Kadaň snížila, ale nakonec Benátkám n/J podlehla

Kateřina Kundertová | 27.12.2017 | |

B e n á t k y n/J / K a d a ň - Trhači odjeli ke 34. kolu WSM Ligy do nedalekých Benátek nad Jizerou, kde nakonec padlo deset branek. Domácí si během dvou třetin vytvořili vedení, které se povedlo Kadaňským téměř dotáhnout, ale v posledních pěti minutách inkasovali tři góly, které definitivně rozhodly o vítězi. Premiérový start mezi dospělými si připsal Petr Chlán, jenž si ve 47. minutě připsal také první trefu.

34.kolo, středa 27.12.2017
HC Benátky nad Jizerou - Sportovní klub Kadaň  7:3  (2:1, 2:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 1. Jeník (Král, Chrtek), 16. Král (Jeník, Chrtek), 24. Niko (Jeník, Chrtek), 24. Hrníčko (Bittner, Kunst), 56. Král (Bednář, Jeník), 57. Veselý (Bělohorský, Niko), 60. Král (Chrtek, Niko) – 10. Havlíček (Hejcman, Szathmáry), 47. Chlán, 49. Rindoš (Wágner, Tupý). Rozhodčí: Jechoutek, Sýkora – Podrazil, Kotlík. Vyloučení: 7:8, navíc Macháček a Trefný – Havlín všichni 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 208. Střely na branku: 46:16. Zblokované střely: 2:2. Vhazování: 39:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 7:3.
HC Benátky nad Jizerou: Stezka – Havlín, Husa, Kunst, Bednář, Niko, Mirochnikov, Hanousek – Jeník, Chrtek, Král – Psota, Bittner, Hrníčko – Veselý, Kuťák, Bělohorský – Nezbeda, Wiencek
Sportovní klub Kadaň: Dvořák – Černý, Trefný, Šefl, Blaha, Szathmáry, Kadeřávek, Cestr, Šesták – Procházka, Hejcman, Krejčiřík – Macháček, Havlíček, Chrpa – Wágner, Rindoš, Tupý – Tůma, Chlán

Vstup do utkání vyšel lépe domácím, kteří šli už po dvaadvaceti vteřinách do vedení, když Zdeněk Král vyslal Jana Jeníka, jenž proti Tadeáši Dvořákovi nezaváhal – 1:0. O chvíli později mohli vyrovnat Darek Hejcman a Šimon Szathmáry, ani jeden však na domácí jedničku nevyzrál stejně jako na druhé straně neuspěl sám proti gólmanovi Ondřej Chrtek.

V desáté minutě se kotouč po střele Darka Hejcmana dostal k Ondřeji Havlíčkovi, jenž z kruhu vyrovnal – 1:1. O chvíli později si vzali hráči z Benátek nad Jizerou vedení zpátky, jelikož rána Zdeňka Krále zapadla za přesouvajícího se kadaňskou jedničku – 2:1. Do konce periody si domácí zahráli ještě přes minutu v pěti proti třem, čehož ale nevyužili, takže jejich náskok činila jedna přesná trefa.

I do druhé části vstoupili hokejisti od řeky Jizery lépe, jelikož ve 24. minutě skórovali dvakrát během sedmi vteřin. Nejprve v početní výhodě skóroval Ján Nika, který zakončil povedenou kombinaci, a poté ihned po buly ujel Dominik Hrníčko, jenž rychlou kličkou upravil na 4:1. Krátce poté, co Kadaňští ubránili početní výhodu soupeře, si sami mohli zahrát ve výhodě o jednoho hráče, což ale nevyužili. V závěru druhého dějství Trhači přečkali i další oslabení, takže si ponechali jiskru naděje do poslední třetiny.

V úvodu třetí periody Tadeáš Dvořák vychytal v dobré pozici Tomáše Nezbedu, čímž dal spoluhráčům impuls. Ve 47. minutě Petr Chlán sebral kotouč ve středu kluziště, uháněl na bránu a faulovaný zakončil přesně k tyčce – 4:2. O pár momentů později snížil na rozdíl jediného gólu Josef Rindoš, který trefil horní šibenici domácí klece – 4:3.

V 56. minutě přidal druhou branku v zápase z mezikruží Zdeněk Král – 5:3. Hned o 67 vteřin později Matouš Bělohorský vyslal Radka Veselého, jenž v samostatném úniku zvýšil na rozdíl tří gólů – 6:3. V šedesáté minutě dal definitivní podobu skóre Zdeněk Král, jenž dovršil hattrick – 7:3.

Jiří Kudrna (HC Benátky n/J): „Myslím si, že utkání jsme hráli velice dobře. Celý zápas jsme byli lepší, hokejovější. Trošku nás mrzí, že jsme si zápas zkomplikovali ve třetí třetině, ale chci pochválit celý tým v čele s brankářem, protože jsme z celého týmu cítili velkou chuť a sílu utkání zvládnout. Doufám, že to našemu mladému týmu pomůže do dalších těžkých zápasů a že nám to vlije novou krev do žil.“

Jiří Čelanský (SK Trhači Kadaň): „Bohužel jsme nesehráli dobré utkání. Za celých šedesát minut jsme se nedostali ke své hře. Samozřejmě mě to mrzí. Byl to zápas, kdy jsme se ještě mohli nadechnout. Za takový výkon jsme si to ale nezasloužili. Domácí byli lepší a vyhráli zaslouženě.“