Kadaň získala v Prostějově bod za prohru 3:2 po nájezdech

Jindřich Poledna | 27.09.2014 | |

Po první třetině se zápas v Prostějově vyvíjel lépe pro domácí, kteří dokázali v 16.minutě využít dvojnásobnou přesilovou hru. Na 1:1 vyrovnal dorážkou po Tonově střele Marek Račuk. Jenže domácí opět utekli o jeden gól na konci druhé třetiny. Bod po remízu 2:2 po základní hrací době zajistil Kadani trefou v přesilové hře Lukáš Novák. Černá série samostatných nájezdů opět rozhodla o bonusovém bodu pro kadaňského soupeře, když ani jeden ze severočeských střelců nedokázal překonat hanáckého gólmana. Kadaň si tak z jestřábího hnízda odváží bod za prohru na samostatné nájezdy 3:2.

7.kolo, sobota 27.9.2014
LHK Jestřábi Prostějov - Sportovní klub Kadaň  3:2sn  (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Venkrbec (Stejskal, Roupec), 37. Kubica (Černý) – 31. Račuk (Ton), 59. Novák (Novák). Rozhodčí: P. Přikryl - Rittich, Guth. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1124. Střely na branku: 22:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1. 2:1, 2:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (Kocián) – Korím, Roupec, Malý, Kolibár, Vosátko, Jedlička – Luňák, Venkrbec, Stejskal, Kajaba, Poulíček, Černý, Kubica, Belay, Kovařík, Duba, Kučera, Sršeň, Medek. Trenér: Sršeň.
Sportovní klub Kadaň: Mouček (Maštalířský) – Mazanec, Stehlík, Pavlas, Trefný, Mrázek, Tejnor, Opalek – Ton, Chlouba, Kadlec, L. Novák, Charousek, J. Novák, Chrpa, Hejcman, Račuk, Berlev, Hammerbauer. Trenér: Beck.

Úvod utkání ukazoval, že důležité bude pro hosty obstát začátek třetiny, jelikož náročná cesta a únava se mohla na Kadani projevit. Aktivní a zabezpečenou obranou nepouštěli Jestřáby do vyloženějších šancí a nízká návštěva, která na stadion v Prostějově dorazila, se tak horko těžko dostávala do tempa. Na okraji páté minuty zahrozil Stehlík, ale Šimboch byl na střelu z kruhů připraven. Na první branku tak diváci čekali až do 15. minuty. Hosté po dvou zbytečných zákrocích dostali domácí do přesilové hry 5 na 3. Tu Jestřábi sehráli výborně, Vladimír Stejskal našel před brankou volného MATOUŠE VENKRBCE, který nekompromisně zavěsil – 1:0.

Hanáci pokračovali v aktivní hře, která mohla být podpořena druhým gólem, ale Robert Jedlička v dobré pozici neuspěl. Do kabin se šlo za jednogólového náskoku LHK.

Podle slov trenéra Jaroslava Becka, se kabinou hostů prohnal po první třetině pořádný vítr. To následně bylo znát i na ledové ploše. SK zlepšil svůj výkon a častěji se dostával do šancí. Gólové odměny se Kadaň dočkala až s polovinou zápasu. Karel Ton vystřelil na Šimbocha, ten kotouč neudržel v náruči a velký důraz prokázal MAREK RAČUK, když dotlačil puk do sítě- 1:1.

Následně přišla špatně sehraná přesilovka ze strany domácích, když hosté pykali za příliš mnoho hráčů na ledě. Těšně po skončení početní výhody, však Prostějov udeřil podruhé v utkání. Dobrou práci odvedl Michal Černý, který vypálil z levého kruhu a jeho kotouč pohotově dorazil za Moučka ZDENĚK KUBICA, který tak oslavil svůj první gól v dresu s Jestřábem na hrudi– 2:1.

Do závěrečné periody vstoupili lépe hosté. Ti mohli hned po dvou minutách hry vyrovnat. Byl to opět dobře hrající Marek Račuk, který v zakončení nenechala vyniknout Šimbocha, ale kotouč se doslova prošel po brankové čáře. Hosté byli po celou dvacetiminutovku lepším týmem, častěji se drželi na puku, ovšem bez větších šancí a zakončení. Domácí si naopak hlídali to, co potřebovali, ovšem až možná velká pasivita, se týmu Hanáků nevyplatila.

Jan Kolibár fauloval a dvě minuty do konce zápasu poslal Kadaň do přesilové hry. Jakub Novák našel za obranou domácích svého bratra LUKÁŠE NOVÁKA a ten propasíroval puk pod ležícím Šimbochem– 2:2. Tito bratři „odkojeni“ chomutovskou juniorku se tak postarali o to, že utkání dospělo do prodloužení.

V něm měli Jestřábi možnost přesilové hry, ale obětavost hostů a možná i trocha štěstí, poslala zápas do samostatných nájezdů. Opakovala se tak historie ze středy, kde Jestřábi přemohli Kladno. Jako první se za domácí opět rozjel veterán MICHAL ČERNÝ, jenž tentokrát zvolil jiný tip provedení, ale doslova jako cukrář se zákuskem si pohrál s brankářem a rozhodl o výhře– 3:2, jelikož se nenašel nikdo jiný, kdo by proměnil, Kadaň ze tří pokusů nedala jediný, za což vděčí Prostějov skvělému Juraji Šimbochovi.

Prostějov tak zvládl důležité utkání, když doma sice opět nebodoval naplno, ovšem ukořistil cenné dva body. Kadaň může být s bodem spokojena a naopak díky špatné první třetině ráda za tento úspěch. Celkové utkání jinak příliš krásy nepobralo, oba týmy se již nyní soustředí na pondělní kolo.

Lukáš Majer

Tomáš Sršeň (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Dnešní utkání nebylo z naší strany tak povedené, jako dvě třetiny s Kladnem. Nicméně jsme hlavně rádi, za dva body. Pomohla nám využitá přesilovka v první třetině, bohužel potom si soupeř vytvářel šance a vyrovnal. Dnes bych chtěl vyzdvihnout Juraje Šimbocha v brance, který nás dlouho držel. Doma bychom měli vyhrávat za tři body, ale pokud vystřelíme ve třetí třetině čtyřikrát, tak těžko na to můžeme pomýšlet.

Jaroslav Beck (trenér SK Kadaň): Byl to vyrovnaný duel. My jsme domácím darovali přesilovku 5na3, to byla hrubka a nesmí se nám to stávat. Ve třetí třetině jsme byli lepší, ale bohužel, podařilo se nám pouze vyrovnat, chyběla tomu přesnější střelba. Z naší strany je to ztracený zápas, škoda bodů. Máme mladý tým, mladého brankáře, dnes jsme dostali gól skoro z brankové čáry. Bohužel chybí nám i trocha štěstí.