Kadaň veze z Písku první tři body této sezóny

Jindřich Poledna | 24.09.2012 | |

Lepší vstup do utkání si Kadaň snad ani nemohla přát. Vedení se ujala hned v 1.minutě, Filip Seman prokličkoval domácí obranu a bekhendovou střelou poslal Severočechy do vedení - 0:1. Tlak Kadaně se stupňoval a na 0:2 poslal hosty do zaslouženého vedení Marek Račuk. Domácím se ve 36.minutě podařilo nejprve šťastně snížit, a pak i v poslední třetině vyrovnat. Jenže vedení na stranu Kadaně strhl v čase 54:48 Radek Hrabák - 2:3. Čtvrtou branku vstřelil kadaňský Jiří Charousek, který projel celým kluzištěm a nedal domácímu gólmanovi šanci - 2:4. Přidal tak definitivní pojistku k prvním třem bodům Kadaně v této sezóně.

5.kolo, pondělí 24.9.2012
IHC Písek - Sportovní klub Kadaň  2:4  (0:2, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 36. Dalecký, 52. D. Růžička (Obdržálek, Kameš) - 1. Seman, 9. Račuk (Ton, Andres), 55. Hrabák, 58. Charousek. Rozhodčí: Zubzanda - Vavruška, Černý. Vyloučení: 7:7, navíc Šperger(PIS) 10min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 420. Střely na branku: 29:31. Průběh utkání: 0:0, 0:2, 2:2, 2:4.
IHC Písek: Cikánek - D. Růžička, Kameš, Kanov, Boháč, Drtil, Semrád, Petráček, Makovský - Dalecký, Šperger, Obdržálek - Švihálek, Vaniš, Slavík - Polodna, Petruška, Kučera - Heřman, Vlček, Marek.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak - Szakal, Kolář, Macháček, Opalek, Mazanec, Trefný, Pozděna - Seman, Charousek, Kůs - Bursík, Tvrdek, Stoklasa - Gajovský, Chlouba, Hrabák - Andres, Račuk, Ton - Deveri.

Do branky domácího týmu se poprvé v mistrovské sezoně postavil kladenský brankář Lukáš Cikánek, v obranných řadách si odbyl premiéru jeho parťák z kádru Rytířů Dan Růžička.

Kadaňští přícestovali na jih Čech bez jediného získaného bodu ve šňůře mimořádně náročných zápasů. První krok k vytouženému zisku učinili v době, kdy ještě řada diváků „bloudila“ po chodbách stadionu. Už po šestatřiceti vteřinách se puk odrazil v píseckém obranném pásmu před Semana a Severočeši slavili vedoucí gól. Tento moment jim vlil do žil notnou dávku sebevědomí a svým důrazem dělali domácím hokejistům velké starosti. Ze své euforie a důrazu vytěžili v polovině 9. minuty gólovou pojistku, kterou obstaral Račuk.

Písecký celek ze sebe setřásl tíhu nečekaného vývoje až s nástupem do druhé třetiny. Od té chvíle měla kadaňská defenzíva v čele s brankářem Hanuljakem velmi často hodně práce, dobývání hostující klece ale postrádalo to podstatné. Zářivý kamínek naděje dopadl na písecký led až necelých pět minut před koncem druhé části, kdy konečně protrhl střelecké trápení Jihočechů Dalecký a dostal svůj tým na dohled.

Ve třetím dějství byla na domácích hráčích viditelná snaha o obrat ve vývoji skóre. Odměnou se jim stala využitá přesilová hra, kterou ozdobil gólovou tečkou právě novic Růžička. V tu chvíli byli písečtí hráči i fanoušci ve varu, ale namísto dalšího náporu přišel ledový šok. Přesně pět minut před koncem třetiny rozjásal střídačku hostů Hrabák, který usměrnil za Cikánkova záda šťastně odražený puk od zadního mantinelu. Když se pak v početní převaze Kadaně blýskl parádní individuální akcí Charousek a uštědřil domácím čtvrtý gólový políček, bylo o osudu střetnutí rozhodnuto. Na další zvrat chyběly Píseckým síly, čas, a také kapitán Šperger, který si za komentáře ke svému vyloučení vysloužil desetiminutový osobní trest.
JIndřich Poledna

Jindřich Setikovský, IHC Písek: „Začátek zápasu byl z naší strany katastrofální. Očekávali jsme od soupeře opatrnější hokej, ten na nás ale vletěl. Než jsme si pořádně sáhli na puk, už jsme prohrávali a brzy jsme navíc dostali i druhý gól. Ve druhé i třetí třetině jsme byli někdy až výrazně lepší, vytvořili jsme si více šancí, ale na dva vstřelené góly jsme se strašně nadřeli. A nakonec navíc i zbytečně... V době, kdy už jsem věřil minimálně v bod, trefí hráč soupeře z první nešťastně odražený puk od zadního mantinelu a pak dostaneme ještě jeden hloupý gól. To je samozřejmě obrovská chyba. Věděli jsme, že má Kadaň silný tým a bez bodu je víceméně jenom kvůli strašně těžkému rozlosování. Určitě bude hrát brzy výš. Na druhé straně jsme ale znovu ztratili body úplně zbytečně.“

Michal Jäger, SK Kadaň: "Na soupeře jsme vlétli hned od první minuty. Písek čekal, že budeme bránit a my se oproti jejich představám hned prosadili. Hráli jsme nátlakový hokej, bránili střední pásmo, a díky tomu jsme zaslouženě vstřelili i druhou branku. Začátek z říše snů. Alfou a omegou zápasu bylo ubráněné slabení 3 proti 5. Hanuljak výborně zachytal, kluci padali do střel, hráli na hranici vlastního obětování se. Paradoxně jsme dostali branku v okamžiku, kdy jsme domácí dostali pod tlak. Po chybě naší obrany Písek snížil na 1:2. Do poslední třetiny jsme šli s tím, že nebudeme bránit, ale naopak navýšíme skóre. Byli jsme aktivní, napadali jsme hluboko v útočném pásmu. Jenže nás opět srazilo vyloučení a Písek vyrovnal. Nás vyrovnání kupodivu nakoplo. Kluci měli chuť hrát, což dokázal Gajovský, jeho bomba se odrazila od zadního plexi před bránu, kde dorážel dojíždějící Hrabák. Ránu do vazu Písku pak přidal ještě Charousek, který po oslabení projel celým hřištěm a nedal domácímu gólmanovi šanci. Kluci makali a body z Písku jsme si zasloužili."