Kadaň ve třetí periodě otočila zápas v Havířově a veze si domů tři body

Marcel Holl | 03.12.2014 | |

K a d a ň - Kadaň zajížděla ke střetnutí jednatřicátého kola do dalekého Havířova. Po bezbrankové první třetině se dostali Havířovští v polovině zápasu do vedení zásluho Šedivého. Kadani se podařilo utkání vyrovnat v posledních deseti minutách. Nejprve prostřelil Danečka Martin Šagát a dvě minuty dokonal obrat ve skóre Jakub Trefný. Sportovní klub si tak ze Slezska veze důležité tři body do prvoligové tabulky.

31.kolo, středa 3.12.2014
AZ Heimstaden Havířov - Sportovní klub Kadaň  1:2  (0:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 28. Šedivý (Chmielewski) – 52. Šagát (Sikora, Opalek), 58. Trefný (Kadlec). Rozhodčí: Trombík – Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 1 750. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
AZ Heimstaden Havířov: Daneček – Matějíček, Foltýn, Bezuška, Šenkeřík, Ostrčil, Repe, Bahounek – Jiránek, Loskot, Chmielewski – Tomi, Hlinka, Šedivý – Sztefek, Pechenec, Klimša – Jakúbek, Šlahař, Maruna.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak – Opalek, Stehlík, Bartejs, Pavlas, Trefný, Szathmáry, Mazanec – Ton, Hejcman, Chlouba – Šagát, Sikora, Račuk – Hlava, Kůs, Kadlec – L. Novák, Berlev, Lehnert.

Ještě před samotným začátkem utkání proběhla vzpomínková rozlučka a minuta ticha za Karla Osvalda - bývalého hokejového rozhodčího a neodmyslitelnou součást boxu časoměřičů na havířovském stadionu, který zemřel v úterý ve věku 68 let.

Hra samotná byla na úvod sice plynulá, ale bez jakýchkoliv pohledných či dramatických momentů. Do první výraznější šance se dostal až 7. minutě domácí Sztefek, k němuž se odrazil puk do mezikruží, ale proti jeho pohotové střele zakročil Hanuljak včas betonem. Na začátku 10. minuty pronikl před kadaňskou klec po křídle Hlinka, ale i on ztroskotal na pozorném hostujícím gólmanovi. Pak dostal AZ možnost hrát přesilovku, jenže v ní moc nebezpečný nebyl.

Od 13. minuty se dostalo stejné výhody i hostům. Ve velké šanci se už po pár vteřinách objevil Trefný, ale jen umístil puk přesně do Danečkovy lapačky. Pak se ještě v dobré pozici vyskytl nejlepší kadaňský střelec Chlouba, ale také jen trefil Danečka. Ve zbytku třetiny stála za vzrušení jen menší mela na hostujícím brankovišti po nahozeném puku, ale jinak se už nestalo nic zajímavého.

Na začátku druhé třetiny měli první šanci hosté, ale Daneček byl na svém brankovišti dostatečně hbitý a nebezpečnou situaci vyřešil. Ve 25. minutě se dostal do střelecké příležitosti Šedivý, ale po ataku obránce trefil jen gólmanův beton. Ve stejné minutě se mohli radovat i Severočeši, když na Tona zívala odkrytá klec, ale hostující útočník prováhal ten nejvhodnější okamžik ke střele, a pak už byl Daneček na místě.

Brankové skóre se tak otevřelo až v minutě 28. AZ hrál při vyloučení Sikory a Hlavy dvojnásobnou přesilovku a střela Ondreje Šedivého od modré si našla cestu až do Hanuljakovy sítě – 1:0. Zvýšit vedení Havířova mohl Hlinka o dvě minuty později, ale proti bylo rameno kadaňského gólmana. Naopak na druhé straně byl vyrovnání blízko, také při přesilovce, Bartejs, ovšem jeho střela o kousek minula Danečkovu šibenici.

Ve 36. minutě už havířovský stadion bouřil, ale jak se následně za chvíli ukázalo, tak předčasně – Hanuljak zachytil puk na poslední chvíli před brankovou čarou. Poslední příležitost druhé třetiny měl ve 40. minutě Jiránek – na poslední chvíli jej však zablokoval před odkrytou brankou obránce.

Ani ve třetí třetině se na ledě nekonala žádná branková smršť. Hrálo se především od branky k brance, ale skutečných šancí bylo pomálu. To se změnilo až v 52. minutě, kdy po Sikorově přihrávce z poza branky, trefil odkrytou část havířovské svatyně Martin Šagát a rázem to bylo 1:1. Stejný hráč se pěkně prokličkoval do šance o dvě minuty později, ale tentokrát byl Daneček proti.

V 57. minutě mohl strhnout vedení na svou stranu zpět AZ, jenže Hanuljak včas vypíchl holí puk před Šlahařem a tím mu zabránil dostat se do zakončení. A tak znovu zahřmělo na druhé straně. Dvě

Tomáš Vlček

Tomáš Potěšil (HC AZ Havířov): Když ztratíte dobře rozehraný zápas brankami v závěru, tak to vždy mrzí. Kadaň ale má kvalitní tým, který je silný v osobních soubojích a s perfektně propracovanou obranou ve vlastním pásmu. Obrany pracovaly poměrně dobře, takže šancí bylo poměrně málo. Vedli jsme sice jen o jednu branku, ale nechtěli jsme se zbláznit směrem dopředu a nedat tak soupeři šanci. Hosté však v závěru lépe bruslili a z toho vyplynuly jejich šance a branky.

Jaroslav Beck (SK Kadaň): Havířov má perfektní tým, věkově podobný našemu. V první třetině jsme cítili obrovský tlak domácích, kteří byli silní na kotouči a aktivnější. Těžko jsme hledali nějaký návod jak se s tím vypořádat. Do poslední třetiny jsme přeházeli sestavu, přežili jsme tlak domácích a nakonec jsme dokázali na poslední chvíli zápas otočit dvěma krásnými brankami. Vítězství proti silnému domácímu týmu si hodně ceníme.