájezdu Čuřík. Opět mu nebylo přáno a Stejskal si připsal další úspěšný zákrok. Ve 36 minutě se dvojnásobné početní výhody dostalo i hostím, Hlubuček se Spitzerem předvedli na modré několikanásobnou výměnu kotouče, v lepší střelecké pozici se poté ocitl Hlubuček a nekompromisní ranou snížil rozdíl ve skóre 3:2. Závěr třetiny ale patřil domácím. Kadaň si vybrala slabší chvíli v disciplíně a MOra dostala k dispozici minutu a 21 vteřin přesilovky pěti proti třem. V 39.minutě tak v rozmezí 11 vteřin rozvlnili Stejskalovu síť parádní ranou Bordowski a přesnou tečí Bouz 5:2. Poslední dějství už mělo jasného vládce. Moře se konečně podařilo přehrát svého soupeře a kadaňská defenzíva se začala postupně rozpadat. Naštěstí pro hosty se v bráně do dobré provozní teploty dostal Hanuljak, který na posledních dvacet minut vytřídal Stejskala. Ve 43.minutě střídajícího gólmana zahřál dvakrát Bordowski. Další olomoucké šance na sebe nenechaly dlouho čekat.Kotouče ale povětšinou končily na Hanuljakově výstroji nebo mimo prostor brány. Až ve 39.minutě se dokázal prosadit Bordowski. Po tresuhodné kadaňské chybě ujel s Čuříkem a po biliárdové kombinaci završil svůj hattrick 6:2. Za dvě minuty na to si svůj první úspěch mezi muži připsal forward olomoucké juniorky Luňák, který mezi Hanuljakovy betony ztečoval ránu Vlčka 7:2. V poslední desetiminutovce Mora jasně dominovala, na rozchytaného Hanuljaka ale nestačily vyložené šance Čuříka a Najdka. Kadaňský gólman ustál i závěrečnou sprchu olomouckých střel, které vadnoucí kadaňská defenzíva nechala na svého brankáře nasměrovat.
Vladimír Pašek, Martin Gahler

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): "Utkání neslo znaky toho, že obě mužstva hrála v hodně obměněných sestavách. My jsme nasadili sedm juniorů. Nebylo to určitě na úkor kvality, kluci odvedli dobrý výkon. Utkání ale nebylo hokejově pohledné, Kadaň se do ničeho nehrnula, spíše bránila. My jsme se cpali přes plné střední pásmo. To nám dělalo v úvodu problémy, po rychlých gólech už byla třetí třetina uvolněnější a do pásma jsme se dostávali podstatně častěji. Klukům chci poděkovat, přestože jsme stále poslední, a poslední už asi zůstaneme, že pořád stejně zodpovědně k závěru sezóny přistupují a že ho chtějí zakončit v optimističtějším a důstojnějším duchu, než jak celá probíhala. Hatriick Borodowskiho je jen potvrzením jeho kvalit, od vánoc, kdy se zotavil po zranění, patří jednoznačně k nejlepším hráčům v mužstvu. S Čuříkem vytvořili velmi slušnou dvojici. Je taky schopen prosadit se individuálně, od Vánoc je to asi náš nejlepší hráč."