První porážka, ale nic se neděje

Miroslav Lučan | 14.02.2008 | |

K prvnímu zápasu osmifinále PLAY-OFF jeli hokejisté SK Kadaň dlouhou cestu k HC Sareza Ostrava. V úvodní třetině se hrál vyrovnaný hokej s množstvím šancí na obou stranách, ale diváci se branky nedočkali. Kadaňští velmi často hráli ve čtyřech, což je stálo mnoho sil. Branku diváci viděli až po polovině, kdy se radovali domácí. Hra byla stále vyrovnaná, černožlutí měli spousty šancí, ale nedokázali žádnou využít. Do přestávky tedy odcházeli domácí s jednobrankovým vedení. V úvodu třetí části se kadaňští vrhli do útoku a MILAN BUĎA hned dokázal vyrovnat. Severočeši poté měli několik příležitostí otočit ve svůj prospěch, ale gólman Čech čaroval. Sedm minut před sirénou přišel trest a domácí vsítili vedoucí branku. Hosté odvolali půl minuty před koncem brankáře, ale domácí střelou do prázdné klece rozhodli utkání - 3:1. Kadaňští sehráli výborný zápas se špatným koncem, ale hned zítra se pokusí o nápravu.

1.kolo, čtvrtek 14.2.2008
HC Sareza Ostrava - Sportovní klub Kadaň  3:1  (0:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 35. Červenka (Zdeněk), 53. Mikula (Novák), 60. Najdek (Hubáček) - 44. Buďa (Fink).
Rozhodčí: A. Jeřábek - Machálek, Čech.
Vyloučení: 4:6.
Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 920. Střely na branku: 28:32.
Průběh utkání: 0:0,1:0,1:1,3:1.
HC Sareza Ostrava: Čech (Iláš) - Ovšák, Buček, Gelačák, Tesařík, Vajda, Vnenk - Červenka, Najdek, Zdeněk - Dušek, Řípa, Holuša - Urban, Novák, Stránský - Niec, Hubáček, Glas - Mikula.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Stejskal) - Spitzer, Mašek, Hlubuček, Pospíšil, Vaněček, Růžička, Všetečka - Buďa, Fink, Bauer, Fábry, Pražák, Kajer, Kýhos, Veverka, Freiberg, Kadlec, Vrtek, Chyba.

Sareza měla velmi dobrý vstup do utkání a již po první minutě musel hostující gólman předvést minimálně pět úspěšných zákroků, když zlikvidoval střely Červenky, Ovšáka, Zdeňka, teč Najdka a další následné dorážky. Kadaňští se dostali do první šance až v páté minutě, kdy Kadlecova střela šla jen těsně nad Čechovou brankou. O minutu později trefil na druhé straně Červenka pouze masku Hanuljaka. Hokej, který byl k vidění svou kvalitu rozhodně neměl, ani jeden z celků si nedokázal vytvořit šanci. Až v 10. minutě se dostal mezi kruhy Dušek, ale byl zahákován, a tak si domácí zahráli první přesilovku v zápase. V té však Sareza nic nepředvedla, a tak to hostům, kteří se v pohodě ubránili, velmi usnadnila. Ve 14. minutě měli domácí velký tlak, kdy se Hubáček prokličkoval až před Hanuljaka a následně jak Tesaříkova střela od modré, tak i Gelačákův pokus z blízkosti v brance neskončily. Jediné, co mohlo domácí těšit byla další výhoda přesilové hry, kterou si dokázali z tlaku vytvořit. Tu již domácí sehráli mnohem lépe a mohli dokonce vstřelit úvodní branku, ale Řípa mezi kruhy nedokázal využít prostoru, který mu byl obránci Kadaně darován. V 17. minutě si hosté vytvořili druhou vážnější příležitost v zápase, ale Kadlecův pokus z mezikruží skončil pouze v Čechových chráničích. Minutu před první sirénou ještě zatopil před Hanuljakem Dušek, který dostal ideální nahrávku od Řípy, ale protlačit kotouč za záda gólmana nedokázal. Po velmi nekvalitní podívané v první části tak byl stav logicky bezbrankový 0:0.

Ve 21. minutě pálil od modré Hlubuček, jehož střelu Čech vůbec neviděl, a tak zasáhnul až v posledním možném momentu. O chvíli později musel domácí gólman úspěšně zneškodnit svou vyrážečkou také pokus Vrtka. Ve 22. minutě si zahrála také Kadaň svou první přesilovku v zápase, o kterou však vzápětí přišla hloupým faulem Maška. Na ledě stále nic nenasvědčovalo tomu, že by jeden z celků mohl skórovat. Ve 25. minutě měli hosté již čtvrtého vyloučeného, tentokrát za příliš mnoho hráčů na ledě - domácí tak měli opět skvělou možnost postarat se o úvodní gól tohoto střetnutí, ale v první minutě této výhody nic nepředvedli a v úvodu té druhé již o tuto výhodu přišli dalším hloupým faulem. Ve 28. minutě se ocitl ve velké šanci Bauer, ale před poloodkrytou brankou nedal. S vyloučenými se jakoby roztrhnul pytel, a tak domácí zahrávali o chvíli později další početní výhodu. Ve 30. minutě se protlačil až před Hanuljaka Řípa, jehož pokus hostující ochránce svatyně vyrazil pouze k Mikulovi, který trestuhodně netrefil úplně odkrytou branku. Tři minuty nato pálil zpoza kruhů Vnenk, ale na úvodní gól se muselo stále čekat. V čase 34:50 se již ostravští fanoušci dočkali konečně první branky, když Adam Červenka vypálil z pravého kruhu bez přípravy přímo do šibenice Hanuljakovy branky, který neměl proti této parádní střele absolutně žádnou šanci. Až v závěrečných minutách si dokázali vytvořit menší tlak i hosté, ale bylo to jen díky přesilové hře, kterou jim sudí Jeřábek nabídnul. Hra se ve druhé části příliš nezměnila, ale alespoň byla k vidění jedna branka, která zajistila Sareze po dvou třetinách průběžné vedení 1:0.

Rovněž úvod třetí části nenaznačoval, že by se průběh hry nějak razantně změnil. Ve 43. minutě nebezpečně dotíral u Čechovy tyče Vrtek, ale touš dotlačit do branky nedokázal. V čase 43:56 přišel pro domácí velký šok, když Fink naservíroval na levý kruh ideálně Milanovi Buďovi, který střelou z první nedal domácímu gólmanovi šanci střelou do horní části branky. Po této brance byla k vidění opět čtyřminutová hluchá pasáž, kdy ani jeden z celků nic nepředvedl. Ve 48. minutě získali hosté výhodu přesilové hry, ve které dvakrát nebezpečně pálil od modré Hlubuček, ale oba pokusy Čech skvěle lapačkou zneškodnil. Severočeši sice přesilovku nesehráli vůbec špatně, ale ke druhé brance jejich snaha nevedla. V 52. minutě měla Kadaň před brankou Sarezy opět velký tlak, který jen záhadným způsobem neskončil gólem, když Kadlec ani Chyba netrefili úplně prázdnou domácí klec. O chvíli později zase Mikula nedokázal překonat z blízkosti Hanuljaka. To ho však nemuselo příliš mrzet, protože v čase 52:51 dokázal Ondrej Mikula z prostoru mezi kruhy vyslat bekhendovou střelu po zemi, která propadla až za Hanuljaka. V 54. minutě měli domácí úplně vyloženou šanci, ve které byl jeden z domácích hráčů jasně krosčekován před úplně prázdnou brankou. V 57. minutě se řítili tři hráči Kadaně proti Ovšákovi, který jejich šanci zabránil parádním vypíchnutím kotouče. V 59. minutě ujížděl po pěkné přihrávce Řípy na Hanuljaka Holuša, ale po šikovném objetí gólmana již nedokázal touš v rychlosti dopravit do odkryté branky. V závěru ještě hosté vzali oddechový čas a odvolali gólmana. To však hostům příliš nepomohlo, protože v čase 59:40 přidal třetí branku domácích do prázdné branky Robert Najdek po střele z poloviny kluziště. Sareza Ostrava tak nakonec porazila Kadaň v nepříliš pohledném zápase 3:1.