Kadaň v Brně kousala, přesto body domů nepřivezla

Michal Pokorný, Jindřich Poledna | 17.12.2008 | |

Kadaň mohla v Brně jedině překvapit. Kometa je jedním z aspirantů na postup do Extraligy, její hráči mohou díky dosaženým výsledkům a předváděné hře směle pošilhávat po nejvyšší soutěži. Jenže to byla právě Kadaň, která se ujala v 5.minutě vedení - Gombár nedal po samostatné akci Hylákovi šanci. Nadějné vedení však černožlutí do konce třetiny neudrželi a do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu. Jenže vítěznou branku vsítilo po tlaku v 53.minutě Brno Černým, který tak Kadaň definitivně obral o všechny body.

34.kolo, středa 17.12.2008
HC Kometa Brno - Sportovní klub Kadaň  2:1  (1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Kántor (Mikšan, Haluza), 53. Černý (Padělek, Klimt) - 5. Gombár . Rozhodčí: Smitka - L. Podrazil, Žídek . Vyloučení: 7:9, navíc Bakrlík (KOM) 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:0. Diváci: 4 009. Střely na branku: 28:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
HC Kometa Brno: Hylák (Horčička) - Křetinský, Houdek, Zubíček, Protivný, Kántor, Lhotský, Morava, David - Černý, Švagrovský, Vondráček - Sedlák, Padělek, Klimt - Bakrlík, Liščák, Mikšan - Haluza, Kostourek, Polodna.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Štěrba) - Szakal, Chmelíř, Pospíšil, Mazanec, Višňák, Kloz, Mašek, Valský - Freiberg, Balász, Polanský - Derfler, Gombár, Rudovský - Zika, Kajer, Pražák - Ton, Chyba, Rybecký.

Utkání začalo z obou stran poměrně vlažně. Od Kadaně se žádný velký nápor nečekal, ale ani brněnští hráči se ze začátku nemohli dostat do tempa, přestože jim vyloučený Lukáš Zika nabídl hned ve druhé minutě přesilovku. Po jejím skončení si mohla Kometa zahrát další početní výhodu, ale to by nesměl František Bakrlík nesmyslně faulovat hostujícího hráče u mantinelu. Za svůj nešetrný zákrok dostal 5 minut plus do konce utkání a jeho působení v zápase skončilo dřív, než mohlo pořádně začít.

Hrálo se 4 na 4, když přišel první gólový moment zápasu. Marian Morava nezpracoval na modré čáře přihrávku ihned po buly, upadl a nabídl tak Jiřímu Gombárovi dobrou příležitost ke skórování. Zkušený útočník hostů zamíchal pukem, kličkou do forhendu rozhodil Hyláka a poslal puk pod břevno – 0:1.

První třetinu poté zahalila spousta nepřesností na obou stranách. První mohl využít David Balazs, který vystihl krkolomnou rozehrávku Hyláka za brankou. Naneštěstí pro Kadaň netrefil branku. Za Kometu pak zahrozil dvakrát Švagrovský a poté Padělek. Druhý jmenovaný ale v dobré pozici po chytré přihrávce od Kostourka minul poloprázdnou branku.

Důležitý moment pro brněnské hráče přišel 25 sekund před koncem první třetiny. Po sérii několika šancí a střel si takřka vletěl mezi kruhy Robert Kántor a prudkou střelou nad vyrážečku překonal klečícího Hanuljaka - 1:1. Důležitou asistenci si připsal David Mikšan, který brněnského obránce našel nezištnou přihrávkou zpoza branky.

Druhá třetina divákovi nepřinesla nic moc pohledného pro oko. Dobrou šanci si sice vypracovala trojice brněnských hráčů, která ujela na dva obránce Kadaně. Zakončení Tomáše Protivného ale nebylo tím, co by dobře chytajícího Hanuljaka mohlo nějakým způsobem překvapit. Dobrou šanci si vypracoval také Ivan Padělek, ale únik podél mantinelu gólem nezakončil. Jakmile se přehoupl zápas do své druhé poloviny, přibylo vyloučení a osobních soubojů, což rozkouskovalo hru. O šance a pohledný hokej byla v tuto dobu nouze.

Do třetí části Kometa nastoupila se záměrem dát co nejdříve gól. Brněnské šance ale postrádaly přesnost a chvílemi i hokejové štěstí. Kadaň stále hrála svoji hru, která na domácí více či méně platila. S přibývajícím časem narůstal tlak Brna a gól byl na spadnutí. Prve se to nepovedlo Houdkovi, který nedosáhl na poskakující kotouč před prázdnou brankou, ani Padělkovi s Vondráčkem, kteří se snažili dorazit Kántorovu střelu odraženou na vrchol brankoviště.

Rozhodující moment přišel v 53. minutě. Rychlá kombinace Brna, kterou založil Pavel Zubíček na modré čáře, pokračovala kolem mantinelu přes Tomáše Klimta k Ivanu Padělkovi, který hned v zápětí poslal puk s menší dávkou štěstí napříč brankovištěm na volného Michala Černého a ten ho zasunul pod rukou padajícího Hanuljaka 2:1.

Závěr zápasu více šancí nepřinesl. Ani ze strany Kadaně, která zkoušela power play, tak ze strany Komety, která na několik pokusů netrefila prázdnou branku. Zápas tedy skončil v poměru 2:1 pro Kometu, která porazila nepříjemného soupeře, jenž umí nadělat vedoucím týmům první ligy nemalé starosti.

Jindřich Poledna, Michal Pokorný

Viktor Lukeš (HC Kometa Group) : Poslední dobou nás trápí koncovka. Hráči jsou nervózní a se soupeřem, který hraje bojovný hokej mají problémy. V dnenším utkání se na nás také podepsala nastřádaná únava.

Miroslav Novák (HC Kadaň) : Podali jsme dobrý výkon, soupeř s námi měl potíže. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit druhý gól a dosáhnout na body. Kometa potvrdila svoje postavení v tabulce.