Kadaň vrátila Mostu domácí porážku a na jeho ledě vyhrála 3:1

Marcel Holl | 13.08.2015 | |

M o s t / K a d a ň - Hráči Sportovního klubu cestovali k odvetě na mostecký led s cílem vrátit Baníku domácí porážku. To se jim nakonec podařilo, když v městě pod Hněvínem vyhráli 1:3. Kadaňské branky mají na svědomí Roman Chlouba, Tomáš Rohan a vítězství pojistil Jakub Chrpa.

4.kolo, čtvrtek 13.8.2015
SK HC Baník Most - Sportovní klub Kadaň  1:3  (0:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 22. Kubinčák (Řehoř, Havlíček) – 34. Chlouba (Charousek, Müller), 43. T. Rohan, 57. Chrpa (Hlava). Rozhodčí: Petružálek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:3.
SK HC Baník Most: Horák – Hora, Havelka, Bittner, Cvrk, T. Procházka, Strejček, Šesták, Grin – Válek, Alinč, Slavíček – Kubinčák, Havlíček, Řehoř – Tauš, Mical, Hanzl – Nedrda, Chlapík, J. Procházka.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak – Mrázek, Blaha, K. Charousek, Havel, M. Rohan, Dvořák, Szathmáry – Trochta, Chlouba, Hlava, Hejcman, Veselý, T. Rohan, Vrána, Vaněk, Chrpa, Šťovíček, Doležal, Ringler, Müller.

Oba týmy vstoupily do čtvrteční odvety aktivně, tudíž se hra v úvodním dějství překlápěla z jedné strany hrací plochy na druhou. Zřejmě nejvážnější příležitostí prvních dvaceti minut byl únik Romana Chlouby z deváté minuty. Kadaňský útočník využil špatné rozehrávky domácích, avšak celou situaci pro Mostecké zachránil brankář Horák. Branky se diváci na zimním stadionu v Mostě v první periodě nedočkali, tudíž se do šaten odcházelo za bezbrankového stavu.

Krátce po začátku druhé třetiny se dostali Mostečtí do vedení. Po přihrávce Řehoře se na startu dvaadvacáté minuty trefil zkušený Vojtěch Kubinčák. Ve druhé třetině měli více ze hry hráči Kadaně, kteří byli gólově odměněni ve 34. minutě střetnutí. Ex-mostecký Kamil Charousek vybojoval ve středním pásmu puk, který poslal na Romana Chloubu, jenž se přemístil do lepší střelecké pozice a pokusem z pravého překonal Horáka. Most nabídl Kadani v závěru druhé třetiny ještě dvě početní výhody, avšak ani jednu nedokázali svěřenci trenéra Becka zužitkovat, takže i po čtyřiceti minutách byl stav nerozhodný, tentokrát ovšem 1:1.

Na začátku třetí minuty třetí periody poslal domácí do čtyř Grin a Kadaňští jeho prohřešek potrestali vedoucí trefou. Z pravé strany si nabruslil na kruh Tomáš Rohan, jehož projektil nad lapačku Horáka překvapila a kotouč tak skončil za zády mosteckého gólmana. Téměř ihned po vedoucí trefě šla Kadaň v krátkém sledu do tří bránících hráčů, vyloučeni byli Chrpa s Ringlerem. Most ale tuto nabídnutou výhodu nevyužil. A jelikož se dlouho nedařilo mosteckému soubory vyrovnal, rozhodli se domácí trenéři, že zkusí power-play. Jenže netrvalo dlouho a hosté z Kadaně trefili prázdnou branku. O rozhodující moment zápasu se postaral Jakub Chrpa, který střelou ze středního pásma zvýšil na dvoubrankový rozdíl. V posledním vteřinách měli domácí šanci na zkorigování výsledku, jenže Micalovi se nepodařilo přehodit Hanuljakův beton, a tak slaví Sportovní klub výhru 1:3.