Kadaň v úvodním zápase podlehla Mostu 2:3

Filip De Bolle | 04.08.2016 | |

K a d a ň - Úvod přípravy přinesl pohledný hokej se šťastnějším koncem pro hosty. Domácí se dostali v 5. minutě zásluhou Martina Kohouta do vedení. Hosté sice ve druhé části odpověděli, ale tři minuty před koncem druhé třetiny přidal druhou branku Robert Černý. Ve třetí třetině však rozhodlo Mostecké zkušené duo Kubinčák-Divíšek a hosté během čtyř minut otočili skóre na konečných 2:3.

0.kolo, čtvrtek 4.8.2016
Sportovní klub Kadaň - SK HC Baník Most  2:3  (1:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Kohout (Walter), 37. Černý – 25. Rod (Hora), 45. Divíšek (Kubinčák), 49. Kubinčák (Divíšek). Rozhodčí: Zubzanda – Tichý, Armstark.. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Sportovní klub Kadaň: Král – Černý, Trefný , Mrázek, Blaha, Šimek, Walter, Drobný, Novák – Osmík, Hejcman, Petráš – Kohout, Vrána, Harkabus – Ringler, Šťovíček, Kellerstein – Wágner, Macháček, Tupý
SK HC Baník Most: Mouček – Charousek, Šelf, Hora, Rulík, Cvrk, Strejček, Procházka, Bednárik, Kubinčák, Divíšek, Slavíček, Rod, Alinč, Řehoř, Mical, Kučera, Chlapík, Čmolík, Trubeneker, Ujfaluši

V úvodu utkání byli aktivnější hosté. Už ve druhé minutě rozehráli přesilovou hru, ve které Slavíček dvakrát ztroskotal na Královi. Ve čtvrté minutě ujeli Trubeneker s Ujfalušim do přečíslení dva na jednoho, ale Král skvělým zákrokem podržel svůj tým. Z první branky se tak radovali domácí. O minutu později ujeli do přečíslení tři na jednoho, které zakončil ukázkovou střelou pod břevno Martin Kohout. Hosté mohli srovnat v další přesilové hře, po krosčeku Wágnera měli dokonce půlminutovou dvojnásobnou přesilovou hru. Hostům se však v přesilových hrách příliš nedařilo. Ve 12. minutě měli domácí první přesilovou hru, ale ani černožlutým se příliš nevyvedla. Ve 14. minutě mohl přidat druhou branku Mrázek, ale Mouček proti jeho střele vytáhl skvělý zákrok lapačkou. V 16. minutě projel Hejcman přes celé hřiště a jeho sólovou akci zastavila až Moučkova lapačka. O necelou půlminutu později pak Petrášův únik zastavila tyč! Na druhé straně mohl prověřit Královu pozornost Alinč, ale puk mu přeskočil hokejku. Dvě minuty před koncem třetiny se po hrubce obrany Mostu mohl dostal k puku Kellerstein, ale Mouček si vyjel z branky a puk odehrál do bezpečí.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté. Po necelé minutě pálil od modré Šefl, ale jeho střela skončila v Králově lapačce. Most dostal ve 24. minutě výhodu přesilové hry. Sice se modrobílým příliš nedařilo, ale deset vteřin před koncem nahodil puk na branku Hora a za Králova záda ho tečoval Tomáš Rod. Hosté měli i další přesilové hry, ale domácí obrana je nepouštěla do zakončení. Až ve 32. minutě ujel do úniku Řehoř, ale tváří v tvář Královi přestřelil. Kadaňští odpověděli v 35. minutě, když Ringler zůstal zapomenutý před brankou, ale nedokázal protlačit puk do sítě. O dvě minuty později však Robert Černý vyslal prudkou střelu od modré čáry a puk skončil až v síti. Most zkoušel vyrovnat a otevřel obranu, což vedlo k dalším akcím domácího týmu. Ve 40. minutě Hejcman objel Moučka a zakončil do odkryté branky, ale puk přešel čáru až po konci třetiny.

Do poslední části vstoupili lépe domácí. Po třech minutách hry našel Černý na útočné modré čáře Petráše, jehož samostatný únik zastavil Mouček obětavým zákrokem. A tak se radovali hosté. Nejdříve ve 45. minutě našel Kubinčák volného Tomáše Divíška, který přesnou střelou nad rameno domácího brankáře skóroval. A o čtyři minuty později si dva zkušení hokejisté role vyměnili a Vojtěch Kubinčák rychlou střelou mezi betony otočil skóre. Kadaňští chtěli otočil skóre, ale obrana hostů nepovolila vyrovnání. V 53. minutě se po ukázkové kombinaci dostal Kohout před odkrytou branku, ale nedokázal přehodit Moučkův beton. V závěru Trhači zkusili hru v šesti, ale Most těsné vedení ubránil.

Filip De Bolle

Zdeněk Zíma(HC Most): Byl to první přátelský zápas, my jsme začali poměrně slušně a vytvořili jsme si pár šancí, ale dostali jsme branky z protiútoků. Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání, ve kterém šťastnější vyhrál

Jaroslav Beck(SK Kadaň): Utkání s Mostem jsou poslední dva roky jako na houpačce. Nebudu se vracet k prvním pěti minutám, tam jsme měli nahnáno, ale kluci se oklepali a jak šel čas, tak přibývala naše převaha a počet našich šancí. Ovšem v tomhle momentu jsme ztratili koncentraci a kontrolu nad utkáním a po dvou hloupých chybách.. nebo spíše nepozornostech, my jsme si mysleli že takhle zkušený soupeř už není nebezpečný a pak po dvou střelách dvě branky. Obrovská zkušenost pro nás a Most ukazuje, že bude nebezpečný soupeř. Z naší strany slušný zápas, ale nebyl vítězný. Myslím, že to bude takové varování pro naše kluky, že se zápas musí kontrolovat i za jednobrankového vedení. Ono pro některé to byl první zápas v dospělé soutěží a zápas jsme absolvovali bez "pirátské skupiny", z tohohle pohledu to nebyl tak zlý zápas. Ale porážka je porážka. Zároveň bych chtěl vyzdvihnout výkony obou brankářů, kteří dnes předčili střelce.