Prodloužení série se nekoná, Kadaň odjíždí s prázdnou.

Filip De Bolle | 29.09.2012 | |

Kadaňským se v první třetině vymstily vyloučení a po 12 minutách prohrávali 2:0. Martin Mazanec sice v další domácí přesilovce snížil, ale přišla rychlá odpověď a znovu dvoubrankový rozdíl. Na rozdíl jediné branky znovu snížil Jiří Charousek, v současnosti první celek tabulky si však nenechal výhru ujít a po dalších dvou brankách vyhrál 5:2.

7.kolo, sobota 29.9.2012
Havlíčkův Brod - Sportovní klub Kadaň  5:2  (2:0, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Vondráček (Knotek, Meidl), 12. Kostourek (Morava, Rytnauer), 29. Ondráček (Rytnauer, Kostourek), 36. Třetina (Endál), 58. Meidl (Jelínek, Knotek) - 22. Mazanec (Račuk), 33. Charousek (Kůs). Rozhodčí: Petr Úlehla - Václav Guth, David Rittich. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1083. Střely na branku: 31:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.
Havlíčkův Brod: Dolejš (Suchan) - Morava (A), Blažek, Protivný, Jelínek, Soldán, Pavlík (A), Ostrčil - Endál, Vondráček, Knotek, Ondráček, Meidl, Rytnauer, Havel, Třetina (C), Stehlík, Musil, Kostourek, Fiedler.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Hanuljak) - Kolář, Mazanec, Trefný, Szakal (C), Hofmeister, Opalek, Kolčava, Macháček - Hanták, Ton (A), Seman, Charousek (A), Kůs, Tvrdek, Gajovský, Stoklasa, Hrabák, Račuk, Deveri, Chlouba.

1. třetina: Rebelové dvakrát udeřili v přesilovce

Zápas začal ve vyrovnaném duchu, přičemž první hru v početní převaze měla k dispozici Kadaň, když její rychlou akci zastavil za hranicí pravidel Jan Soldán. Severočechům se proti oslabenému soupeři příliš nedařilo, protože naráželi na jeho zformovanou obranu. A když už se přes ni probili, neuspěli proti mladému gólmanovi Dolejšovi. Zanedlouho si přesilovku vyzkoušeli i Rebelové a už za 31 sekund hry se ujali vedení, když na konci krásné a rychlé akce přihrál Jan Knotek na hůl Romana Vondráčka, který už neměl problém zblízka skórovat pod horní tyčku přesouvajícího se brankáře Strmeně. A s hosty to brzy mohlo vypadat ještě hůř, ale pohotovou střelu Pavla Musila skvěle zlikvidoval Jan Strmeň. Dva zajímavé okamžiky s sebou přinesla 8. minuta, kdy vytasil skvělý zákrok Daniel Dolejš a na druhé straně ledové plochy neuspěl v samostatném úniku Martin Ondráček. Havlíčkův Brod byl při chuti a svého soupeře dostal pod velký tlak, který vyústil v další nedovolený zákrok. A i druhá hra v početní výhodě vnesla radost do havlíčkobrodských řad, když po nahrávce Ladislava Rytnauera vypálil od modré čáry Marian Morava a Milan Kostourek mazanou tečí navýšil náskok svého týmu. Na další velkou šanci se čekalo až do poslední minuty úvodní dvacetiminutovky, kdy znovu ujel do samostatného úniku Martin Ondráček, ale jeho pokus o blafák brankář Strmeň vychytal.

2. třetina: Havlíčkobrodská družina udržela svůj náskok

Do prostřední části vkročili pevnějším krokem domácí hokejisté, kteří už za 30 sekund hráli další přesilovou hru. Paradoxně to však byli hráči oslabené Kadaně, kteří spokojeně zvedali ruce nad hlavu. Severočeši založili po zisku kotouče rychlý protiútok, na jehož konci střela z úhlu od Marka Račuka propadla na druhou stranu brankoviště, kde kotouč uklidil do sítě Martin Mazanec. Svěřenci trenérského tandemu Dvořák - Chalupa byli ze soupeřova snížení chvíli opaření, ale hra se brzy vyrovnala. Hostům se potom nabídla skvělá příležitost k vyrovnání, ale brodský soubor ustál oslabení bez úhony a vzápětí znovu získal dvoubrankové vedení. Ladislav Rytnauer si ve 29. minutě vybruslil až před Strmeňovo brankoviště, kde ještě nahrávkou vylepšil pozici pro Martina Ondráčka, jenž se z několika kroků nemýlil. Bojovníci z Kotliny se v následujícím minutách dopustili dvou faulů, přičemž ten druhý hosté potrestali. Při územní převaze Kadaně vybojoval v útočném pásmu kotouč Jaroslav Kůs, který poslal pas na Jiřího Charouska, jenž z prostoru u modré čáry využil zakrytého výhledu gólmana Dolejše a snížil na nejtěsnější rozdíl. Havlíčkův Brod se však nenechal zahanbit a brzy slavil čtvrtý kotouč za Strmeňovými zády. Lukáš Endál našel utěšenou nahrávkou volného Miroslava Třetinu, jemuž už jen stačilo dobře nastavit hůl. Chvíli poté si oba aktéři role vyměnili a zakončoval prvně jmenovaný, ale jeho tvrdá rána skončila na dobře postaveném brankáři Strmeňovi.

3. třetina: Domácí drama nedopustili a získali tři body

Rebelové bavili své fanoušky útočným hokejem i od úvodního vhazování závěrečného dějství. Slibnou příležitost k dalšímu přesnému zásahu měl Martin Ondráček, ale po Kostourkovu přesném pasu si střelou z první vylámal zuby na Janu Strmeňovi, který stále držel svůj tým ve hře o body. Obrovský balvan ze srdce Daniela Dolejše spadl ve 47. minutě, kdy Kamil Tvrdek jen těsně minul jeho bránu. Domácí diktovali tempo hry a snažili se co nejčastěji zaměstnávat defenzívu svého soka. Zvýšit na 5:2 mohli v přesilové hře, ale vyloučeného Jakuba Trefného předčasně z lavice hanby nevyhnali. Kadaň v poslední desetiminutovce promarnila slibnou šanci, když Nikola Gajovský v přečíslení 2 na 1 vybídl ke skórování Romana Chloubu, jenže ten ztroskotal na Dolejšově mrštné lapačce. Na druhé straně se střelecky neprosadil ani Milan Kostourek, jenž byl v úniku faulován a nevyužil trestné střílení. Havlíčkobrodský triumf za tři body pak definitivně podtrhl Václav Meidl, který střelou do opuštěné branky využil soupeřovy hry bez brankáře.

Ladislav Vácha

Karel Dvořák (HC Rebel Havlíčkův Brod):

Začátek byl z naší strany dobrý. Hosté se nás možná trošku báli, byli zakřiknutí. Využili jsme šance, i když jsme tam potom ještě měli další tři gólovky, které jsme nedali. Stalo se přesně to, co jsem říkal o přestávce. Že soupeř do toho musí vlétnout a jít do toho. My místo toho, abychom hráli a bojovali, tak jsme to vypustili. Druhá třetina tak od nás byla tragická. Zápas se vyvíjel tak, jak se vyvíjel. Bylo dobře, že jsme vždy odskočili na dvoubrankový rozdíl. Máme body, za což jsme rádi.

Michal Jäger (SK Kadaň):

My jsme oproti minulým utkáním dnes měli tragický vstup do zápasu, protože jsme prospali začátek se vším všudy. Domácí nás přebruslovali a vynutili si naše tři fauly. V první třetině jsme nepředvedli nic, co by se podobalo hokeji. Domácí perfektně využili dvě přesilové hry, takže jsme po zásluze prohrávali 0:2. Druhá třetina byla v minulých zápasech naší nejhorší, ale dnes jsme ji zahráli velmi dobře, když jsme dali kontaktní gól a dostali jsme domácí pod tlak. Za stavu 1:2 jsme měli obrovskou smůlu, protože jsme dali břevno a z protiútoku nám tam propadl gól na 1:3. To domácí vrátilo trošku do hry, nakoplo je to. Zbraně jsme ale nesložili, opravdu jsme tady bojovali a podařilo se nám snížit na 2:3. Měli jsme smůlu, myslím si, že ve druhé třetině jsme měli spoustu šancí, ale bohužel nám to tam nepropadlo. Domácí naše chyby trestali, odskočili nám na 4:2. Při hře 5 na 5 jsme kluky nabádali k tomu, aby domácí napadali a dostávali je pod tlak, což se nám docela dařilo. Potom jsme netrefili naprosto odkrytou bránu, což by byl kontaktní gól na 3:4. Myslím si, že bychom pak ten bod odsud ještě odvezli. Když byly 2 minuty do konce, tak jsme ještě zkusili power-play, ale nezvládli jsme to, domácí odskočili na 5:2 a pohlídali si to. Hlavně za první třetinu si myslím, že domácí vyhráli zaslouženě. Oni hráli naplno 60 minut, zatímco mi jen 40, což je prostě málo. Na druhou stranu si myslím, že jsme tady se sedmi hráči ročníku 92 odehráli parádní utkání, i když jsme hráli proti lídrovi tabulky. Z tohohle pohledu se na to dívám pozitivně.